וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גילת לוויינים תרשום הוצאה חד פעמית של 28 מ' ד' ברבעון הראשון למטרת ארגון מחדש

4.4.2001 / 23:22

הארגון והבנייה מחדש כוללים פיטורי 275 עובדים, עליהם הודיעה החברה; "אנחנו בטוחים כי התגובה שלנו להאטה בשוק תוביל לכך שנצליח בטווח הרחוק", אומר יואל גת, מנכ"ל החברה

גתית פנקס
ltpgt
באמצע מארס פירסמה חברת גילת לוויינים אזהרת רווח חמורה יחסית לשנים 2001 ו-2002, והודיעה כי היא מתכוונת לעבור תהליך מאסיווי של רה ארגון בחברה. "התוכנית שלנו עדיין לא מגובשת", אמר לנו אז סמנכ"ל הכספים של החברה, יואב ליבוביץ'. אך היום, לאחר סגירתו הרשמית של הרבעון, החברה כבר יודעת לומר מהם הסכומים של ההוצאות החד פעמיות שהארגון מחדש צפוי לגרום לה: 28 מיליון דולר.
lt/pgt

ltpgt
הליכי הארגון והבנייה מחדש של החברה כוללים מכירות של קווי מוצרים לא רווחיים - אותן היא כבר ביצעה בשבוע שעבר - מעבר למודל מכירות סיטוניות ושימוש בצדדים שלישיים (דבר שפוגע בשורת המכירות של החברה), והדבר הכואב אולי ביותר עבור החברה שלה 1,500 עובדים - פיטורי 275 עובדים.
lt/pgt

ltpgt
בבית ההשקעות מריל לינץ' העריכו השבוע כי ההוצאות הכוללות יסתכמו ב-10 מיליון דולר בלבד, אך המספרים שסיפקה היום החברה גבוהים יותר. האנליסטים אמרו כי אומנם הוצאות אלה גבוהות, אך הן מתבקשות שכן הן צפויות לקצץ את ההוצאות התפעוליות בעתיד.
lt/pgt

ltpgt
גם יואל גת, מנכ"ל החברה, חש כי מדובר בצעד הכרחי עבור החברה. "הצפיות היום נמוכה מזו שאנו רגילים אליה בצורה היסטורית, אבל אנחנו בטוחים כי התגובה שלנו להאטה בשוק תוביל לכך שנצליח בטווח הרחוק", הוא אומר היום.
ltbgt
ההוצאות יפוצלו בדו"חות
lt/bgt
את ההוצאה של 28 מיליון הדולרים תפצל החברה בדו"חותיה הכספיים לשני סעיפים: 10 מיליון דולר יירשמו כהוצאות "בנייה וארגון מחדש", ו-18 מיליון הדולר הנוספים ייכללו ב"הוצאות תפעוליות". גילת לוויינים, אגב, לא מסרה היום מהו המספר המדויק של העובדים שהיא מתכוונת לפטר, אך בשיחת הוועידה שלאחר פרסום הדו"חות היא דיברה על 275 עובדים, והיום לא שינתה הדרכה זו.
lt/pgt

ltpgt
עסקי הליבה של גילת לוויינים הם ייצור תחנות שידור לווייניות זעירות (VSAT) אל החלל. החברה נסחרת היום בבורסת הנאסד"ק לפי שווי של 225 מיליון דולר, לעומת שווי שנשק ל-3 מיליארד דולר בשיא.
lt/pgt

ltpgt
לאור המצב העגום אליו נקלעה החברה, היא נאלצה לעשות ריווזייה בהערכותיה, שהסתברו כאופטימיות ביותר. כעת מעריכה הנהלת החברה כי רווחיה ל-2001 יעמדו על 1 דולר למניה בלבד, וההכנסות יסתכמו ב-575 מיליון דולר (ללא הוצאות חד פעמיות), בעוד ההדרכה הקודמת של החברה היתה להכנסות של 675 מיליון דולר.
lt/pgt

ltpgt
יצוין, כי בגולדמן סאקס, למשל, העדיפו שלא לאמץ את הערכות ההנהלה, שאף הוגדרו על ידי האנליסטים כ"אגרסיוויות". הם, מצדם, צופים הכנסות נמוכות יותר לשנת 2001, של 560 מיליון דולר בלבד, וגם בתחזית הרווח הם מעריכים כי ההנהלה לוקה באופטימיות יתר, וצופים כי הוא לא יעמוד על 1 דולר למניה ב-2001, אלא יהיה 85 סנט בלבד. "ייתכן שגם את התחזיות הללו נעדכן כלפי מטה", הם אמרו לאחר פרסום האזהרות של גילת לוויינים.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully