וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תקציב המוניות של רשות השידור לשנה שעברה: 10 מיליון שקל

5.4.2001 / 13:08

ברשות טוענים כי לכל קבלה יש הסבר, ומאשימים את תת הוועדה שמונתה לדון בתקציב בנקמנות על רקע סירוב הרשות לממן עוד משגיח כשרות

רוני קורן-דינר
ltpgt
לאחר שהתגלה בדו"ח שכר הבכירים של רשות השידור כי כ-140 עובדים משתכרים למעלה מ-30 אלף שקל בחודש, לא כולל כ-100 בכירים המועסקים בחוזים אישיים, מתגלה שערורייה נוספת בהתנהלות הכספית של הערוץ הציבורי: בשנת 2000 הוציאה רשות השידור כ-10 מיליון שקל על מוניות והוצאות הובלה - זאת, כאשר מאות עובדים ברשות מקבלים הוצאות רכב; כך נודע ל-TheMarker.com.
lt/pgt

ltpgt
תת הוועדה לטיפול בתקציב הרשות לשנת 2001 מונתה על ידי ועדת הכספים לאחר שסירבה לאשר את התקציב, והחזירה אותו לשולחן הממשלה. בינתיים, מינה הוועד המנהל של הרשות רואה חשבון בודק, יעקב גינצבורג, לבדיקה עצמית של הספרים. הנהלת הרשות מתנגדת נחרצות למהלך זה, ודורשת כי הבדיקה תיערך על ידי משרד מבקר המדינה. נושא זה הפך למלחמה אישית בין אורי פורת, מנכ"ל הרשות, לבין יו"ר הוועד המנהל, נחמן שי.
lt/pgt

ltpgt
מדיוני תת הוועדה עולים פרטים חדשים על ההתנהלות הכספית. באשר לתקציב המוניות, ברשות טוענים כי לכל קבלה יש הסבר, וכי הם עדיין בודקים כיצד הגיעו הוצאות הנסיעה לסכום אגדי שכזה. בכל מקרה, טוענים ברשות, אין קשר להוצאות הרכב של העובדים, וככול הנראה מדובר בהוצאות על הבאת מרואיינים מכל רחבי הארץ (בכל הגופים המשדרים נהוג להביא את המרואיינים במוניות מיוחדות), הוצאת כתבים למשימות סיקור, ותקציב הובלות (בשנה האחרונה עקרה הנהלת הרשות למשרדים חדשים במתחם שערי צדק).
ltbrgt
lt/bgtהמפד"ל והמשגיחltBgt
גם באשר לפרויקט שערי צדק התגלו פרטים חדשים: הרשות היתה אמורה לשפץ את מתחם בית החולים הישן שערי צדק, להקים במקום קריית שידור ולהעביר אליה את כל האולפנים והמשרדים. באישור משרד האוצר, לוותה הרשות 110 מיליון שקל מהבנקים כנגד פינוי נכסיה עם המעבר לקריה החדשה. ואולם, פרויקט הבנייה מתעכב מזה כשבע שנים (למעט משרדי ההנהלה), ובינתיים מוציאה הרשות בכל חודש קרוב למיליון שקל על ריבית והחזרים.
lt/pgt

ltpgt
עתה נפתחה חזית חדשה, הפעם בין הרשות לבין תת הוועדה בראשות ח"כ נחום לנגנטל (מפד"ל). לנגנטל טוען כי הרשות חייבת סכום כסף גדול למועצה הדתית בירושלים, עקב הלנת שכרו של משגיח הכשרות העובד בשירותה. "המועצה הדתית הסירה את הכשרות ממזנוני רשות השידור בשל החוב", אמר לנגנטל ל-TheMarker.com. "כל מוסדות המדינה כשרים, ואין סיבה למנוע מהעובדים הדתיים ברשות לאכול במקום עבודתם רק בגלל פעולת התגמול של אורי פורת נגדי".
lt/pgt

ltpgt
פורת משיב כי החוב הוא פרי דמיונו של לנגנטל, וכל מבוקשה של המועצה הדתית הוא לסחוט משרה למשגיח כשרות נוסף. לדבריו, הרשות משלמת למשגיח הקיים שכר מלא, בתוספת מיוחדת של 50% שעות נוספות והוצאות רכב. "אנו מקווים שהשיקולים של ח"כ לנגנטל בכל הנוגע לתקציב רשות השידור אינם מושפעים מחוסר ההיענות מצד הרשות לדרישות בלתי מוצדקות של הזרמת כספים מיותרים לגורמי דת", כותב פורת ללנגנטל, "כמו שאנו בטוחים שאין שום קשר בין אי אישור תקציב רשות השידור לחוסר שביעות הרצון של אנשי המפד"ל מעצמת המשדרים של 'רשת מורשת' של קול ישראל".
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully