וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וורן באפט רוכש מניות של חברת הביגוד גאפ ב-204 מיליון דולר

3.4.2001 / 14:53

איל ההון, העומד בראש חברת ההשקעות ברקשייר האתוויי, השקיע גם 3.5 מיליארד דולר בקבוצת הבנקאות וולס פארגו

יהודה שויצר
ltpgt
איל ההון וורן באפט, המנהל את חברת ההשקעות ברקשייר האתוויי, השקיע כ-204 מיליון דולר ברכישת 8 מיליון ממניות חברת הביגוד גאפ (סימול GPS) . מניירות שהגיש באפט לרשות ניירות ערך בארה"ב, עולה כי השקיע כ-3.5 מיליארד דולר בחברת הבנקאות הגדולה וולס פארגו (סימול WFC) ו-181 מיליון דולר בחברת מוצרי החשמל GPU
(סימול GPU) .
lt/pgt

ltpgt
באפט, המכונה "האורקל מאומהה", הפך לאחד האנשים העשירים בעולם באמצעות השקעות חכמות באמצעות חברת ההשקעות ברקשייר, אשר מחזיקה נתחים גדולים בקוקה קולה, ג'ילט ו"וושינגטון פוסט".
lt/pgt

ltpgt
באפט מחזיק ביותר מ-30% ממניות ברקשייר, ובכך הפך למספר 4 ברשימת העשירים של פורבס בשנה שעברה, אחרי ביל גייטס ופול אלן ממיקרוסופט 10003604-MRQ , ולארי אליסון מאורקל .
lt/pgt

ltpgt
מנכ"ל ברקשייר התאוויי ספג ביקורת קשה בשנים האחרונות בשל החלטתו לא להשקיע במניות טכנולוגיה, אותן הוא ראה כמנופחות במחירן וצפויות לנפילה. במקום זאת בחר לדבוק בעסקים בעלי רווחים יציבים, שלדעתו סר חנם שלא בצדק.
lt/pgt

ltpgt
החלטתו הוצדקה כשברקשייר דיווחה על עלייה של 114% ברווחי 2000 במקביל להתמוטטות שוקי הטכנולוגיה.
lt/pgt

ltpgt
באפט אמר לכתבים כי לא קנה מניות טכנולוגיה כלל, למרות הנפילה החדה במחיריהן. כשנשאל לגבי מגמת הכלכלה האמריקאית, אמר באפט כי אינו יודע אם יהיה מיתון, אך כלכלת ארה"ב נמצאת בהאטה "חדה" וכי הוא "יופתע אם היא תסתיים מחר". אין שאלה לגבי כך שיש האטה משמעותית בכלכלה האמריקאית, שגם פוגעת בעסקיה של ברקשייר התאוויי.
lt/pgt

ltpgt
העסקים הללו של ברקשייר כוללים בעיקר תחומי "כלכלה ישנה" כמו יצרני צבע, שטיחים ובידוד, שנקנו על ידי ברקשייר בסוף 2000 ובתחילת 2001.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully