וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אופנהיימר: נור מקרופרינטרס תחזור למסלול של צמיחה ב-2002

4.4.2001 / 11:33

מוריד את התחזיות אך מותיר המלצת "קנייה חזקה" למניה, למרות אזהרת הרווח שפירסמה החברה בתחילת השבוע

אילן מוסנאים
ltpgt
האנליסטיות מירי מאיר ואביבית מנה מבית ההשקעות אופנהיימר מותירות המלצת "קנייה חזקה" למניית נור מקרופרינטרס , למרות אזהרת הרווח שהחברה פירסמה בתחילת השבוע.
lt/pgt

ltpgt
כזכור, החברה הורידה בתחילת השבוע את תחזיותיה לרבעון הראשון של 2001 להכנסות של 31 מיליון דולר, לעומת תחזית קודמת להכנסות של 37.5 מיליון דולר. החברה העריכה כי תסיים את הרבעון עם שורה תחתונה מאופסת, לעומת התחזית לרווח של 18 סנט למניה.
lt/pgt

ltpgt
במקביל לאזהרת הרווח הודיעה החברה על תהליך רה ארגון שהחל ברבעון הראשון, שיכלול איחוד פעילויות וסגירת פעילויות זהות, ושמטרתו התאמת רמת ההוצאות לרמת ההכנסות החדשה הצפויה ב-2001. החברה תפריש 2.5 מיליון דולר בגין התהליך.
lt/pgt

ltpgt
האנליסטיות מציינות כי עיקר הירידה בשורת ההכנסות של החברה נבעה מההאטה המתמשכת וחוסר הבהירות בשוק האמריקאי, שהובילו לקיטון בביקוש למדפסות החברה. בשאר אזורי המכירה, בעיקר באסיה ואירופה, החברה דיווחה כי היא ממשיכה לראות ביקושים למוצריה.
lt/pgt

ltpgt
האנליסטיות מעריכות כי שולי הרווח הגולמי של נור יצטמצמו ברבעון לרמה של 42%, נמוך משמעותית משיעור ממוצע של 47.5% בשנת 2000, בשל שיעור ההוצאות הקבועות בעלות המכר של החברה. עם זאת, השתיים מעריכות כי בהמשך השנה, עם תהליך הרה ארגון של החברה שיביא לצמצום העלויות, ישתפרו גם שולי הרווח הגולמי עד לרמה של 46% ברבעון הרביעי.
lt/pgt

ltpgt
באופנהיימר מדגישים כי נור תימדד בשנה הקרובה בעיקר על בסיס התאמת רמת ההוצאות לרמת ההכנסות, תוך הצצה אל סך המזומנים שבקופת החברה. בקופת החברה כיום כ-13 מיליון דולר, ובאופנהיימר מעריכים כי החברה תשרוף ברבעון השני של השנה 4 מיליון דולר.
lt/pgt

ltpgt
בנוגע לשנת 2002, מעריכות מאיר ומנה כי נור, שהיא מובילת שוק בתחום ה-Wide Format (המדפסות הרחבות) - תחום צעיר ואטרקטיווי, תצליח בעזרת יכולותיה הניהוליות, שכבר הוכחו בעבר, לחזור למסלול של צמיחה.
lth5gt lthrgt
לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבראש העמוד.
lthrgt
lth5/gt
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully