וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פינג'אן מתריעה מפני וירוס הדור ה-3 המתקיף את דפדפני מיקרוסופט

4.4.2001 / 14:29

מיקרוסופט שיחררה טלאי לפיתרון הבעיה, אך מצהירה שאינו מקיף את כל גרסאות הדפדפן שלה; משתמשים רבים העידו שנתקלו בבעיות בהתקנה

שירות TheMarker.com
ltpgt
חברת אבטחת המידע הישראלית פינג'אן מתריעה מפני התפשטות וירוסי הדור השלישי, דור המתאפיין בשיטות התקפה מתוחכמות והרסניות של האקרים על הגולשים באינטרנט והמשתמשים בדואר אלקטרוני. התקפות אלה כוללות "סוסים טרויאנים" ווירוסי תולעת הפוגעים במחשב ללא צורך באינטראקציה של הקורבן, כגון הקלקה על נספח דוא"ל או הורדת קבצים מהאינטרנט.
lt/pgt

ltpgt
מנגנון ההפצה החדש של ההאקרים יוצר מציאות חדשה ומסוכנת עבור המשתמשים הביתיים והארגוניים. דוגמה למנגנון זה ניתן לראות במקרה האחרון בו ניצלו האקרים פרצה בדפדפנים של מיקרוסופט בכדי לשגר ולפתוח אוטומטית יישומים עוינים בצורת מסמכי HTML ונספחי דוא"ל המגיעים לדוא"ל של המשתמש.
lt/pgt

ltpgt
המערכות של מיקרוסופט העלולות להיפגע מאותו וירוס הן IE 5.01 ו-IE 5.5 עם Windows Media Player 6.x.
lt/pgt

ltpgt
מיקרוסופט שיחררה טלאי לפיתרון הבעיה, אך מצהירה שהפיתרון אינו מקיף את כל גרסאות הדפדפן שלה, ומשתמשים רבים אף העידו שנתקלו בבעיות בעת התקנת הטלאי. מבדיקות שנערכו עולה כי הטלאי לא פותר את הבעיה לחלוטין גם לאחר שהתקנתו עברה בהצלחה. הטלאי אומנם מונע את ההפעלה האוטומטית של הנספח, אבל המשתמש עדיין יכול לפתוח או לשמור את היישום ובכך להידבק ממנו.
lt/pgt

ltpgt
בנוסף, מצאו ההאקרים מנגנון באמצעותו הם יכולים לשתול וירוסים הרסניים אצל גולשים תמימים שנקלעו לאתרי האקרים. הגולש השוהה באתר מספר שניות נפגע ממנגנון נסתר באתר השולח יישום, המבצע פעולות ריגול או פעולות הרסניות במחשב, במקרים רבים בלי שהגולש אף יהיה מודע לחדירה שבוצעה אליו.
lt/pgt

ltpgt
במקרה של יישומים עוינים חדשים, לא יוכלו חברות האנטי וירוס להתריע בפניהם, כך שהגולש ימשיך בעיסוקיו כשהוא חושף את המחשב הפרטי שלו או את המחשב של החברה לריגול תעשייתי מתוחכם, לשליטה של האקר או לנזק הרסני.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully