וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: אזהרות רווח גררו את מגזרי האינטרנט וציוד התקשורת לנפילות; אינקטומי קרסה ב-55%

3.4.2001 / 22:51

מגזר האינטרנט על כל גווניו קרס בעקבות האזהרה של אינקטומי; יאהו צנחה ב-19%, אמריטרייד איבדה 11%

גיא צ'אק
ltpgt
אזהרות הרווח שפורסמו אתמול לאחר סגירת המסחר בוול סטריט הכתיבו את מצב הרוח בשוק הטכנולוגיה היום. אינקטומי (סימול INKT) ואריבה (סימול ARBA) גררו את מגזר האינטרנט לירידות חדות, אולם הסנטימנט השלילי הגיע גם למגזרים אחרים; ענקיות הרכב הוסיפו לירידות בדאו ג'ונס, לאחר שהודיעו על ירידה במכירות בחודש מארס. הנאסד"ק צנח ב-6.3% והדאו ג'ונס ירד ב-3.3%.
lt/pgt

ltpgt
האסטרטגים הבכירים של בית ההשקעות סלומון סמית ברני יעצו היום ללקוחותיהם לרכוש יותר מניות, ואמרו כי מניות מגזר הפיננסים צפויות להיות להוביל את השוק.
lt/pgt

ltpgt
טוביאס לבקוביץ' וג'ון מאנלי הגדילו את נתח המניות במודל תיק ההשקעות של החברה ל-70% לעומת 65% עד כה. אולם לנוכח המצב הקודר שבו שרוי השוק בימים האחרונים, נראה הדבר כעצת אחיתופל. ירידות חדות נרשמו בכל המגזרים, לרבות מניות הפיננסים: ליהמן ברדרס (סימול LEH) ירדה ב-6.2%, אמריקן אקספרס (סימול AXP) ירדה ב-4.3% וג'יי.פי מורגן (סימול JPM) הפסידה 6.7%.
lt/pgt

ltpgt
הוסיפו למצב הרוח השלילי נתוני ההזמנות מבתי חרושת שרשמו ירידה של 0.4% בפברואר. הדבר משקף את מגמת הירידה במגזרי המכונות התעשייתיות ותעשיית ההובלות. היום הציג הממשל האמריקאי דו"ח המראה כי התעשיינים עדיין נאבקים בהאטה שעוברת על כלכלת ארה"ב.
lt/pgt

ltpgt
לאחר סגירת המסחר אתמול פירסמו יצרנית תוכנות ה-B2B אריבה (סימול ARBA) ואינקטומי, המתמחה בטכנולוגיות חיפוש ברשת (סימול INKT) , אזהרות רווח. מניית אריבה נפלה בעקבותיה במסחר לאחר הסגירה ובתום המסחר היום מחקה 32% מערכה; מניית אינקטומי נחתכה ב-55%. מנייתה של חברת i2 (סימול ITWO) , שפירסמה גם היא אזהרת רווח במסחר אתמול, נסגרה בירידה של 13%. מתחרותיה של i2 בתחום ה-B2B רשמו ירידות: קומרס וואן (סימול CMRC) איבדה 29%.
lt/pgt

ltpgt
המפסידות הגדולות של יום המסחר היו מניות האינטרנט: יאהו (סימול YHOO) נפלה ב-19%, אי-ביי (סימול EBAY) איבדה 13%, אמזון (סימול AMZN) ירדה ב-5.2%, אמריטרייד (סימול AMTD) ירדה ב-11% ואי-טרייד (סימול ET) איבדה 8.1%. מניית AOL-טיים וורנר (סימול AOL) איבדה 9%, על אף שמנכ"ל החברה הודיע כי החברה תעמוד בתחזיות לשנת 2001 ואישר עסקת הפצה עם ויוונדי.
lt/pgt

ltpgt
המצב היה דומה בקרב יצרניות ציוד התקשורת: יצרנית המוליכים למחצה ARM (סימול ARMHY) ירדה ב-15.7%, סיסקו (סימול CSCO) איבדה 9%, אינטל (סימול INTC) ירדה ב-3% ולוסנט (סימול LU) ירדה ב-11% לנוכח בעיותיה החשבונאיות. מניית התוכנה פאלם (סימול PALM) צנחה ב-13.6% ואורקל ירדה בשיעור דומה.
lt/pgt

ltpgt
בקרב מניות הבלו צ'יפ בלטו יצרניות הרכב בירידות מתונות לאחר שפורד (סימול F) דיווחה על ירידה של 13% בהיקף מכירותיה בחודש מארס. מנייתה הגיבה בירידה של 4.3% וג'נרל מוטורס (סימול GM) ירדה ב-2.1%.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully