וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פראנס טלקום העבירה לחברה הבת מובילקום הלוואת מימון בהיקף של 2 מיליארד יורו

4.4.2001 / 12:35

המימון נועד לבניית רשתות סלולר מתקדמות; פראנס טלקום זכתה אתמול למימון בהיקף של 3.5 מיליארד יורו מנוקיה, אלקטל ואריקסון

יהודה שויצר
ltpgt
מובילקום, חברת הסלולר החמישית בגודלה בגרמניה, קיבלה מימון בהיקף של 2 מיליארד יורו (1.7 מיליארד דולר) ממחזיקת המניות העיקרית בחברה, פראנס טלקום. החברה הצרפתית העבירה את המימון לאחר שנוקיה, אקטל ואריקסון העבירו לה 3.5 מיליארד יורו, בהם תרכוש מהן חוזים לבניית רשתות סלולר חדשות. מובילקום תחזיר את ההלוואה עד שנת 2003.

יצרניות ציוד התקשורת העבירו אתמול את המימון הענק לפראנס טלקום על מנת שזו שתשלם ל-3 החברות שני שלישים מההלוואה עבור ציוד. נוקיה, יצרנית הטלפונים הסלולריים הגדולה בעולם, זכתה בנתח הגדול ביותר של החוזה ותספק לאורנג', חטיבת הסלולר של פראנס טלקום בצרפת ואנגליה, יותר מ-2 מיליארד יורו.
lt/pgt

ltpgt
פראנס טלקום ומתחרותיה האירופיות, שלוו בשנה שעברה 330 מיליארד דולר עבור רשיונות סלולר ורכישות, דוחקות ביצרניות הציוד להשתתף בנטל הכלכלי של בניית רשתות UMTS.
lt/pgt

ltpgt
ההלוואות שלקחו חברות הטלקום בשנה שעברה ניפחו את חובותיהן וגרמו להורדות דירוגי האשראי שלהן. אנליסטים מעריכים כי העברת הנטל ליצרניות הציוד עשויה להביא להורדות הדירוגים שלהן.
lt/pgt

ltpgt
נוקיה זכתה בחוזה לאספקת ציוד לאורנג' בבריטניה בשווי של 1.5 מיליארד יורו. החברה מחזיקה ב-35% משוק תשתיות ה-3G בעולם.
lt/pgt

ltpgt
אתמול הודיעה נוקיה על שני חוזים גדולים לאספקת ציוד רשתות מדור שלישי בשווי של כ-450 מיליון דולר כל אחד. חוזה אחד נחתם עם כייבל אנד וויירלס אופטוס, חברת הטלקום השנייה בגודלה באוסטרליה, והשני עם האצ'יסון 3G בבריטניה.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully