וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בזק מבקשת למחוק על הסף תביעה ייצוגית על סך 900 מיליון שקל

5.4.2001 / 12:50

התובעת, עמותת קו חם לצרכן, טוענת בין השאר כי התובעים מעולם לא ביקשו את השירותים שבגינם הם מבקשים לתבוע, וכי לא ציינו שנגרם להם נזק

אמיר הלמר

בזק מבקשת למחוק על הסף את בקשתה של עמותת קו חם לצרכן, להכיר בתביעתה על סך 900 מיליון שקל כתביעה ייצוגית.

בבקשה שהוגשה באמצעות עו"ד עינת פלץ וישראל קנטור ממשרד קנטור אלחנני ושות', נטען כי למבקשי הבקשה אין עילה אישית כנגד בזק, שכן לגבי אף אחד מהם לא נטען כי אכן ביקשו את השירותים שבגינם הם מבקשים לתבוע.

כזכור, עמותת קו חם לצרכן, וכן רונן ערקי ויואל פוקס, הגישו בשנה שעברה תביעה ייצוגית כנגד בזק על סך 900 מיליון שקל בטענות שונות, בהן שבזק גובה שלא כדין סכומים בעבור הקצאת מספרים חסויים; בזק מחייבת את לקוחותיה בעת מענה של "תא הקולי" במחיר של שיחה; בזק מחייבת התקשרות ל"תא קולי" גם כאשר לא הושארה הודעה; בזק מחייבת בכפל תשלום בעת שימוש בשירות "עקוב אחרי" ועוד.

לאחרונה אף הגישה העמותה בקשה, באמצעות עו"ד ארנון גרפי, להורות לבזק להמציא לה באופן מיידי את אישור משרד התקשורת להפעלת שירותי תא קולי, תא קולי פלוס ועקוב אחרי, בטענה כי אלו ניתנים ללא היתר כדין.

העמותה טענה כי מעיון במסמכים שצירפה בזק לתיק, עולה כי לא צורף כל אישור, כפי שמתיימרת בזק לטעון, אלא מכתב של בזק למשרד התקשורת, ומכתב נגדי המציג בפני בזק תנאים למתן אישור עתידי, אם תעמוד החברה בתנאים. לטענת העמותה, היא פנתה לבזק כדי לקבל הסברים או את האישור המבוקש, ואולם התגובה שהתקבלה אינה עונה על המבוקש.

בזק בתגובה טענה כי הבקשה להציג את ההיתר אינה רלוונטית כיוון שקיומם של האישורים להפעלת השירותים עולה מטענותיה של העמותה עצמה, שכן העמותה בבקשתה הדגישה, לטענת בזק, כי השירותים הללו מעוגנים ברישיון שניתן לבזק ובתקנות הבזק, וכי הבקשה הוגשה בחוסר תום לב ומשיקולים זרים, ובמטרה ליצור סנסציה תקשורתית מיותרת וסנטימנט שלילי ציבורי כנגד בזק.

כאמור, בראשית השבוע הגישה בזק אף בקשה למחיקת התביעה הייצוגית על הסף. בבקשה טוענת בזק באופן פרטני לכל שירות שלגביו טענה העמותה כי הוא ניתן שלא כדין.

לגבי הטענה בדבר גביית התשלום עבור התקשרות לתא קולי, טוענת החברה כי מענה של "תא קולי" מהווה שיחה לכל דבר ועניין, כשם שכאשר מכשיר פקס עונה מהווה הדבר שיחה, וכשם שמזכירה אלקטרונית שלא מתוצרתה של בזק עונה לשיחה אף אז מחוייבת השיחה בגין המענה.

לעניין שירות עקוב אחרי, טוענת החברה כי שירות זה כרוך למעשה בקיומן של שתי שיחות, וכל מנוי מחויב תמורת השיחה שהוא עצמו יזם. בזק טוענת עוד כי אף לא אחד מהתובעים הצביע על הנזק שנגרם לו עצמו, ואף מפאת כך יש למחוק את התביעה על הסף.

הדיון המקדמי בתביעה נקבע ליום 19 לאפריל בפני השופט אמנון שטרסנוב.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully