וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

WR האמברכט: הכנסות DSPG ייפלו השנה ב-1% לעומת תחזיות קודמות לצמיחה של 14%

4.4.2001 / 20:36

בשנת 2002 צפויה החברה לצמוח ב-20%; "אין אף קטליזטור חיובי למניה בתקופה הקרובה", אומרים האנליסטים, אך מותירים בעינו מחיר יעד של 35 ד' - 150% מעל מחיר המניה היום

גתית פנקס
ltpgt
בסוף השבוע האחרון פירסם בית ההשקעות WR האמברכט דו"ח על חברת די.אס.פי.ג'י , בו האנליסטים מעריכים כי החברה תצליח לעמוד בתחזיות לרבעון הראשון של השנה, אך באותה נשימה הם מנמיכים את ההערכות לגביה בהמשך השנה.
lt/pgt

ltpgt
"אנחנו מודאגים מחולשה מתמשכת בדרישה למוצרים אלקטרוניים מצד לקוחות", אומרים האנליסטים ג'ים ליאנג והתר ויין, "ויש לכך השפעה על DSPG, שכן 65% מהכנסותיה מקורם במכירות של שבבים המשולבים לתוך טלפונים סלולריים ומוצרים אלחוטיים אחרים", הם אומרים.
ltbgt
צמיחה שלילית של 1% לעומת תחזיות לצמיחה של 14%
lt/bgt
לדעת בית ההשקעות WR האמברכט, DSPG לא תצמח ב-14% השנה, כפי שקיווה, אלא תרשום צמיחה שלילית של 1%. והתרגום למספרים: בחודש שעבר עוד דיברו האנליסטים על הכנסות של 125 מיליון דולר השנה, אולם כעת הם מעריכים כי הכנסות החברה לא יעלו על 108 מיליון דולר. הרווח למניה יהיה, להערכת ויין וליאנג, רק 88 סנט למניה - ולא 1.11 דולרים, כפי שקיוו עד כה. אם אומנם תצליח החברה להציג את המספרים המונמכים, הרי שב-2002 היא צפויה לצמוח ב-20%.
lt/pgt

ltpgt
"לנוכח החולשה, אנחנו לא רואים שום קטליזטור שיוכל להיות חיובי עבור המניה", אומרים בבית ההשקעות. "עם זאת, אנחנו מאמינים שכאשר המצב ישתפר - מה שיכול לקרות כבר במחצית השנייה של 2002 - הדרישה למוצריה של DSPG תעלה, ואלו יהיו חדשות טובות עבור המניה", הם אומרים.
lt/pgt

ltpgt
כיום נסחרת מניית DSPG במכפיל של 15 על בסיס התחזיות של האנליסטים ל-2002 - מה שמוגדר על ידי האנליסטים כ"שווי אטרקטיווי". על כן, הם מותירים למניה מחיר יעד של 35 דולר, המייצג מכפיל של 30 - מחיר הגבוה ב-150% ממחיר המניה היום. ברבעון הראשון של השנה, החברה תדווח לדעתם על רווח של 20 סנט למניה ועל הכנסות של 24.4 מיליון דולר.
ltbgt
SG Cowen: מכפיל אטרקטיווי למניה
lt/bgt
דו"ח נוסף מספק בית ההשקעות SG Cowen. האנליסטים רוברט סטון וכריסטופר קינקייד סבורים כי החברה צפויה דווקא ליהנות מהצמיחה הצפויה בשוק לשבבי DSP (עיבוד אותות דיגיטליים) - הן לאפליקציות של סלולר והן ליישומים של פס רחב. אומנם, להערכתם, הדרישה הנמוכה בתקופה האחרונה בשוק המוליכים למחצה עלולה לפגוע במכירות המוצרים של החברה, אך מכיוון הרשיונות לשבביה החברה צפויה להמשיך וליהנות ממומנטום חיובי.
lt/pgt

ltpgt
בבית ההשקעות גם מביעים שביעות רצון גדולה מהמזומנים בקופת החברה, המסתכמים ב-223 מיליון דולר, וממניות אודיוקודס 10003155-MRQ שברשותה. המזומנים מתורגמים ל-7.88 דולרים למניה, וההחזקות באודיוקודס מסתכמות ב-1.4 דולרים למניה.
lt/pgt

ltpgt
מחיר המניה ביום כתיבת הדו"ח היה 18 דולר, ועל כן האנליסטים העריכו כי הפעילות העסקית של החברה מתומחרת במכפיל אטרקטיווי של 7 על בסיס ההערכות ל-2002. האנליסטים ב-SG Cowen מאמינים אף הם, ממש כמו ב-WR האמברכט, כי המניה תגיע לרמה של 40-35 דולר למניה בשנה הקרובה.
lth5gt lthrgt
לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבראש העמוד.
lthrgt
lth5/gt
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully