וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בסלומון סמית ברני נחלצים לעזרת צ'ק פוינט: אין קשר בין אזהרת הרווח של Entrust לביצועי החברה הישראלית

4.4.2001 / 16:30

"אומנם שתי החברות עוסקות באבטחה באינטרנט, אולם צ'ק פוינט מתמחה בפיירוולים ו-VPNs ואילו אנטרסט מוכרת רישוי לתוכנות"; חשים בנוח עם תחזיות הרווח לצ'ק פוינט

גתית פנקס
ltpgt
מניות חברות אבטחת הרשתות צ'ק פוינט ו-Verisign (סימול VRSN) חוו אמש לחץ, במיוחד על רקע אזהרת הרווח של חברת Entrust (סימול ENTU) , העוסקת בתחום דומה. מניית צ'ק פוינט איבדה אמש 11.7%, מניית Verisign צנחה ב-27% ומניית אנטרסט - החברה שסיפקה את האזהרה - צנחה בלא פחות מ-42%.
lt/pgt

ltpgt
בתקופה האחרונה צ'ק פוינט אינה זוכה למומנטום חיובי. כמובן שהשוויים של חברות לא מעטות התכווצו בצורה דרמטית, ובכך צ'ק פוינט לא שונה - אולם מאז תחילת השנה איבדה המניה 45% מערכה, בעוד הנאסד"ק איבד מעט יותר מ-25%.
ltbrgt
lt/bgtלפני שבוע סייפנט הזהירה; אמש היתה זו אנטרסט ltbgt
לפני כשבוע בלבד היתה זו חברת סייפנט (סימול SFNT) שפירסמה אזהרת רווח ותלתה את ההאטה במכירות שלה בקשיים שהיא חווה מכיוון חברת סיסקו , הקשורה עימה בחוזי OEM. באותו היום מיהר בית ההשקעות סלומון סמית ברני להיחלץ לעזרתה של צ'ק פוינט, וגם היום, בדו"ח קצר שמפרסם האנליסט צ'אק ג'ונס, מנסה בית ההשקעות לשחרר צפירת הרגעה לנוכח אזהרת הרווח של אנטרסט.
lt/pgt

ltpgt
האנליסט מסביר כי צ'ק פוינט מתמקדת בפלח שוק אחר לחלוטין מזה שאליו פונה אנטרסט. האחרונה מוכרת רישוי לתוכנות אשר עולות לעתים מיליוני דולרים, בעוד שצ'ק פוינט מוכרת פיירוולים ו-VPN (רשתות וירטואליות פרטיות) - מוצרים שעולים בסך הכל עשרות אלפי דולרים ומאפשרים החזר מהיר על ההשקעה. מנגד, 20% מעסקיה של Verisign הם דווקא משיקים לאלה של אנטרסט, והאנליסט מציין כי אין היא מחוסנת.
ltbrgt
lt/bgtהטובה ביותר מבין חברות האבטחה באינטרנט ltbgt
"לצ'ק פוינט ול-Verisign בסיס לקוחות גדול בהרבה מזה של אנטרסט", אומרים בסלומון סמית ברני, "מה שמסייע להן להקל על הצורך לסגור עסקות גדולות בסוף החודש". ג'ונס אומר כי הוא חש בנוח עם תחזית רווח של 1.32 דולרים למניית צ'ק פוינט בשנת 2001, כלומר: מכפיל רווח של 31.
lt/pgt

ltpgt
בבית ההשקעות מותירים למניה המלצת "קנייה" בסיכון גבוה, וקובעים כי החברה היא הטובה ביותר מבין חברות האבטחה באינטרנט. מחיר היעד נותר 100 דולר - 140% מעל למחיר המניה היום.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully