וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

יתרן תספק למיצובישי טכנולוגיה לאספקת תקשורת על רשת החשמל ב-3 מיליון דולר

3.4.2001 / 16:16

בנוסף, החברה תקבל תמלוגים על כל רכיב שתייצר מיצובישי; חוזה מכירות של 6 מ' ד' ב-2001

גיא הדס
ltpgt
חברת יתרן הישראלית חתמה על הסכם עם חברת מיצובישי, על פיו הקונגלומרט היפאני יעשה שימוש בטכנולוגיה של יתרן, שפיתחה רכיב תקשורת על קווי החשמל. החוזה הוא בהיקף של 3 מיליון דולר, ובנוסף, יתרן תקבל תגמולים על כל רכיב שתייצר מיצובישי. ההסכם הסופי צפוי להיחתם בעוד כ-45 יום.
lt/pgt

ltpgt
יתרן צופה כי ב-2001 היא תמכור את השבבים פרי פיתוחה בסכום של 6 מיליון דולר. השבבים מיועדים לאפשר העברת תקשורת נתונים על גבי תשתית רשת החשמל הביתית. זאת השנה הראשונה בה החברה מוכרת שבבים אלו.
lt/pgt

ltpgt
ליתרן 2 סוגי מוצרים: הראשון הוא שבב תקשורת המאפשר העברת נתונים במהירות נמוכה יחסית - עד 7 קילו ביט לשנייה; השני - שבב המאפשר העברת תקשורת נתונים במהירות של עד 24 מגה ביט לשנייה.
lt/pgt

ltpgt
השבבים המהירים של החברה מיועדים לחיבור רשתות מחשבים ביתיות. לדוגמה, אם בבית יש שני מחשבים ויש צורך לחברם ברשת תקשורת פנימית או לחלק ביניהם את רוחב הפס לחיבור לאינטרנט, ניתן להתקין שבב בכל מחשב והתקשורת תנוהל דרך מערכת החשמל הביתית. שבב זה מיועד לחברות המייצרות ציוד מחשבים ורוצות לספק לצרכנים מחשב עם יכולת חיבור לרשת החשמל.
lt/pgt

ltpgt
השבב למהירויות נמוכות מיועד למכשירי חשמל ביתיים. הרעיון, שמיקרוסופט המושקעת ביתרן לוקחת חלק בקידומו, מכונה "הבית החכם". בעיקרון, מדובר בכך שכל מכשיר חשמלי המחובר למערכת החשמל הביתית יצויד בשבב של יתרן, שיאפשר לו להיות נשלט ממערכת המחשב הביתית. כך ניתן יהיה לשלוט באופן חכם בכל הפעולות החשמליות הביתיות מרחוק.
lt/pgt

ltpgt
השבבים של יתרן מוגבלים במרחק אותו יוכלו לספק: שבב הקצבים הנמוכים מוגבל ל-1 ק"מ ושבב הקצבים הגבוהים מוגבל למרחק קצר הרבה יותר (רמת בניין), ונועד בשלב זה לתקשורת ביתית בלבד.
lt/pgt

ltpgt
יתרן הוקמה ב-1996 על ידי רפאלי ואבנר מתמור והיא מעסיקה היום 80 עובדים ב-4 מרכזים: באר שבע, תל אביב פלורידה ופאלו אלטו. בחברה השקיעו עד כה מיקרוסופט, קרן ההון סיכון ארגוקווסט וטכנופלס ונצ'רס 1083419-MRQ .
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully