וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

דל לא משנה את תחזיותיה לרבעון; רווח של 17 סנט למניה

5.4.2001 / 10:14

החברה מסתמכת על הוצאות תפעוליות נמוכות ומודל המכירה הישירה

רויטרס
ltpgt
חברת המחשבים DELL (דל) הודיעה אתמול כי היא ממשיכה להחזיק בתחזיותיה הקודמות לרבעון הפיסקלי הראשון אך אינה מעוניינת לדון בנוגע לתוצאות השנה כולה עקב חוסר הוודאות בו נמצא השוק.
lt/pgt

ltpgt
דל מסרה בהצהרה, שהמודל העסקי - מכירה ישירה - והעלויות התפעוליות הנמוכות, העניקו לה את היתרון על מתחרותיה למרות ההאטה הכללית במגזר המחשבים. החברה אישרה תחזית הכנסות של 8 מיליארד דולר ותחזית רווח של 17 סנט למניה, בהתאם לתחזיות האנליסטים.
lt/pgt

ltpgt
אנליסט ABN אמרו, ביל שופ, אמר שדל שומרת על רמת תחזיותיה מכיוון שב-15 בפברואר נתנה תחזית שמרנית ומכיוון שהמודל העסקי איפשר לה לתמחר באגרסיוויות בשוק החלש. "דל מתבדלת משאר חברות המחשב. כולם סובלים מירידה במכירות וברווחים בעוד דל צוברת נתח שוק נוסף ומקריבה רק חלק קטן מהכנסותיה. זהו המודל הישיר. הוא מתחיל להבדיל את דל ממתחרותיה", אמר שופ.
lt/pgt

ltpgt
דל שהנמיכה את תחזיותיה 5 פעמים במהלך השנה האחרונה, הזהירה שהשוק עדיין בלתי צפוי למרות שהיא מצפה להגדיל את נתח השוק שלה. "החולשה הנוכחית ברווח השולי וברווחים אינה סוד", אמר יו"ר ומנכ"ל דל, מייקל דל. "אך בסביבה הזו, ההבדלים בין דל למתחרותיה הופכים יותר קיצונים. החברה מאמינה בהגדלת נתח השוק ויכולה להציג תוצאות טובות יותר מאשר שאר תעשיית המחשבים".
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully