וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מומחה בריטי: מערכת המדרוג תקינה; הצופים אכן מצמצמים הצפייה בטלוויזיה

5.4.2001 / 9:58

סקר טלפוני נוסף שניתח פרופ' צבי גילולה הצביע על אותן מסקנות

הארץ
ltpgt
ltbgt
מאת אריאל ויס
lt/bgt
לא נמצאה בעיה מתודולוגית או טכנית במערכת המדרוג של תוכניות הטלוויזיה, כלומר הצניחה בצפייה בערוצים השונים היא תופעה אמיתית - כך אמר אתמול המומחה הבריטי, פיטר מניר.
lt/pgt

ltpgt
מניר הוזמן על ידי הוועדה הישראלית למדרוג כדי לבדוק את מערכת הפיפל-מטר של הוועדה ושל חברת טל-גאל, שבודקת את הצפייה בטלוויזיה.
lt/pgt

ltpgt
בדיקת המערכת נעשתה לבקשת זכייניות ערוץ 2, שטענו כי נתוני הוועדה המורים על ירידה חדה בצפייה בטלוויזיה מאז תחילת השנה - אינם מציאותיים. ממצאיו של מניר, שיעץ בהקמת המערכת לפני כשלוש שנים, מחזקים את הסברה כי אכן חל שינוי בהרגלי הפנאי והבידור של הקהל הישראלי, וכי הוא מצמצם את הצפייה בטלוויזיה.
lt/pgt

ltpgt
נציגי הזכייניות אמרו כי הירידה בצפייה בערוץ 2 (בשיעור של 17% ב-2000 בהשוואה ל-99') היא טבעית בשוק בו נוספים ערוצים. לדבריהם, הירידה בצפייה בטלוויזיה בהשוואה לשנים קודמות לא תואמת את הניסיון העולמי.
lt/pgt

ltpgt
השוק העולמי, אמרו בערוץ 2, מלמד כי עם כניסתם של ערוצים חדשים עולה סך הצפייה הכללי, וכי לא התגלה שהציבור בישראל שינה את עמדותיו ומאס בטלוויזיה. לפיכך טענו הזכייניות כי המערכת עצמה פגומה, ותוצאותיה לא מציאותיות.
lt/pgt

ltpgt
לדברי מנכ"ל הוועדה הישראלית למדרוג, אורן טוקטלי, בנוסף על הבדיקה של מניר התבצע סקר טלפוני נפרד שנותח על ידי פרופ' צבי גילולה.
lt/pgt

ltpgt
גם הסקר הטלפוני הצביע על נתונים דומים לאלה שמתקבלים מהמערכת - תוצאה שמחזקת את קביעתו של מניר.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully