וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פלאפון ופועלים תקשורת קרובים לסיכום עם וירג'ין הבריטית להפיכתה למשווקת טלפונים נוספת ברשת הסלולרית

3.4.2001 / 21:02

שלוש החברות יקימו מיזם חדש בו לכל אחת יהיה חלק, ומטרתו לרכוש "בלוקים" של דקות שיחה מפלאפון ולשווק אותם על בסיס המותג של וירג'ין

גיא הדס
ltpgt
חברת הסלולר פלאפון נמצאת במשא במהלך משא ומתן מתקדם עם חברת פועלים תקשורת ווירג'ין הבריטית להפיכתה למפעיל רשת תקשורת אלחוטית וירטואלית ( MVNO) על רשת ה-CDMA של פלאפון. ככל הנראה, שלוש החברות יודיעו בקרוב על סיכום בעניין.
lt/pgt

ltpgt
פועלים תקשורת תהווה שותף פיננסי אסטרטגי לפלאפון בעסקה, ועדיין לא ברור באיזה חלק מהמיזם החדש תחזיק כל חברה.
lt/pgt

ltpgt
הרעיון העומד בבסיס ה-MVNO הוא שחברה נוספת, מלבד חברת הסלולר, תשווק טלפונים סלולריים, או למעשה תמכור דקות שיחה. הדבר מתבצע באמצעות רכישת כמות סיטונית של דקות אוויר בהנחה ממפעיל הרשת, במקרה זה פלאפון, ומכירתו תוך ניצול ערוצי שיווק ומיתוג המפיץ. אותו מפיץ לא מקים תשתית סלולרית ואינו הופך לבעל רשיון מפעיל.
lt/pgt

ltpgt
בשיטה זו מפעיל התקשורת הופך לצינור בלבד של שירותי תקשורת ואינו עוסק כלל בתחום השיווקי, דבר המאפשר לו להתמקד בליבה העיסקית ולחסוך בהוצאות השיווק הגבוהות מאוד. כמו כן, אם המותג והיכולת התפעולית של המשווק גבוהים, המפעיל הסלולרי יכול לחדור לשווקים בצורה יעילה יותר.
lt/pgt

ltpgt
השיטה הזו היא יחסית חדשה בעולם הסלולר והיא החלה לפעול רק ב-2000. וירג'ין מנצלת את המיתוג החזק שלה בבריטניה, שם היא בעיקר פועלת דרך חברה סלולרית חדשה, One2One. במקרה זה השילוב בין שתי החברות היה מוצלח שכן ל-One2One עדיין לא היה מותג ווירג'ן סיפקה לה מסלול שיווק והפצה כמעט בלעדי. היום לוירג'ין יש כמיליון מנויים בשיטה זו, והיא מעוניינת להמשיך ולהתרחב במדינות נוספות בעולם.
lt/pgt

ltpgt
פלאפון מקווה גם היא לנצל את השיטה החדשה ולחדור לשווקי נישה בישראל. אולם, החברה החדשה שתוקם בישראל תיתקל במספר בעיות, כשהראשונה היא ששוק הסלולר הישראלי מתקרב לרוויה, ועם הזמן גיוס לקוחות הופך למשימה קשה ביותר. מעבר לכך, וירג'ין היא אומנם מוצג חזק ביותר בבריטניה, אולם בישראל היא אינה מוכרת כלל.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully