וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קבוצת ברן: עיריית ברלין בחרה להתקין בעיר את מערכת החניה של החברה הבת

5.4.2001 / 10:59

מערכת ה-TPS נבחרה ע"י העיריה כשיטה הסלולרית המועדפת; בחברה מעריכים כי לפרויקט פוטנציאל של עשרות מיליוני דולרים

אלי דניאל
ltpgt
קבוצת ברן מודיעה היום כי החברה הבת, טי.פי.אס טלפרקינג סיסטמס (TPS), בה מחזיקה ברן בכ-63.6% מהמניות, נבחרה על ידי עיריית ברלין להתקין בעיר מערכת חניה המופעלת באמצעות תקשורת סלולרית. זאת, לאחר ששיטת החניה של TPS נבחרה כשיטה הסלולרית המועדפת.
lt/pgt

ltpgt
כמו כן, החליטה עיריית ברלין לאמץ את השיטה ולשלבה במסגרת התכנון הרב שנתי של פרויקט ה-Inteligent Transportation Sysrtems בגרמניה כולה. במסגרת זו, יחל עד לסוף שנה זו פיילוט רחב היקף. במידה ותוכנית הפיילוט תצליח, הרי שהפוטנציאל המסחרי של הפרויקט מוערך בעשרות מיליוני דולרים. בנוסף, במידה שהשיטה תאומץ גם על ידי מדינות נוספות בגרמניה, הרי שהפוטנציאל המסחרי של שיטת ה-TPS הוא גבוה יותר.
lt/pgt

ltpgt
טי.פי.אס פיתחה מערכת בתחום ה-TELEMATICS המבוססת על תשתיות סלולריות להעברת נתונים, כאשר האפליקציה הראשונה הינה לניהול וגבייה של חנייה, העברת מסרים לנהגים ועוד. מערכת ה-TPS מבוססת כיום על טכנולוגיית GSM/SMS, אולם החברה מפתחת מודמים בטכנולוגיות נוספות (בהן טכנולוגיית CDMA). יש לציין כי מוטורולה ישראל שותפה בייצור ופיתוח יחידות ה-TPS, ואילו חברת סימנס הגרמנית מייצרת את מודמי ה-GSM המותקנים ביחידות ה-TPS.
lt/pgt

ltpgt
שיטת ה-TPS מאפשרת את קיומה של מערכת תשלום עבור מקום חניה באמצעות חיוג סלולרי, כך שבעל רכב המצויד במערכת יוכל לשלם דמי חניה על ידי חיוג, ללא צירוף בהדבקת תווית חניה, שימוש במדחנים וכיו"ב.
lt/pgt

ltpgt
מהחברה נמסר כי ההסכם הנוכחי, בא לאחר שבשנה שעברה נחתם הסכם ראשון עם חברה מובילה בתחום התחבורה בהולנד, להפעלת מערכת ה-TPS בכל רחבי הולנד. כמו כן, זומנה החברה לבצע תכנית פיילוט של המערכת במנהטן, ניו יורק.
lt/pgt

ltpgt
בחברה מציינים כי לאחר קבלת האישור מעיריית ברלין, ולאור העובדה כי עיריית ברלין המליצה על מערכת ה-TPS לגורמים בקהיליית השוק האירופי המשותף, מתקיימים כיום מגעים בין החברה לחברות מובילות בשוק הגרמני, לשם הקמת שותפות אסטרטגית להפעלת מערכת ה-TPS בכל רחבי גרמניה.
lt/pgt

ltpgt
במהלך שנת 2000 ביצעה טי.פי.אס גיוסים פרטיים במהלכם הושקעו בה כ-4 מיליון דולר בתמורה לכ-36.4% ממניותיה. הגופים שביצעו את ההשקעה הזו הינם חברת דור כימיקלים 1080860-MRQ , הנמצאת בשליטת משפחת דנקנר, שמחזיקה בכ-22.8% ממניות טי.פי.אס וכן משקיעים נוספים מארה"ב המחזיקים בכ-13% הנותרים ממניות טי.פי.אס.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully