וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תמיר פישמן ונצ'רס II משקיעה כ-3.2 מ' ד' בחברת DiskSites תמורת כ-24% ממניותיה

4.4.2001 / 11:11

חלקה של תמיר פישמן הון סיכון בהשקעה צפוי להגיע ל-1.1 מיליון דולר; חברת DiskSites מפתחת פתרונות המאפשרים חיבוריות לרשתות אזוריות לתעשיית האחסון

אלי דניאל
ltpgt
חברת תמיר פישמן הון סיכון הודיעה היום על התקשרות בהסכם לרכישת מניות בחברת DiskSites, המפתחת פתרונות המאפשרים חיבוריות לרשתות אזוריות (Wide Area Networks) לתעשיית האחסון (Storage) . רכישת המניות ב-DiskSites תיעשה באמצעות קרן ההון סיכון תמיר פישמן ונצ'רס II.
lt/pgt

ltpgt
על פי ההסכם הנ"ל, יוקצו לקרן ההון סיכון מניות בכורה ב-DiskSites בתמורה כוללת של כ-3.2 מיליון דולר, כאשר חלקה של החברה בהשקעה הזו לא יעלה על כ-1.1 מיליון דולר. היקף המניות שיוקצו לקרן ההון סיכון מסתכם בכ-24%, כך שחבילת המניות של החברה ב-DiskSites צפויה לעמוד על למעלה מ-8%.
lt/pgt

ltpgt
יש לציין כי קרן ההון סיכון הובילה את גיוס ההון הנוכחי של DiskSites, במסגרתו היא גייסה 4.5 מיליון דולר לפי שווי חברה של 8.5 מיליון דולר (לפני הכסף). יחד עם קרן ההון סיכון, השקיעה ב-DiskSites בסיבוב השקעה זה גם חברת Network Appliance שהיא חברה מובילה בתחום ה-Network Attached Storage( NAS). חברת Network Appliance רכשה כעת חבילה של כ-10% ממניות DiskSites.

חברת DiskSites הוקמה בשנת 1999 על ידי דיבון לן, יובל האגר, רועי מטס ויואל מטות.

מייק אליאס, שותף בקרן ההון סיכון תמיר פישמן ונצ'רס, מסר כי "DiskSites מכילה את שלושת המרכיבים העיקריים לבניית חברה ישראלית טכנולוגית משמעותית: צוות יזמים והנהלה מסור ובעל ניסיון טכנולוגי רחב, פיתוח טכנולוגי פורץ דרך, ושוק גדול ונגיש הפתוח בפני החברה".
lt/pgt

ltpgt
אליאס הוסיף כי בקרן ההון "בטוחים כי השותפות עם Network Appliance תתרום רבות להצלחת החברה. Network Appliance היא בעלת נתח השוק הגדול ביותר במכירת שרתי NAS עם מכירות של יותר מ-980 מיליון דולר ב-12 החודשים האחרונים, והיא מהווה ללא ספק את השחקן המוביל בתחום זה".
lt/pgt

ltpgt
תמיר הון משקיעה ופועלת, ביחד עם מספר משקיעים מקבילים, בביצוע השקעות בחברות היי- טק, תוך דגש על חברות ישראליות ובעלות זיקה לישראל, ובפרט חברות הפועלות בתחום התקשורת, התוכנה ותשתית האינטרנט.
lt/pgt

ltpgt
מתחילת השנה, הספיקה החברה להשקיע כ-1.1 מיליון דולר בחברת קופרגייט תקשורת, העוסקת בפיתוח הדור הבא של שבבים ופתרונות לרשתות תקשורת ביתיות רחבות פס. החברה גם השקיעה כ-800 אלף דולר בחברת קומיל, המפתחת פתרונות ניידות מבוססי Bluetooth.
lt/pgt

ltpgt
מניית תמיר פישמן הון סיכון נסחרת בתל אביב לפי שווי של כ-89 מיליון שקל. במהלך שנת 2000 רשמה החברה הכנסות מימון של כ-8.8 מיליון שקל, כאשר הרווח הנקי שלה הסתכם בכ-1.9 מיליון שקל.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully