וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בנק אגוד: המלצת "קנייה" למניית אלביט מערכות עם מחיר יעד של 16.5 דולר

4.4.2001 / 15:37

מחיר זה גבוה בכ-20% ממחירה בבורסה; האנליסט ברנרד מנור: המיזוג עם אל-אופ ישפר את סיכויי אלביט לזכות במכרזים בטחוניים

אילן מוסנאים
ltpgt
האנליסט ברנרד מנור מבנק אגוד מעניק המלצת "קנייה" למניית אלביט מערכות וקובע לה מחיר יעד של 16.5 דולר - גבוה בכ-20% ממחירה בבורסה.
lt/pgt

ltpgt
מנור מציין כי הניסיון שצברה החברה בפיתוח מוצרים למערכות שבשימוש צה"ל (בעיקר מערכות מוטסות למטוסי ומסוקי קרב ומערכות חימוש מונחה מדויק), בעידוד ממשלת ישראל, נותן לה יתרון על חברות אחרות אשר לחלק ממוצריהן אין התנסות מבצעית.
lt/pgt

ltpgt
בנוסף, באגוד מציינים כי לחברה יכולת פיתוח הנדסית גבוהה, המבוססת על כוח אדם מיומן, מקצועי ומנוסה, ועל השקעת משאבים במחקר ופיתוח. באגוד מציינים כי החברה מבססת את צמיחתה בתחום האלקטרוניקה הצבאית על טכנולוגיות בסיסיות (Core Technologies) שיעילותן הוכחה, ומתאימה אותן לצרכי הלקוחות בפרויקטים השונים.
lt/pgt

ltpgt
לדברי מנור, כתוצאה מהסכומים הנכבדים שהחברה משקיעה במחקר ופיתוח ולנוכח הפרויקטים הרבים והמגוונים בהם השתתפה בשנים האחרונות - יש לה מספר רב של מוצרים וידע המאפשרים כניסה לפרויקטים חדשים ללא השקעה משמעותית, תוך שימוש בידע שנצבר בפרויקטים הקודמים.
lt/pgt

ltpgt
מאידך, באגוד מציינים כי החברה נמצאת בענף בו התחרות הולכת וגוברת, כאשר לחלק מהמתחרים הפוטנציאליים משאבים העולים על אלו של החברה ואפשרות להפעיל לחצים פוליטיים.
lt/pgt

ltpgt
בבנק מציינים עוד, כי בענף קיימת תלות בתקציבי ביטחון של מדינות בעולם, אשר ברובם הולכים ומצטמצמים, ובנוסף, קיימת נטייה לדחות הזמנות בפרויקטים השונים.
lt/pgt

ltpgt
לדברי מנור, המאמצים להקטין את רמת ההוצאות הבטחוניות של משרד הביטחון, אליו מופנות כשליש ממכירות החברה, והקטנה אפשרית בסיוע החוץ מממשלת ארה"ב - עלולים לפגוע בהיקף המכירות של מוצרים צבאיים בשנים הקרובות.
lt/pgt

ltpgt
מנור מציין כי החברה חשופה גם לסיכונים הקשורים בחתימת הסכמי קבלנות ארוכי טווח והפסקה אפשרית של החוזים על ידי מממשלות ללא מתן פיצוי כלשהו. כמו כן, חשופה אלביט לסיכונים פוליטיים, הנובעים מהתקשרותה עם מדינות באירופה המזרחית והמזרח הרחוק, הסובלות מאי יציבות שלטון או היעדר אמצעים לפירעון התשלומים המגיעים לחברה.
lt/pgt

ltpgt
באגוד מתייחסים גם למיזוג של החברה ושל אל-אופ בשנת 2000, ומעריכים כי המיזוג, שיביא לסינרגיזם בתחום המו"פ של שתי החברות, יאפשר לחברה הממוזגת להרחיב את פעילותה בתחומים הקיימים ולהיכנס לתחומים חדשים, תוך שיפור סיכוייה לזכות במכרזים בטחוניים.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully