וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

"פשוט תגידו לא"

3.4.2001 / 22:40

תעשיית המוסיקה מנסה לשכנע את המשתמשים בנאפסטר ובשירותים דומים להפסיק את ההעתקות הבלתי חוקיות

ג'ורג' מאנס
ltpgt
לתעשיית המוסיקה יש מסר לכל האנשים שמכורים להעתקת קבצי מוסיקה: פשוט תגידו לא.
lt/pgt

ltpgt
חברות התקליטים עושות מאמץ ניכר כדי לשכנע את עשרות מיליוני משתמשי נאפסטר ודומיה ללמוד איך לדחות סיפוקים. כחלק ממאמץ זה הן משתמשות בסיסמה שננסי רייגן טבעה במסעה נגד שימוש בסמים בקרב בני נוער: "פשוט תגידו לא". ארגון תעשיית ההקלטות של אמריקה (RIAA) השיק אתר בשם "Nofreelunchster.com" (בתרגום חופשי: "לא לארוחות חינם"), שאמור לשכנע את המבקרים בו לעשות את הדבר הנכון.
lt/pgt

ltpgt
באתר מוצגת גרסה נלעגת של החתול שמשמש כלוגו של נאפסטר, ניתן למצוא שם קטעי עיתונות שדנים בהקמת האתר, לקרוא את פרטי הערעור נגד נאפסטר, לשמוע בקובץ MP3 את נשיאת RIAA, הילארי רוזן, נושאת דברים נגד שירות שיתוף הקבצים, או להצטרף לרשימת המכותבים על שירות החדשות של ה-RIAA.
lt/pgt

ltpgt
לא נראה שהלעג לחתול של נאפסטר או הפארודיה על שמה משיגים את מטרתם - שינוי הרגליהם של עשרות מיליוני גולשים, המשתמשים במגוון רחב של שירותים מקוונים כדי להוריד בחינם קבצי מוסיקה למחשביהם. נראה שהמאמץ הוא רק שלב אחד במאבק המתיש שמתנהל בין האמנים וחברות המדיה מצד אחד, לבין צרכני הבידור בחינם מהצד השני.
lt/pgt

ltpgt
מאבק זה אינו מוגבל בשום אופן למוסיקה או לאינטרנט. נשיא וסמנכ"ל התפעול של חברת ניוז קורפ (סימול NWS), פיטר צ'רנין, נשא דברים בוועידה של מגזין השדרנים והכבלים. הוא התייחס לניסיון ליצור "הגנה מפני העתקה" - הכוונה היא הגבלה על מספר ההעתקים - שתהיה ברשות השדרנים. לדבריו, לולא הגנה זו, עלול להיווצר "מכשול" בפני שירותים עתידיים.
lth5gt lthrgt
הכותב נמנה על צוות הכתבים ו/או בעלי הטורים של אתר TheStreet.com. המידע המובא אינו מהווה בשום אופן המלצה לרכוש או למכור מניות.
lthrgt
lth5/gt
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully