וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

יום השידורים המוביל בערוץ 2 - שישי של קשת

5.4.2001 / 13:23

יום שישי הפך מהחלש לחזק ביותר בהובלת דודו טופז

הארץ
ltpgt
ltbrgt
lt/bgtמאת חני ברבשltbgt
לוח משדרים, שבמרכזו תוכנית הבידור של דודו טופז "ראשון בבידור", סייע לזכיינית ערוץ 2, קשת, להפוך את יום שישי, שהיה בעבר יום השידורים החלש ביותר בשבוע, ליום השידורים המוביל במונחים של צפייה בקרב יחידים. ברבעון הראשון של 2001 היה מספר הצופים הממוצע בערוץ 2 בימי שישי בשעות השיא (23:00-20:30) 426.3 אלף איש, לעומת 366.3 אלף צופים בממוצע בימי שישי ב-2000, כשהיה זה יום שידורים של טלעד.
lt/pgt

ltpgt
אחרי יום שישי מדורג כעת יום רביעי, בו משדרת רשת עם 395.8 אלף צופים, ובמקום שלישי מדורג יום ראשון, גם הוא של רשת, עם 367.1 אלף צופים. יום השידורים החלש ביותר הוא יום שני, בו משדרת טלעד, עם 291.7 אלף צופים. הנתונים מתייחסים לתקופה שבין 1 בינואר ל-24 במארס ולצופים מגיל 4 בכלל האוכלוסייה.
lt/pgt

ltpgt
ב-2000 היה יום ראשון, בו שידרה קשת, יום השידורים המוביל לפי צפיית יחידים, עם ממוצע של 445 אלף צופים. אחריו דורג יום חמישי של רשת, עם 425.3 אלף צופים, ובמקום השלישי דורג יום רביעי של קשת עם 414.1 אלף צופים. יום שישי דורג במקום אחרון, אך בשלושת החודשים האחרונים של 2000, לאחר שטלעד שיבצה את התוכנית "אצל פרנס בטברנה" בשעה 21:00, חלה עלייה ניכרת בצפייה.
ltbrgt
lt/bgtקשת השקיעה בבניית מותג "שישוס"ltbgt
ימי השידור הוחלפו ב-1 בינואר, וקשת קיבלה את ימי שלישי ושישי, שהיו ב-2000 ימי השידור של טלעד. קשת השקיעה בעיקר בבניית מותג ליום שישי, "שישוס", ושידרה קדימונים רבים כדי למשוך צופים. לקראת החלפת ימי השידור, אמר המשנה למנכ"ל שידורי קשת, אבי ניר, על מעמדו הנחות של יום שישי: "בעבר נהגו מפרסמים רבים להתחיל בשידור מסעות פרסום בימי שישי, ואנחנו מתכננים לוח משדרים שנועד להעלות את הצפייה ב-25% ולהחזיר מפרסמים ליום שישי".
lt/pgt

ltpgt
ימי שישי מתאימים במיוחד לצפייה בטלוויזיה, מכיוון שמספר שעות הפנאי של רוב האוכלוסייה גדול. אך מנגד יש לזכור, כי האוכלוסייה הדתית כלל לא צופה בטלוויזיה בימי שישי, ולכן יש חברות שלא מפרסמות ביום הזה.
lt/pgt

ltpgt
לקראת החלפת ימי השידור, ערכה קשת סקר עמדות בקרב צופים, לפיו יום שישי נתפש כיום המתאים ביותר לצפייה משפחתית, וכי הוא היום בו צופים מרגישים "הכי רגועים".
lt/pgt

ltpgt
ממחקרים אחרים עולה כי צפייה משפחתית מעודדת פתיחות למסרים פרסומיים, וניר אמר כי לוח המשדרים של קשת, נועד לנצל את היתרונות הטבעיים של יום שישי ולשכנע מפרסמים בכדאיות הפרסום.
ltbrgt
lt/bgtיום שישי - החזק במכירות פרסוםltbgt
אתמול אמר מנהל השיווק והמכירות של קשת, צביקה ליבליך, כי כעת יום שישי הוא היום החזק של קשת במכירת זמן פרסום, וכי "בסיכום הרבעון הראשון, ניתן לומר כי ההכנסות מפרסום בימי שישי גבוהות מאלה בימי שלישי".
lt/pgt

ltpgt
לדברי ליבליך, בשבועות הראשונים של הרבעון התחייבה קשת על שיעור צפייה מסוים כדי לשכנע מפרסמים לחזור ולפרסם בימי שישי. כעת, אמר ליבליך, נוכח "שיעור הצפייה הגבוה בתוכנית של דודו טופז ושיעורי הצפייה הגבוהים יחסית בתוכניות המשודרות בשעות הערב המוקדמות (20:00-18:30) - בהן שידורים חוזרים של "שמש" ו"רק בישראל" - הביקוש לזמן פרסום רב על ההיצע".
lt/pgt

ltpgt
לדברי ליבליך, כמה חברות החליטו לפתוח במסעות פרסום חדשים בימי שישי, בהן שטראוס עם גלידות קרמיסימו ומעדן דני, המשביר לצרכן ופז'ו. כעת ניתן לראות בימי שישי פרסומות של רוב המפרסמים הגדולים: חברות מזון, בהן תנובה, עלית ותמ"י, חברות סלולר וחברות השיחות הבינלאומיות (סוף השבוע מתאפיין בשיחות פרטיות רבות לחו"ל). בנוסף ניתן לראות פרסומות למוצרי ניקוי, לרשתות השיווק ולמותגי אופנה. הבנקים, עם זאת, אינם מפרסמים בימי שישי.
ltbrgt
lt/bgt"הראשון בבידור" - הראשון בביקושltbgt
ליבליך הוסיף כי התוכנית המבוקשת ביותר בקרב מפרסמים היא "ראשון בבידור", בה צפו 472.1 אלף צופים בממוצע ברבעון הראשון של 2001. בתוכנית המשודרת באותה שעה בערוץ 1, "שישי בטברנה", צפו 292.2 אלף צופים בממוצע. אחרי "ראשון בבידור" משדרת קשת את תוכנית האירוח של רפי רשף, ואחר כך סרט קולנוע.
lt/pgt

ltpgt
"ראשון בבידור" אינה התוכנית המובילה בטלוויזיה במונחים של צפיית פרטים - היא מדורגת במקום שלישי. התוכנית המובילה היא "פספוסים" של רשת, המשודרת בימי רביעי, עם כ-492.3 אלף צופים בממוצע. "הכספת" של קשת, המשודרת בימי שלישי, מדורגת במקום שני עם 472.9 אלף צופים בממוצע. בין עשר התוכניות המובילות בשעות השיא (פריים טיים) בולטת רשת עם שש תוכניות. לקשת שלוש תוכניות, ואילו לטלעד תוכנית אחת בלבד.
lt/pgt

ltpgt
גם רצועת השידורים בשעות 20:00-18:00 מושכת צופים רבים בימי שישי. לפי נתונים של הוועדה למדרוג, בדירוג התוכניות בשעות האלה ברבעון הראשון של 2001, דורגה התוכנית "משחק השבת - כדורגל", המשודרת על ידי רשת בשבת, במקום ראשון. במקום שני דורגה "רק בישראל - המיטב" ובמקום שלישי "שמש" בשידור חוזר, ששתיהן משודרות בימי שישי. גם התוכנית הרביעית בדירוג הזה משודרת ביום שישי - "טעמים" של חינוכית 2.
lt/pgt

ltpgt
בערוץ 1, יום שישי הוא יום שידורים השני בשיעור הצפייה: ברבעון הראשון היה יום שלישי יום השידורים המוביל, עם 275.4 אלף צופים בממוצע בשעות השיא, ואילו בימי שישי היה מספר הצופים הממוצע בשעות האלה 266.1 אלף איש.
lt/pgt

ltpgt
בימי שישי, משדרים שני הערוצים את חדשות הערב ב-20:00, בניגוד לימים אחרים בשבוע. ברבעון הראשון גבר "אולפן שישי" של חברת החדשות של ערוץ 2 על "יומן" של ערוץ 1, עם 373.8 אלף צופים בממוצע. ב"יומן" צפו 338.6 אלף איש.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully