וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

300 אלף דולר בשנה - משכורת כוכב בפריים טיים הישראלי

3.4.2001 / 22:06

כך מדווח "מעריב"

סקירת עיתונים / מעריב
ltpgt
משהו מהמתרחש היום בשוק הטלוויזיה מצלצל "כלכלה חדשה": ה-הייפ, המשכורות הגבוהות המובטחות, המניות, ובעיקר אי הוודאות שמלווה את כניסתם של שני הערוצים המסחריים לשוק, שכללי המשחק בו עדיין לא ידועים. למרות אלמנט הסיכון מדובר בסך הכל בטלוויזיה מסחרית, שבסופו של התהליך תהיה ככל הנראה רווחית. דבר אחד בטוח: אף אחד כבר לא ירוויח כסף מטלוויזיה כמו בתקופת הזהב של הערוץ השני - כך ב"מעריב", הכתבת יעל וינר.
lt/pgt

ltpgt
מי שלא מפחד להסתכל למציאות בעיניים הוא "הראשון בבידור" - דודו טופז, שמפיק את התוכנית בכיכובו ומוכר אותה לקשת בסכום של 130 אלף דולר לתוכנית. ההוצאות להפקת תוכנית נעות סביב 50 אלף דולר. טופז נשאר עם כ-70 אלף דולר לתוכנית, שאותם הוא חולק עם סוכנו אביב גלעדי.

"מעריב" מדווח כי גם הכוכבים האחרים של הערוץ השני מרוויחים יפה. עלות שכר ממוצעת של כוכב טלוויזיה כמו אילנה דיין ויורם ארבל, בשעת צפיית השיא, מגיעה ל-300 אלף דולר לעונה. בעונה ממוצעת משדרים 30 תוכניות, ולפי תחשיב זה - עלות השכר למעביד לתוכנית נעה בין 8,000 ל-10,000 דולר.
lttablegtlttrgtlttdgt
ltimg src="/ibo/images/graphs/stars030401.gif"gt
lt/tdgtlt/trgtlt/tablegtltp class="article1"gt
בתחום החדשות, התחרות על הכוכבים הרבה יותר סוערת: אפילו הדינוזאור הוותיק, ערוץ 1, מתמרק לקראת התחרות, ומעלה משכורות לעובדיו. הכתבת המדינית קרן נויבך, הכתב הצבאי אלון בן-דוד והכתב הכלכלי עודד שחר, חתמו לאחרונה על חוזים אישיים לתקופה של שלוש שנים. מי שחותם על חוזה אישי, עשוי להגיע לכ-90% משכרו של מנכ"ל במשרד ממשלתי - כ-30 אלף שקל. בסך-הכל חתומים כ-20 עובדים על חוזים אישיים, בהם ירון דקל, גלעד עדין, דוד ויצטום ועמנואל הלפרין.
lt/pgt

ltpgt
לצד כל אלה מתבלט חוזהו של המגיש הנצחי חיים יבין, שמקבל מרשות השידור כ-16 אלף דולר לחודש.
lt/pgt

ltpgt
בחברת החדשות של הערוץ השני הועלו משכורותיהם של הכתבים והמגישים בערוץ, וכוכבי הערוץ מרוויחים כך: מיקי חיימוביץ', גדי סוקניק, עמנואל רוזן, שלי יחימוביץ' ודן שילון - 60-40 אלף שקל לחודש; כתבים אחרים כמו רוני דניאל, רינה מצליח ואודי סגל מרוויחים 40-25 אלף שקל לחודש.

בתחילת הדרך הצטייד יס בשמות "זוהרים" מערוץ הילדים: יעל בר-זוהר, מיכל ינאי וגיל ססובר. כל אחד מהם עולה ל-YES כ-300 אלף דולר בשנה - בחוזה תלת-שנתי. אלי יצפאן, שהגיש תוכנית בערוץ בריזה, הרוויח כ-10,000 דולר לתוכנית.
lt/pgt

ltpgt
הכבלים, שבמשך שנים שלטו בשוק לבד, משלמים משכורות פחות גבוהות, אך גם שם הכוכבים מרוויחים סכומים יפים. אחת מספינות הדגל של הכבלים היא ערוץ הספורט. המשכורות בערוץ נעות בין כ-100 אלף דולר לעונה למודי בר-און, אלי אילדיס ומירי נבו, לבין כ-200-150 אלף דולר לעונה לכוכבים כמו יורם ארבל, עופר שלח ורמי וייץ.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully