וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

משרד המשפטים: לא ניתן כל פטור מרישום לבעלי מאגרים החייבים ברישום ע"פ חוק הגנת הפרטיות

4.4.2001 / 19:13

זאת בתגובה לפרסומי לשכת רו"ח על פטור מרישום למעסיקים בעלי פחות מ-100 עובדים

שירות TheMarker.com
ltpgt
משרד המשפטים הגיב היום על הפרסומים בנושא הצעת לשכת רו"ח לתקן את חוק הגנת הפרטיות, המחייב מעסיקים ברישום מאגרי מידע של חברות המעסיקות פחות מ-100 עובדים. משרד המשפטים ציין כי כל מאגר המכיל מידע רגיש חייב ברישום, ללא תלות במספר האנשים הרשומים בו, ובכלל כך מאגרים ובהם מידע אודות עובדים.
lt/pgt

ltpgt
בהודעת לשכת רו"ח מאמש נאמר כי לאחר הבנות עם רשמת מאגרי המידע, התקבל פטור לעסקים בעלי פחות מ-100 עובדים, אשר לא יידרשו להירשם כמאגר מידע. משרד המשפטים מבהיר כי הרשמת אינה מוסמכת לפטור מרישום מאגרים החייבים ברישום על פי חוק, ועל כן לא אישרה לאף גורם שהוא כל פטור מרישום לבעלי מאגרים החייבים ברישום על פי חוק הגנת הפרטיות.
lt/pgt

ltpgt
רשמת מאגרי המידע מקיימת מאז ה-23 לינואר השנה מבצע לרישום מאגרי מידע, במסגרתו נדרשו כ-100 אלף בעלי מאגרי מידע לרשום את המאגרים בהתאם לחוק. הרשמת הבהירה לנציגי לשכת רואי החשבון, כי בעלי המאגרים חייבים לרשום את מאגרי המידע החייבים ברישום עד לתום המבצע ב-16 באפריל 2001. אי רישום עפ"י דרישות החוק עד למועד זה מהווה הפרה של החוק וצפוי לגרור הפעלת סנקציות משפטיות.
lt/pgt

ltpgt
עוד מציין משרד המשפטים, כי לאור מועד סיום מבצע הרישום ההולך וקרב, ביקשה הרשמת מנציגי הלשכה לפנות לחברי הלשכה בבקשה לרשום את מאגרי המידע שברשותם, בהתאם לחוק, בכדי למנוע את הפעלת הסנקציות המשפטיות כלפיהם. כיוון שמוסכם על נציגי לשכת רואי החשבון כי מאגרים בהם רשומים יותר מ-100 עובדים חייבים ברישום, ביקשה הרשמת כי לכל הפחות תנחה הלשכה חברים ולקוחותיהם, המחזיקים במאגרי מידע כאלה, לרשום את מאגרי המידע לפני תום המבצע.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully