וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

המיתון במשק הפסיק את חגיגת הסלולר של מיני ליין: ההכנסות ברבעון הרביעי קרסו ל-48 מ' ש'

3.4.2001 / 16:32

סיימה את הרבעון עם רווח של 2.3 מ' ש'; מכרה בשנה החולפת כ-50 אלף מכשירי טלפון של LG לפלאפון

שלומי גולובינסקי
ltpgt
ביבואנית מוצרי החשמל מיני ליין , שבשליטת יצחק פורת, היו אופטימיים במיוחד בתחילת שנת 2000. החברה נהנתה מהגידול המואץ בצריכה הפרטית, ובנוסף נכנסה לתחום פעילות מבטיח במיוחד - יבוא ושיווק של טלפונים סלולריים מסוג LG-לאקי גולדסטאר.
lt/pgt

ltpgt
יבוא טלפונים סלולריים יכול להיות עסק מאוד משתלם ורווחי, ולראיה אפשר לבדוק את דו"חות וביצועי חברת סאני , יבואנית הטלפונים הסלולריים של סמסונג. דובר מיני ליין אף ידע לספר על חוזה בהיקף של 50 מיליון דולר שהולך ונרקם בין מיני ליין לפלאפון, אליה מיועדים הטלפונים שמייבאת החברה.
lt/pgt

ltpgt
אבל בינתיים מסתבר שהבטחות לחוד ומציאות לחוד. מיני ליין מסיימת את שנת 2000 בקול ענות חלושה. הכנסות החברה ברבעון הרביעי של השנה נפלו ל-48.9 מיליון שקל, לעומת הכנסות של 80 מיליון שקל ברבעון השלישי והכנסות של 57 מיליון שקל ברבעון המקביל.
lt/pgt

ltpgt
במיני ליין מסבירים את הירידה בהכנסות בהפחתת שיעור מסי הקנייה על מוצרי חשמל, שבוצעה באמצע חודש אוגוסט האחרון, והחלה לתת את אותותיה בעיקר בתוצאות הרבעון הרביעי של השנה. הורדת מסי הקנייה הורידה את מחירי מוצרי החשמל שמוכרת מיני ליין לסוחרים בשיעור של 20%-15%. בנוסף, המצב הבטחוני פגע אף הוא במכירות השוטפות של החברה.
lt/pgt

ltpgt
הירידה בהכנסות הובילה כמובן גם לשחיקה ברווח הרבעוני, שירד ל-2.3 מיליון שקל, לעומת רווח של 4.1 מיליון שקל ברבעון השלישי של השנה, ורווח של 1.5 מיליון שקל ברבעון המקביל.
lt/pgt

ltpgt
מיני ליין סיימה את השנה כולה עם הכנסות של 281 מיליון שקל, המשקפים צמיחה של 17% (תודות לשלושה רבעונים חזקים), ועם רווח שנתי נקי של 12.55 מיליון שקל, כפול מהרווח שהשיגה בשנה המקבילה. במיני ליין מסבירים את הצמיחה השנתית בגידול שנבע לחברה ממכירות של מוצרים בתחום התקשורת, בעיקר טלפונים סלולריים של LG.
ltbrgt
lt/bgtמכרה לפלאפון 50 אלף מכשיריםltbgt
במיני ליין מספרים כי במהלך השנה החולפת, החברה מכרה לחברת פלאפון כ-50 אלף מכשירים סלולריים. בחברה מסרבים לנקוב באיזה מחירים נמכרו המכשירים, אך ציינו כי מדובר במחיר נמוך משמעותית מ-2,000 שקל. הפעילות הסלולרית של מיני ליין מתבצעת גם באמצעות מכירת אביזרים סלולריים של סלקום לחנויות של מיני ליין, כאשר כאן משמשת החברה כסוכן בלבד, שנהנה מעמלות.
lt/pgt

ltpgt
בחברה אומרים עוד כי מתחילת השנה מורגשת האטה כללית במכירות, הן של חטיבת מוצרי החשמל והן של עסקי התקשורת. בכיר בחברה אומר כי "לא מורגשת כלל אווירה של חג". להערכתו, ייתכן שהחברה תצליח לשחזר את מחזורי המכירות שלה, אולם שיעורי הרווחיות שלה ייפגעו, בין היתר בגלל צמצום במרווחי המכירה.
lt/pgt

ltpgt
מיני ליין גם מחזיקה ב-49% ממניות רשת חנויות החשמל א.ל.מ. זו סיימה את השנה החולפת עם מחזור מכירות של 183 מיליון שקל, ורוח נקי של כחצי מיליון שקל.
lt/pgt

ltpgt
עלות שכרו של איציק פורת, יו"ר ומנכ"ל מיני ליין, עמד בשנה החולפת על 1.8 מיליון שקל. סמנכ"ל השיווק של החברה השתכר כ-690 אלף שקל. מניות החברה נסחרות לפי שווי של 86 מיליון שקל.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully