וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מחלקת המחקר של בנק הפועלים: הנהלת כור עדיין לא הוכיחה את עצמה ולא ביצעה צעדים המשביחים את ערך מניותיה

1.4.2001 / 15:50

ליאור כגן
ltpgt
במחלקת המחקר של בנק הפועלים מותחים היום ביקורת על הנהלת כור ומציינים כי "הנהלת כור עדיין לא הוכיחה את עצמה ולא ביצעה צעדים המשביחים את ערך מניותיה".
lt/pgt

ltpgt
כלכלני הבנק מותירים המלצת "החזק" למניית החברה ומציבים מחיר יעד של 186.6 שקל, הגבוה בכ-11% ממחיר המניה בבורסה. יש לציין כי כור זכתה היום להמלצת "קנייה" מבית ההשקעות יו.בי.אס, שהציב לה מחיר יעד הגבוה ב-54% ממחיר המניה בבורסה.
lt/pgt

ltpgt
האנליסטית רקפת לויסון כותבת בהמלצתה כי הנהלת החברה עדיין לא הגדירה לעצמה כיוון פעילות מוגדר, כך לדוגמה, הצהרותיה האסטרטגיות בנוגע למכתשים אגן משתנות בהתאם למצב הרוח של שוקי ההון בעולם. לויסון כותבת שבשלב זה בהחלט יש מקום לכך שהחברה תיסחר בדיסקאונט משמעותי.
lt/pgt

ltpgt
לויסון אומדת את שוויה של כור ב-975 מיליון דולר, זאת לעומת שווי שוק של כ-690 מיליון דולר. להערכתה, הדיסקאונט במחיר המניה יצטמצם במהלך 12 החודשים הקרובים.
lt/pgt

ltpgt
במחלקת המחקר של הבנק סבורים כי אין זה הזמן המתאים להגדיל את ההשקעה במניות כור, ומונים מספר סיבות לכך:
lt/pgt

ltpgt
1. רמת החוב של כור היא 534 מיליון דולר - רמת מינוף גבוהה יחסית לחברות אחזקה אחרות.
lt/pgt

ltpgt
2. מצבו הקשה של שוק התקשורת בעולם צפוי להשפיע לרעה על פעילותן העסקית של החברות הבנות.
lt/pgt

ltpgt
3. לאור מצב שוקי ההון בעולם נראה כי יעברו עוד מספר רב של חודשים עד שתוכל כור להפיק ערך מוסף מפיצולה של אי.סי.איי או מהשקעות הטכנולוגיה השונות הקיימות בטלרד ובכור הון סיכון.
lt/pgt

ltpgt
4. המצב הביטחוני שוחק מדי יום את השקעותיה של כור בתחום התיירות (כגון כנפיים ומלונות שרתון ומוריה).
lt/pgt

ltpgt
5. עד כה לא ביצעה כור מחיקה בגין ירידת ערך השקעותיה במניות ECI (שרשומות לפי מחיר של 22.4 דולר למניה) או בגין השקעותיה במניות טכנולוגיה פרטיות, וזאת בניגוד לחברות אחזקה אחרות במשק. להערכת כלכלני הבנק, מצבה של אי.סי.איי לא צפוי להשתפר עד כדי כך שכור לא תצטרך במוקדם או במאוחר לבצע מחיקה בגין השקעה זו.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully