וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אי.אל.די השלימה רכישת 51% ממניות Sohar האמריקאית תמורת כ-600 א' ד'

4.4.2001 / 12:15

קיבלה אופציה לרכישת 20% נוספים ממניות Sohar בתמורה ל-400 אלף דולר; Sohar פועלת בתחומי האמינות, הלוגיסטיקה והתוכנה

אלי דניאל
ltpgt
חברת אי.אל.די , הנמצאת בשליטת קבוצת ברן ומייסד החברה, ד"ר זיגמונד בלובבנד, הודיעה היום כי חתמה על הסכם לרכישת 51% ממניות חברת Sohar Incorporated האמריקאית, בתמורה לכ-592 אלף דולר. רכישת השליטה בחברת Sohar מתבצעת במסגרת המגמה האסטרטגית של החברה להרחיב את פעילותה גם בחו"ל.
lt/pgt

ltpgt
כזכור, לפני כחצי שנה הודיעה החברה על חתימת מזכר הבנות עם Sohar בקשר לרכישת השליטה בחברה, אולם רק כעת הגיעו הצדדים לידי הסכמה.
lt/pgt

ltpgt
חברת Sohar פועלת בתחומי האמינות, הלוגיסטיקה והתוכנה, שהינם תחומים המשיקים ומשלימים לתחומי פעילותה של החברה. מחזור המכירות השנתי של חברת Sohar מסתכם בכ-1.5 מיליון דולר.
lt/pgt

ltpgt
יש לציין, כי אי.אל.די התחייבה להשקיע ב-Sohar, כנגד קבלת המניות, סך של 300 אלף דולר. כמו כן, התחייבה החברה לשלם לבעלי המניות הנוכחיים של חברת Sohar תשלום בסך של 142 אלף דולר. בנוסף, הסכימו הצדדים כי החברה תמנה מנהל תפעול מטעמה ל-Sohar ועלותו של אותו מנהל תמומן ע"י החברה. בסך הכל, משקיעה אי.אל.די ב-Sohar סך של כ-592 אלף דולר.
lt/pgt

ltpgt
במקביל לרכישת השליטה, הסכימו הצדדים כי בעלי המניות ועובדי Sohar יקבלו אופציות לרכישת עד 4% ממניות החברה לפי מחיר של 1.2 שקלים למניה. תוקפן של האופציות יהיה לתקופה של 24 עד 36 חודשים.
lt/pgt

ltpgt
בנוסף, ניתנה לחברה האופציה לרכישת עד 20% נוספים ממניות Sohar כנגד תשלום נוסף של עד 400 אלף דולר. תוקף אופציה זו הינו ל-24 חודשים.
lt/pgt

ltpgt
אי.אל.די והחברות הבנות שלה עוסקות בפיתוח תוכנות לאמינות ואיכות, בדיקות תוכנה, מתן פתרונות בתחום ניהול האיכות והאמינות ובהכשרה מקצועית במסגרת מכללת אי.אל.די. תוכנות המדף של החברה מאפשרות חיזוי מדעי של כשלים מערכתיים ומתן המלצתו לשיפור המוצר במהלך פיתוחו וייצורו.
lt/pgt

ltpgt
מניית אי.אל.די נסחרת בתל אביב לפי שווי של 22.7 מיליון שקל. הכנסות החברה בשנת 2000 הסתכמו בכ-21.9 מיליון שקל, גידול של כ-47% לעומת הכנסות של כ-14.8 מיליון שקל שנרשמו בשנת 1999. בשורה התחתונה, הרוויחה החברה בשנה החולפת כ-1.65 מיליון שקל, ירידה של כ-25% לעומת הרווח שהושג בשנת 1999.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully