וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עו"ד מלכו התפטר מנאמנות עסקי מוסאיוף: "הוא מנצל לרעה את הליכי פשיטת הרגל"

4.4.2001 / 17:23

מלכו גם טוען כי בנוסף לקשיים שמערים מוסאיוף על מימוש נכסיו, הוא הסתיר מהנאמן מידע באופן המקשה על ניהול ההליכים

הארץ
ltpgt
ltbgt
מאת בן-ציון ציטרין
lt/bgt
עו"ד יצחק מלכו הודיע בתחילת השבוע במסגרת אסיפת נושים של איש העסקים, אלון מוסאיוף, כי הוא מתפטר מתפקיד הנאמן בתיק פשיטת הרגל של מוסאיוף. הודעה זו נעשתה בתמיכת נציג כונס הנכסים הרשמי, שי אלמוג.
lt/pgt

ltpgt
מוסאיוף היה בעבר איש עסקים בולט בירושלים, ובבעלותו היו בין השאר חנויות תכשיטים, עסקי נדל"ן ורשת סניפים להמרת מט"ח. ביוני 2000 הוא הוכרז כפושט רגל, ועו"ד מלכו ממשרד א.ש. שמרון, י. מלכו, פרסקי ושות', מונה כנאמן בתיק.
lt/pgt

ltpgt
מלכו אף אמר באסיפת הנושים כי בנסיבות שנוצרו יש לשקול את ביטול הליכי פשיטת הרגל לנוכח ניצולם לרעה על ידי מוסאיוף. לדבריו, מצד אחד מוסאיוף מקבל הגנה בזכות הליכים אלה באופן המונע מנושיו מלנקוט בפעולות לגביית חובם, ומצד שני הוא מפריע ומחבל בפעולות הנעשות למימוש נכסיו, באופן המעמיד בספק את הכדאיות שבהמשך ניהול הליכי פשיטת הרגל. לטענת מלכו, מוסאיוף מונע את מימוש נכסיו, בהם נכס בשכונת הבוכרים, חנות ברחוב שלומציון המלכה, בית מגורים ברחוב גוגה רג'ואן - שלושתם בירושלים, ונכסים אחרים ששוויים לא ידוע.
lt/pgt

ltpgt
כן טען מלכו כי בנוסף לקשיים שמערים מוסאיוף על מימוש נכסיו, הוא הסתיר מהנאמן מידע באופן המקשה על ניהול ההליכים. מוסאיוף סירב לפרט את שמותיהם של חלק מנושיו ואת סכום החוב כלפיהם. מלבד חובות לבנקים, חייב מוסאיוף סכומים לא ידועים לבעלי עסקים מירושלים שהעבירו לידיו כסף תמורת הבטחה לריבית שיא.
lt/pgt

ltpgt
התנהגותו של מוסאיוף אף הביאה לפתיחת הליכים פליליים בגין עבירות שביצע לכאורה לפי פקודת פשיטת הרגל. באחד המקרים ביהמ"ש נענה לבקשת עו"ד ישי בית-און, נציג הבנק הבינלאומי, להעביר לחקירה פלילית התנהגות מוסאיוף שהכשיל מכירת וילה שבבעלותו למשקיע זר.
lt/pgt

ltpgt
מלכו הסביר כי בנסיבות הקיימות אין ביכולתו להמשיך בתפקידו כנאמן בפשיטת הרגל. לדבריו, הזמן והכסף שיש להשקיע בניהול ראוי של הליכי פשיטת הרגל הם עצומים. הסיכויים להביא דיווידנד לנושים, לאחר תשלום הוצאות ניהול פשיטת הרגל ושכר טרחה לנאמן - מוטלים בספק. לדעתו, ייתכן שהמשך ניהול ההליכים עשוי לגרום לנושים יותר נזק מתועלת, בשל ריבוי ההוצאות שיכלו את מעט הנכסים הקיימים.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully