וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: הנאסד"ק נופל בכ-5.5% אל מתחת לרמת ה-1,700 נקודות; קריסה במניות הישראליות

3.4.2001 / 21:29

אזהרות הרווח מכות גם בדאו שנופל בכ-2.5%; צ'ק פוינט ומרקורי צונחות בכ-11% כל אחת; קומברס רושמת ירידה של כ-12%

גיא ימין
ltpgt
החששות מפני מצעד אזהרות הרווח שנמשך בוול סטריט מצד חברות מובילות ומפני אחוזי צמיחה נמוכים במשק - מיתרגמים גם היום לגל של הזרמת פקודות מכירה מצד המשקיעים, ממש כפי שקרה אמש.
lt/pgt

ltpgt
אנליסטים אומרים כי לא נראה שיש חדשות חיוביות שיכולות לעורר את השוק ולשנות את כיוון המדדים, נהפוך הוא: החדשות הרעות מכיוון החברות הגדולות בוול סטריט ממשיכות להיערם, ורק אתמול הצטרפה לחבורה יצרנית התוכנה הגדולה אריבה (סימול ARBA), שצונחת עתה בכ-25%, ולעת עתה אין כל קטליזטור באופק שיוכל להוביל את השוק לעליות.
lt/pgt

ltpgt
ההשפעה על המדדים המובילים בוול סטריט היא ברורה. מדד הנאסד"ק מאבד בשעה זו 5.6%, מתחת לקו 1,700 הנקודות ממנו לא ירד מאז אוקטובר 1998. נראה, כי הירידות החדות ביותר היום מגיעות מכיוון מניות האינטרנט, ומדד ה-GIN מאבד כעת 12.3%. גם מניות הבלו צ'יפ אינן נמלטות היום מגל הירידות, ומדד הדאו ג'ונס יורד בשעה זו ב-2.4%, כאשר כמעט כל 30 המניות הנכללות במדד נסחרות בצד היורדות.
lt/pgt

ltpgt
נראה כי גם האנליסטים שאמרו עד לא מכבר כי מחירי המניות הנמוכים היום מגלמים בתוכם כבר את כל החדשות הרעות האפשריות - הבינו שאולי הם היו אופטימים מדי, והראיה היא שכבר לא ניתן היום כמעט למצוא המבשרים את תום הירידות כאלה מכיוון בתי ההשקעות. עם זאת, אקט מעודד יחסית לשוק המניות ביצעו היום האסטרטגים של בית ההשקעות סלומון סמית ברני, שיעצו ללקוחותיהם לרכוש יותר מניות. בנוסף, הם הגדילו את נתח המניות בתיק ההשקעות של החברה ל-70% מ-65%. אולם גם הבעת האמון החלקית של בית ההשקעות לא מצליחה לעורר את השוק.
ltbrgt
lt/bgt צ'ק פוינט ממשיכה במסעה מטה ושוויה היום הוא כשליש מהשיאltbgt
ירידות חדות נרשמות גם במניות הישראליות פרט למספר יוצאות דופן שעולות על אף המגמה הכללית. בולטת במיוחד ביורדות מניית צ'ק פוינט שמאבדת 10.7% למחיר של 41.8 דולר, במחזור מסחר גדול. ערך המניה משקף לחברה שווי שוק של כ-11 מיליארד דולר, לעומת שווי של יותר מ-30 מיליארד דולר בימי השיא.
lt/pgt

ltpgt
ייתכן כי צ'ק פוינט נפגעת גם היום מאזהרת רווח של חברה אחרת הפועלת בתחום אבטחת הרשת. בשבוע שעבר הייתה זו סייפנט (סימול SFNT), ואילו היום מתפרסמת אזהרת הרווח של חברת Entrust (סימול ENTU), המתמחה אף היא בתוכנות אבטחה. החברה הודיעה היום כי היא צופה הפסד של 34-32 סנט למניה, לעומת תחזית קודמת לרווח של 2-1 סנט למניה, ונופלת עתה בכ-43%.
lt/pgt

ltpgt
הירידות הן מנית חלקן של המניות הישראליות ה"כבדות" האחרות. קומברס משילה עתה 11.7% למחיר של 48.7 דולר ומרקורי רושמת ירידה של 11% למחיר של 34.8 דולר.
ltbgt
בסלומון הביעו דאגה, ובינתיים סרגון נופלת
lt/bgt
עוד בולטת סרגון שמאבדת עתה 18.3% למחיר של 4.8 דולרים, לאחר ירידות מצטברות של כ-30% בשלושת ימי המסחר האחרונים. בבית ההשקעות סלומון סמית ברני הביעו אתמול דאגה לגבי סרגון בשל החולשה בשוק התקשורת בכלל, וההאטה במכירות לספקיות הטלקום האלטרנטיוויות (CLECs) בפרט. בסלומון מעריכים כי האטה זו תבוא לידי ביטוי בתוצאות החברה בחל מהרבעון השלישי של השנה, אך הוסיפו כי לדעתם תעמוד החברה בתחזיות לרבעון הראשון והשני.
lt/pgt

ltpgt
וביום כזה כשחברה כבר עולה, היא בולטת במיוחד. כך, מובילה את צד העולות, שלא מאכלס היום מניות רבות, מניית טיוגה , שעולה ב-9.1% למחיר של 75 סנט. כבר אתמול עלתה המניה ב-10% על רקע הודעת החברה לפיה היא שוקלת מספר שותפויות ואפשרויות פעולה עבור סיליקון ואליו, החברה הבת שלה, שיכולות אף לכלול מכירה.
lt/pgt

ltpgt
נראה, כי המשקיעים מפרשים הודעה זו כחיובית, שכן היא יכולה להציף עבורם ערך. אגב, כיום שוויה של טיוגה הוא 18 מיליון דולר בלבד, בעוד שחברת סיליקון ואליו נרכשה תמורת 140 מיליון דולר במארס 2000.
ltbrgt
lt/bgt קומטאץ' במחיר של חצי דולר, לעומת 68.5 דולר בשיאltbgt
מי שממשיכה כמעט להיעלם היא מניית קומטאץ' , שצונחת כעת ב-14.3% למחיר של 50 סנט, ונראה כי זה בהחלט לא מנותק מהמציאות להעריך כי מעמדה של החברה ברשימה הראשית של בורסת הנאסד"ק מתחיל להתערער. שווי השוק של קומטאץ' היום הוא כ-9 מיליון דולר, וזאת לעומת שווי שוק של יותר ממיליארד דולר לפני מעט יותר משנה.
lt/pgt

ltpgt
מניית הרמוניק בולטת כעת בצניחה של 20% למחיר של 3.5 דולרים, על רקע אזהרת הרווח שפירסמה אמש לאחר המסחר. אומנם לחברה אין קשר ישראלי חזק, אולם יש לה מרכז פיתוח גדול בקיסריה, והיא הוקמה על ידי שני הישראלים משה נצרתי - שפרש לא מכבר - ויוסי ברגר.
lt/pgt

ltpgt
הרמוניק הזהירה אמש כי תרשום הפסד של 55-45 סנט למניה ברבעון הראשון של 2001, לעומת תחזיות אנליסטים להפסד של 29 סנט למניה. החבה אף תיקנה אמש את תוצאותיה הכספיות לרבעון הרביעי, לאור הסדרי מיסוי, כך שיכללו חיוב נוסף על אספקת מלאי בסך של כ-10 מיליון דולר. הרמוניק מספקת פתרונות בפס רחב להעברת וידיאו, קול ונתונים בפס רחב לספקיות תקשורת.
lt/pgt

ltpgt
עוד בולטות: מניית אלקטריק פיול שמאבדת 20.5% למחיר של כ-3 דולרים; מניית טריון 10003502-MRQ שנופלת ב-17.2% למחיר של 3.3 דולרים; ומניית ווקלטק 10003206-MRQ שרושמת ירידה של 14.3% למחיר של 3.3 דולרים.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully