וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הצעה: מרבית המעסיקים יהיו פטורים מחובת רישום מאגר מידע

4.4.2001 / 15:27

בשלב זה תמליץ לשכת רואי החשבון לחבריה כי רק מי שיש בידו מאגר ובו נתוני שכר ליותר מ-100 עובדים, יירשם כבעל מאגר מידע

הארץ
ltpgt
lt/bgtמאת בן-ציון ציטריןltbgt

רשמת מאגרי המידע במשרד המשפטים, יוספה טפירו, בוחנת הצעה לתיקון החוק, על פיה רק מעסיקים גדולים, שמעסיקים מספר גדול של עובדים, יהיו חייבים ברישום מאגר מידע. את ההצעה יזמה לשכת רואי חשבון.
ltbgt
רישום המאגרים יסתיים אחרי פסח
lt/bgt
בהודעה שהעבירה אתמול הלשכה לכל חבריה, כתב נשיא הלשכה, רו"ח עופר מנירב, כי לאור העובדה שמבצע רישום מאגרי המידע עומד להסתיים מיד לאחר חופשת הפסח, הושגה הבנה עם הרשמת כי בשלב זה תמליץ הלשכה לחבריה כי רק מי שיש בידו מאגר מידע לגבי עובדיו ובו נתוני שכר ליותר מ-100 עובדים, יירשם כבעל מאגר מידע.

המלצה זו תעמוד בעינה, כל עוד לא תקבע הרשמת את עמדתה בעניין.

לדברי מנירב, חובת הרישום מוטלת על בעל מאגר המידע ולא על מחזיק המאגר. אך רו"ח המחזיק במאגר מידע של לקוחותיו כמעסיקים, נדרש לוודא שלקוחותיו הרלוונטיים רשמו את מאגר המידע בהתאם לקריטריונים שפורטו בחוק. זאת, כדי שלא יעבור על החוק ויחזיק או ינהל מאגר מידע שחייב ברישום ולא נרשם.
lt/pgt

ltpgt
על פי החוק במתכונתו הנוכחית, מוטלת חובת הרישום על כ-200 אלף מעסיקים במדינה, שמעבדים את משכורות עובדיהם באמצעות מחשב. מנירב פנה לפני יותר מחודש לטפירו ולמנכ"ל משרד המשפטים, וקרא להם לשנות את החוק משום שמדובר באבסורד.
lt/pgt

ltpgt
לדברי מנירב, עתה עם השינוי הצפוי בחוק, יהיו יותר מ-95% מהמעסיקים פטורים מרישום. ואולם מטרת החוק לא תיפגע, מכיוון שאלו שיהיו חייבים ברישום, מעסיקים יותר משני שלישים מהעובדים במשק.
lt/pgt

ltpgt
לדברי מנירב, רשמת מאגרי המידע הסכימה שיש רלוונטיות למספר המועסקים בעסק לצורך רישום מאגר המידע, והביעה נכונות לעגן באופן משפטי רישום שמכיל מספר מועסקים העולה על המספר שייקבע.
lt/pgt

ltpgt
בנוסף בוחנת הרשמת את עמדת לשכת רואי חשבון, על פיה לא תורחב תחולת חובת הרישום על תוכנות להכנת דו"חות נישומים בהם משתמשים רואי חשבון.
lt/pgt

ltpgt
הכוונה היא לתוכנות בהן אין אפשרות לרכז נתונים, אלא רק להוציא נתונים לגבי כל נישום בנפרד.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully