וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נטרו תחת אש: בבתי ההשקעות מורידים את התחזיות בעקבות האזהרה ומעלים סימני שאלה לגבי העתיד

3.4.2001 / 20:01

ברוברטסון סטיבנס מפחיתים את תחזית המכירות ל-2001 בכ-60%; "המניה נסחרת מתחת לשווי המזומנים, ובצדק", אומרים באפוק פרטנרס

גיא ימין
ltpgt
מתקפת בתי השקעות על נטרו באה היום במלוא עוצמתה לאחר אזהרת רווח נוספת של החברה. בבית ההשקעות מריל לינץ' בחרו לתת את הכותרת: "עוד רבעון, עוד אזהרה", לדו"ח שהם מפרסמים היום על נטרו . ואכן, אזהרת הרווח שפירסמה אתמול חברת התקשורת האלחוטית התווספה לאזהרה שפירסמה החברה לקראת דו"חות הרבעון הרביעי, ולזו שנלוותה אליהם.
lt/pgt

ltpgt
ובכל זאת, גם אם נטרו טיפחה מסורת של אזהרות רווח, נראה כי זו שהתפרסמה אתמול תפסה את האנליסטים במריל לינץ' "עם המכנסיים למטה". אלו ציפו להכנסות של 16 מיליון דולר ברבעון הראשון, בשעה שאתמול הודיעה נטרו כי היא מצפה למכירות של 8.5 מיליון דולר בלבד.
lt/pgt

ltpgt
בבית ההשקעות מביעים דאגה בעיקר מחוסר הוודאות בקשר של נטרו עם לוסנט , שחווה האטה מתמשכת ומורידה את נפח הקניות מנטרו. לוסנט צפויה להוות רק 50% מהמכירות של נטרו ברבעון הראשון, לעומת 85% ברבעון הרביעי. חוסר הצפיות הוא כה גדול, שהאנליסטים מורידים אמנם כבר עתה את התחזיות, אך דואגים לציין כי הסיכונים הניצבים בפני נטרו עלולים להוביל להרודות נוספות.
lt/pgt

ltpgt
האנליסטים מיכאל צ'ינג וטל ליאני מצפים עתה להכנסות של 10 מיליון דולר ברבעון השני, ואת ההפסד למניה ברבעון השני הם מעריכים ב-59 סנט, לעומת 39 סנט קודם לכן. היכולת של נטרו לעמוד בתחזיות המופחתות תלויה לא מעט בהתפתחויות הרגולטוריות והקצאת התדרים בתחום ה-PTM - Point to Multipoint בו פועלת נטרו, אך במריל לינץ' מותירים את המלצת ה"קנייה לטווח ארוך" על כנה.
ltbgt
רוברטסון: הפסד של 46 סנט למניה ב-2001
lt/bgt
"אין ביכולתנו לתת תחזית לתוצאותיה של נטרו ל-2002 לאור הצפיות הנמוכה של נטרו", אומרים היום בבית ההשקעות רוברטסון סטיבנס. האנליסטים פול סילברסטין ואיליין סגל מדגישים כי על אף שנטרו נסחרת מתחת לשווי מזומנים של כ-350 מיליון דולר, ושורפת בין 5 ל-15 מיליון דולר ברבעון, אין בכוונתם להעלות את המלצת ה"תשואת שוק" למניה, והם מורידים את התחזיות ל-2001.
lt/pgt

ltpgt
בנטרו אמרו אתמול כי מחיקת מלאים תוביל לרווח מניה אפסי, ואולי אף שלילי ברבעון הראשון. ברוברטסון מעריכים כי מקור המלאים בהזמנות מהרבעון הראשון והשני של 2000, שהתאפיינו בביקושים גדולים במיוחד.
lt/pgt

ltpgt
האנליסטים מורידים היום את תחזית המכירות באופן דרסטי, מ-85.5 מיליון דולר ב-2001 ל-32.3 מיליון, ואת תחזית ההפסד למניה קובעים על 46 סנט, לעומת 39 סנט קודם לכן. רק בשביל הנוסטלגיה, נזכיר כי התחזיות של רוברטסון לפני אזהרת הרווח של הרבעון הרביעי, לפני כשלושה חודשים בלבד, היתה לרווח של יותר מ-17 סנט למניה ב-2001.
ltbgt
אפוק פרטנרס-תפויים עוד כמה רבעונים של הפסד
lt/bgt
בבית ההשקעות אפוק פרטנרס נותנים המלצה אחת למשקיעים: "אל תתוכחו עם השוק". האנליסטים סת ספולדינג, ריצ'רד שאנון ואשווין נאווין סבורים כי השוק כבר מתמחר את מניית נטרו מתוך הנחה שצפויים לה מספר רבעונים של הפסדים, לאור ההאטה במכירות ללוסנט, כמו גם מצד לקוחות אירופיים שלה, הנחה עימה מסכימים גם האנליסטים.
lt/pgt

ltpgt
אלו גם מוכנים להסתכן הערכה של ההפסד למניה ברבעון הראשון ואומדים אותו ב-10 סנט למניה, עוד לפני מחיקת המלאים. נזכיר כי בנטרו הזהירו אתמול כי יש לצפות להפסד למניה שיהיה "גרוע באופן משמעותי מתחזיות האנליסטים", מה שמסביר את ההערכה הזהירה של האנליסטים באפוק.
ltbgt
פירסט יוניון: למה לא לבצע רכישה מחדש?
lt/bgt
תחזית המכירות לנטרו בבית ההשקעות פירסט יוניון ל-2001 גבוהה באופן משמעותי מזו של רוברטסון, אך גם שם קשה למצוא אופטימיות בנוגע לחברה. לאנליסטים בפירסט יוניון אין ספק לגבי מקור הבעיה, והם מפנים אצבע מאשימה כלפי לוסנט 10003648-MRQ . "תוצאות הרבעון מהוות המחשה מצונית לסכנות שבהסתמכות גדולה מדי על לקוח אחד", אומרים בפירסט יוניון.
lt/pgt

ltpgt
האנליסטים מארק רוברטס ומייקל ויטפילד אף מעלים את השאלה מדוע לא משתמשת נטרו בקופת המזומנים השמנה שלה, על מנת לבצע רכישה מחדש של המניה החבוטה. תשובה אולי אין להם, אך הורדת תחזיות בהחלט קיימת, שכן בפירסט יוניון מורידים את תחזית ההכנסות ל-2001 ל-67.8 מיליון דולר מ-89.1 מיליון דולר. בפירסט יוניון מתמקמים בחלק התחתון של סקאלת ההפסד למניה, כשהם קובעים את תחזית ההפסד למניה ב-2001 על 54 סנט, לעומת 43 סנט קודם לכן.
ltbgt
אוסקר גרוס: נטרו תתקשה בבניית ערוצי שיווק חדשים
lt/bgt
האנליסט אהוד אייזנשטיין, מבית ההשקעות אוסקר גרוס, מעדיף להמתין עד לפרסום תוצאות נטרו ב-19 באפריל כדי לקבוע תחזיות חדשות לגבי ביצועי החברה. הוא מסכם כי לחברה יש בעיות רציניות בשיווק, בסביבת שוק קשה במיוחד.
lt/pgt

ltpgt
אוסקר גרוס הוא בית ההשקעות היחידי שמגבה את דאגותיו גם בהורדת המלצה, ל"החזק" מ"תשואת יתר". גם כאן מעריכים כי הקשר עם לוסנט תואר כ"סיפור עצוב", ומוסיפים כי בתנאי השוק הנוכחיים יקשה על נטרו לבנות ערוצי שיווק חדשים.
lth5gt lthrgt
לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבראש העמוד
lt/pgt

ltpgt
lthrgt
lth5/gt
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully