וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אטיוניטי לא דיווחה כי תיאלץ לבטל רכישת חברות בשל צניחת מנייתה

5.4.2001 / 8:31

בעקבות ביטול העסקות יפרשו מהחברה יותר מ-90 עובדים

הארץ
ltpgt
חברת אטיוניטי (לשעבר ISG), שפיתחה מוצר בשם נוויגייטור לפתרון בעיות תקשורת בין מסדי נתונים מסוגים שונים, ביטלה בסוף השבוע את העסקה שעליה הכריזה במארס 2000, לרכישת חברת מדהטק - בעסקת החלפת מניות.
lt/pgt

ltpgt
במסגרת העסקה, אטיוניטי הנפיקה למדהטק 300 אלף מניות - לפי מחיר של 26 דולר למניה - והתחייבה לפצותה (בהתאם לסעיף "גידור הסיכונים" שהוכנס בהסכם הרכישה) באמצעות הקצאת מניות, אם מנייתה תרד אל מתחת למחיר זה. כיום נסחרת אטיוניטי במחיר של פחות מדולר למניה.
lt/pgt

ltpgt
לפיכך, היא היתה אמורה להנפיק למדהטק 2.3 מיליון מניות נוספות. העסקה בוטלה ללא מתן פיצוי לבעלי מניות מדהטק.
lt/pgt

ltpgt
בנוסף, אטיוניטי מנהלת משא ומתן עם חברת Bridges For Islands) B4I), שאותה רכשה בפברואר 2000, לאחר שנקלעה למצב דומה בעקבות סעיף גידור הסיכונים שהוכנס להסכם רכישה זה.
lt/pgt

ltpgt
בחוזה נקבע כי מחיר המניה מתחתיו מתחייב פיצוי הוא 16 דולר, ולכן אטיוניטי מחויבת להנפיק ל-B4I עוד 1.2 מיליון מניות, בנוסף ל-875 אלף מניות שהוקצו לה בעת הרכישה.
lt/pgt

ltpgt
הנהלת אטיוניטי, בראשות אריה גונן, ידעה ב-12 באפריל 2000 כי ייתכן שתיאלץ לפצות את בעלי החברות שרכשה בשל ירידת מחיר המניה שלה ואולם החברה בחרה שלא להציג את פרטי העסקות המלאים בפני ציבור המשקיעים והסתפקה בדו"ח אנליסטים, שפורסם לאחר ארבעה חודשים, שאיזכר את העניין רק בהערת אגב.
lt/pgt

ltpgt
הנפקות המניות הנוספות, לצורך פיצוי, היו מדללות את בעלי המניות של אטיוניטי בשיעור ניכר. לפיכך, הם בחרו לבטל (בהסכמת שני הצדדים) את עסקת מדהטק, כך שזו והחברה הבת שלה, אינסול, אינן עוד חברות בנות של אטיוניטי.
lt/pgt

ltpgt
עם B4I מתנהל בימים אלה מו"מ כדי להשיג פשרה שתאפשר את המשך החזקתה בידי אטיוניטי. בעקבות ביטול העסקות יפרשו מאטיוניטי יותר מ-90 עובדים; כ-55 עובדים חוזרים למדהטק וכ-37 עובדים פוטרו במסגרת קיצוצים שעליהם הכריז מנכ"ל החברה החדש, פול מקיי.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully