וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ג'יי. פי מורגן: טריון הצליחה לפגוש את תחזיותינו לרבעון הראשון ושיפרה את רמות המלאי שלה

4.4.2001 / 21:54

זאת, בזכות חוזה גדול עם חברת Shaw; האנליסטים מניחים כי החברה רכשה מחדש 50% מהסכום הכולל של 500 מ' ד' שהציעה באמצעות אג"ח להמרה, בדיסקאונט של 70%

גתית פנקס
ltpgt
"אנחנו מאמינים שחברת טריון הצליחה לפגוש את תחזיותינו לרבעון הראשון של השנה, להכנסות של 46 מיליון דולר ולהפסד של 47 סנט למניה", כך פותחים בבית ההשקעות ג'יי.פי מורגן את הדו"ח החדש על חברת טריון. אותם 46 מיליון הדולרים בשורה העליונה של התוצאות הכספיות ישקפו ירידה של 27% מההכנסות אותן הציגה החברה ברבעון הקודם.
lt/pgt

ltpgt
בבית ההשקעות אף מציינים לטובה את החוזה של טריון מהשבוע שעבר עם חברת Shaw הקנדית, שצפוי להערכתם לשפר בצורה משמעותית את רמות המלאי של החברה איתן היא נכנסת לרבעון השני של 2001. עם זאת, אין הם מאמינים כי החברה הצליחה לסגור עסקות גדולות נוספות, שיצליחו להוריד אף הן את רמת המלאי של החברה.
lt/pgt

ltpgt
ההערכות של בית ההשקעות היו כי החברה תמכור עד סוף השנה 350 אלף מודמים, וההזמנה עם Shaw - שהיתה ל-250 אלף מודמי כבלים - מעמידה את טריון כעת במצב מעולה, שכן 71% מצבר ההזמנות שלה כבר מולאו. ההסכם עם Shaw מוערך על ידי האנליסטים ב-35 מיליון דולר, כולל ציוד נלווה. "למרות האופטימיות לגבי צבר ההזמנות, על החברה לעבוד קשה כדי לפגוש את תחזיותינו", הם אומרים.
lt/pgt

ltpgt
אך טריון אינה לבד בתחום של מודמי ה-CDMA, ואחת ממתחרותיה הבולטות שם היא חברת ברודקום (סימול BRCM). עם זאת, מאחר ומדובר בטכנולוגיה שהתשלום עליה הוא בצורת תמלוגים, הרי שלטריון יש יתרון גדול והוא היותה הראשונה בשוק. למרות זאת, הם לא שוללים אפשרות כי מתחרותיה של החברה יצליחו להדביק את הפער.
ltbgt
זכתה לרכוש אג"ח בדיסקאונט של 70%
lt/bgt
"מאחר שלחברה אין פתרונות למגוון של סטנדרטים בתעשייה, והיא מתמקדת בעיקר ב-DOCSIS, ומאחר שמצבה של התעשייה אינו טוב ורמות המלאי של טריון אינן נמוכות, אנחנו נותרים זהירים", אומרים האנליסטים. עם זאת, בג'יי.פי מורגן מציינים כי היחס בין הסיכון לתמורה עבור המשקיעים השתפר, בעיקר לאור השיפור ביחס בין חובותיה של החברה להון שלה.
lt/pgt

ltpgt
בכיוון זה, האנליסטים מעריכים כי החברה חיסלה חלק גדול מחובותיה, מה שצפוי לשפר בצורה משמעותית את תזרים המזומנים שלה, ונראה כי היא עשתה זאת באמצעות רכישה של האג"חים שלה להמרה.
lt/pgt

ltpgt
אלה נסחרות היום ברמה של 30 סנט לדולר, ונראה כי טריון תרשום רווח חד פעמי לנוכח ההפרש בין מחיר הרכישה של האג"ח ומחיר המימוש. והראיה לכך שהיה זה מהלך נכון: האנליסטים מניחים כי החברה רכשה מחדש 50% מהסכום הכולל של 500 מיליון הדולרים שהציעה באמצעות אג"ח להמרה בדיסקאונט של 70%. באמצעות מהלך זה, החברה הנמיכה את החובות שלה ל-250 מיליון דולר, אך הקטינה את המוזמנים שלה ב-75 מיליון דולר בלבד.
lt/pgt

ltpgt
וכך, ברבעון שעבר היו לחברה 583 מיליון דולר במזומנים ושווי מזומנים, וההערכות של האנליסטים הן כי כיום יש לה 485 מיליון דולר. אם אומנם ביצעה את הרכישה של חובותיה, הרי שיש היום לה 410 מיליון דולר חופשיים משעבוד. בנוסף, בבית ההשקעות מעריכים כי החברה שרפה ברבעון הראשון של השנה 33 מיליון דולר מפעילות שוטפת, אך השיפור בתזרים המזומנים של החברה פיצה על כך.
lt/pgt

ltpgt
האנליסטים מותירים למניה המלצת "תשואת שוק". הם מעריכים כי בשנת 2001 כולה טריון תדווח על הכנסות של 200 מיליון דולר ועל הפסד של 1.8 דולר למניה, וזאת לעומת הפסד של 25 סנט למניה ב-2000.
lth5gt lthrgt
לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבראש העמוד
lt/pgt

ltpgt
lthrgt
lth5/gt
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully