וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ארית מחלצת את נשואה זנקס מפיונט ונצר'ס: תרכוש את השליטה בשלד בכמיליון דולר

4.4.2001 / 12:25

ארית תרכוש כ-60% ממניות החברה ולאחר מכן תעביר את פעילות החטיבה הרפואית או הטכנולוגית שלה לשלד

שלומי גולובינסקי
ltpgt
חברת ארית מחלצת את בית ההשקעות נשואה זנקס והיזמים הצעירים איתי שוויצר ורועי לב מחברת ההשקעות הכושלת פיונט ונצר'ס (לשעבר לבלב). ארית רוכשת את השליטה בשלד תמורת כמיליון דולר. ארית תקבל כ-60% ממניות השלד, אליו היא מתכננת ליצוק את הפעילות הטכנולוגית או הרפואית שלה.
lt/pgt

ltpgt
בשבוע שעבר פירסמה פיונט ונצר'ס דו"חות כספיים בהם הופיעה גם אזהרת "עסק חי" מטעם רואי החשבון של החברה. פיונט נאלצה למחוק בדו"חותיה הכספיים שתי השקעות שביצעה בחברות Adapti View ו-Retailclick.com. מניות פיונט נסחרות כיום לפי שווי של 1.4 מיליון דולר בלבד.
lt/pgt

ltpgt
המהלך שעושה כעת ארית דומה למהלך שעשתה לפני מספר חודשים, אז רכשה את השליטה בשלד הבורסאי רם-צור, שינתה את שמו לארית מערכות 1080720-MRQ, וכעת היא יוצקת לתוכו את פעילותה בתחום הצבאי, הכוללת פיתוח וייצור מרעומים ופיתוח מטווחים אלקטרוניים.
lt/pgt

ltpgt
הרכישה, אם כן, תאפשר לארית לחשוף ערכים חבויים של חברות מוחזקות. כמו כן, היא תאפשר לארית לבצע גיוסי הון שונים לחטיבות החברה ביתר קלות. העברת הפעילות תתבצע בדרך של הקצאת מניות לארית בפיונט ונצר'ס, כך שלאחר ההשקעה תגדל ההחזקה של ארית בפיונט לכ-90%-80% ממניות החברה.
lt/pgt

ltpgt
הפעילות הרפואית של ארית כוללת כיום החזקות בשתי חברות - סיגמד (21%) , העוסקת בפיתוח מערכות רובוטיות ממוחשבות, ואלסינטק מערכות (50%) , העוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק של מערכות ממוגרפיה (לאיתור ואבחון סרטן שד) ברחבי העולם.
lt/pgt

ltpgt
הפעילות הטכנולוגית של ארית כוללת החזקה בשלוש חברות: סנסוטק (41%) , העוסקת בפיתוח וייצור של חיישני בטיחות, אופסיקור (45%) ויומן קול (64%) .
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully