וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ביהמ"ש: המחלקה המשפטית של רשות ההגבלים העסקיים מוסמכת להעמיד לדין נאשמים שנחקרו במחלקת החקירות של הרשות

3.4.2001 / 15:08

השופט יהונתן עדיאל קבע כי הליך משפטי הוגן אינו מחייב שהגוף החוקר יהיה ברשות אחרת מן הגורם המעמיד לדין

אמיר הלמר
ltpgt
שופט ביהמ"ש המחוזי בירושלים, יהונתן עדיאל, דחה אתמול את טענתם של הנאשמים בקרטל מפלסות לפינוי עפר, כי העמדה לדין של עברייני הגבלים עסקיים על ידי עורכי דין מהמחלקה המשפטית של רשות ההגבלים העסקיים מהווה פגיעה ב"הליך הוגן".
lt/pgt

ltpgt
הנאשמים טענו כי זכותם ל"הליך הוגן" נפגעת מקום שהתביעה מנוהלת ע"י עורכי הדין מן המחלקה המשפטית של רשות ההגבלים העסקיים, משום שהגורם שחקר את העבירות היה מחלקת החקירות ברשות ההגבלים העסקיים, הכפופה אף היא לממונה על הגבלים עסקיים.
lt/pgt

ltpgt
השופט עדיאל, כאמור, דחה את הטענה, ואישר את שיקול דעתו של היועץ המשפטי לממשלה בהסמכת עורכי הדין ברשות ההגבלים לתבוע בשם המדינה עברייני הגבלים עסקיים.
lt/pgt

ltpgt
השופט נימק את החלטתו, בין השאר, בכך שתחום ההגבלים העסקיים הוא סבוך ביותר, וכי בהסמכת עורכי הדין של הרשות המתמחה בתחום זה "יש כדי לייעל את הטיפול בחוק ההגבלים העסקיים מחד, בלא לפגוע בזכויות הנאשמים מאידך".
lt/pgt

ltpgt
השופט עדיאל הסתמך, בין היתר, על כך שגם בארה"ב ממזגת מחלקת ההגבלים העסקיים את תפקיד החקירה והתביעה. אף החוק הישראלי, קבע השופט, מכיר במקרים שונים בזהות מוסדית בין הגוף החוקר לגוף המאשים, כמו במשטרה, בוועדות מקומיות לתכנון ובנייה וברשויות מקומיות.
lt/pgt

ltpgt
השופט עדיאל קבע כי הליך משפטי הוגן אינו מחייב שהגוף החוקר יהיה ברשות אחרת מן הגורם המעמיד לדין.
lt/pgt

ltpgt
עוד נאמר בהחלטת השופט, כי הנאשמים לא הצביעו על כל פגם קונקרטי בהליך החקירה או ההעמדה לדין, כי הם לא טענו ששיקול הדעת בהגשת כתב האישום היה בלתי סביר או מוטעה, וכי אין זהות פרסונלית בין החוקר לעוה"ד המעמיד לדין.
lt/pgt

ltpgt
בכך קיבל בית המשפט את טענות רשות ההגבלים העסקיים, אשר יוצגה בהליך על ידי עו"ד גל רוזנט ועו"ד דרור שטרום, כיום הממונה על ההגבלים העסקיים.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully