וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מנכ"ל בריזקום: "אנחנו בוחנים את אפשרות המיזוג כבר חודשים אבל דווקא היום הוא נכון מתמיד"

5.4.2001 / 14:56

לדברי המנכ"לים המשותפים, לא יהיו פיטורים והחברה הממוזגת תגדיל את מספר העובדים. "אנו יוצרים היום מסה קריטית, והאסטרטגיה היא להמשיך להתרחב, באמצעות צעדים דומים"

אלון תבור
ltpgt
כשהודיעו הבוקר בריזקום (סימול BRZE) ופלוור (סימול FLRE) על המיזוג ביניהן, נשמעו בוודאי הרבה הנהונים של הסכמה ושל השלמה בקרב דמויות המקורבות לעולם תשתיות התקשורת האלחוטיות.
lt/pgt

ltpgt
לא רק שמיזוג שכזה הוא הגיוני כמעט מכל בחינה שהיא, הוא אפילו היה קצת צפוי. לא אחת ציין מנכ"ל בריזקום, צבי סלונימסקי, כי לדעתו יותר מדי גופים פועלים בתחום זה, שדה אמצעי הגישה האלחוטיים בפס רחב, והוא יותר ממרמז כי קונסולידציה בשוק היא הצעד הבא.
lt/pgt

ltpgt
היום סיפרו סלונימסקי ושותפו החדש לניהול החברה הממוזגת, מנכ"ל פלוור אמנון יעקבי, כי המיזוג שהוכרז היום הוא תוצאה של דיונים שנמשכים כבר חודשים.
lt/pgt

ltpgt
"הגישה האסטרטגית שלנו היתה כבר מזמן לבחור בשותף, חברה שעימה נוכל לצמוח להיות המובילים הבלתי מעורערים בעולם בתחום זה", אמר סלונימסקי. "אנחנו משוכנעים, אחרי שבדקנו הרבה אלטרנטיבות, שבחרנו בבן הזוג המתאים, ואנחנו מלאי התלהבות לקראת קיבוע מעמדנו כספקית מס' 1 של מערכות גישה אלחוטיות בפס רחב בעולם".
lt/pgt

ltpgt
לדבריו, הייחוד והיתרון של החברה הממוזגת יתפרש על כל החזיתות האפשריות. "אנחנו נהיה one stop shop לספקי תקשורת שיהיו מעוניינים לשלב גישה אלחוטית בתשתיות הרשת שלהם, הם פשוט לא יצטרכו ללכת לאף ספק ציוד אחר. נתפרש על כל היבשות, כולל אוסטרליה - זה כיסוי שאין לאף מתחרה אחר".
lt/pgt

ltpgt
"גם קבוצת הפיתוח הממוזגת שלנו תהיה הגדולה והחזקה ביותר בעולם. סכום של 220 מיליון דולר בקופה, במיוחד בימים טרופים אלו, הוא קלף חזק מאוד, וגם ברמת המכירות אנו נוביל את התחום". לגבי המכירות ותחזיות הביצועים של החברה הממוזגת, מסרבים סלונימסקי ויעקבי לנקוב בערכים ברורים לפני שיודיעו על כך בשיחת הוועידה המתוזמנת לאחר הצהריים.
ltbrgt
lt/bgt"לאף אחד אין סל פתרונות רחב כשלנו"ltbgt
עם זאת, ניתן להעריך כי הישגי המכירות של החברה הממוזגת לא רק שלא ייפגעו בעקבות המיזוג, אלא ההיפך. "נכון להיום, שתי החברות עומדות לגמרי בתחזיות שלהן, ואף מעבר לכך", הם מעדכנים. זאת, יש לזכור, אחרי שבריזקום כבר הוציאה אזהרת רווח, שהנמיכה את ציפיות ההכנסות ל-2001 מ-150 מיליון דולר ל-120 מיליון דולר בסך הכל.
lt/pgt

ltpgt
"בתחזיות שנפרסם היום אחר הצהריים אנחנו בהחלט לוקחים בחשבון את מצב השוק הקשה, ונוקטים גם במידת הזהירות הדרושה כשנכנסים למיזוג בסדר גודל כזה", אומר יעקבי, ומציין שבכל זאת מדובר בתחזיות בעלות ערכים גבוהים מאוד.
lt/pgt

ltpgt
תחום אמצעי הגישה האלחוטיים הפך בעת האחרונה לצפוף מאוד, ופועלים בו הרבה מאוד שחקנים. לדברי יעקובי, ישנן אומנם חברות רבות שפועלות בתחום, אולם הרבה מהן פועלות בכל מיני נישות קטנות. "דוגמאות כמו איירספאן, או וייו (סימול VYYO) ונטרו (סימול NTRO) הישראליות - הן חברות מתחרות לכאורה, אך הביצועים העסקיים של כל אחת מהן מתאפסים לעומת אלו של החברות שמתמזגות היום", הוא אומר.
lt/pgt

ltpgt
יעקבי טוען גם כי כל אחת מהמתחרות, כולל חברות ענק כמו נורטל , נוקיה ואלקטל, מציעה פתרונות שמכסים חלק מהתחומים, "לאף אחד אין סל פתרונות רחב ומלא כמו שלנו". סלונימסקי מזדרז להסביר כי גם אם מדובר בקשת רחבה של מוצרים שמיועדים להימכר למטרות שונות ולשווקים שונים, כיום מורגשת מגמה ברורה, שהלקוחות מעוניינים לקבל את כל הפתרונות במקביל.
lt/pgt

ltpgt
"זאת, משום שהלקוחות, ספקי התקשורת, לחוצים גם הם מאוד להראות הכנסות גדולות ככל שניתן, כך שברגע שהם נכנסים למרחב טריטוריאלי מסוים הם רוצים להיות מסוגלים להציע פיתרון לכל רוחב השוק - מרמת הבית הפרטי הבודד ועד לארגון הגדול ביותר שפועל שם", הוא מסביר. לדבריו, טרנד זה לא מתאים עוד לספקיות ציוד שפועלות בנישה אחת, אלא לחברות גדולות עם פתרונות רוחב.
ltbrgt
lt/bgt"המיזוג יגביר את סיכויינו לזכות במכרזים"ltbgt
לדברי שניהם, החברות כמעט לא מצאו את עצמן מתחרות זו בזו עד היום. "סיטואציות של תחרות היו רק בשוליים - ב-5% מהמקרים או אפילו פחות", אומר יעקבי. "מה שכן קרה יותר מפעת אחת הוא שלקוח רצה את שני הפתרונות, אבל כל אחת מהחברות יכלה להתמודד רק על חלק מהמכרז. הלקוחות מעדיפים בדרך כלל לעבוד מול גורם אחד, ולכן המבנה החדש ישפר את יכולת ההתמודדות שלנו בשוק ויגביר את סיכויינו לזכות במכרזים".
lt/pgt

ltpgt
מבחינת כוח האדם, ההנהלה המאוחדת מתעקשת כי לא צפויים שום פיטורים או קיצוצים. לטענת מנכ"ל בריזקום, שמעסיקה כיום כ-450 עובדים, ומנכ"ל פלוור, שמעסיקה כיום כ-300 עובדים, שתי החברות תכננו להגדיל את מצבת כוח האדם שלהן בתקופה הקרובה.
lt/pgt

ltpgt
"המיזוג יאפשר לנו להגדיל את המספר הכולל של העובדים, ובכל זאת נשיג חיסכון, כי הסינרגטיות שבין הצוותים תאפשר לנו להגדיל את המצבה בשיעור חד פחות מאשר היינו עושים בנפרד", הם אומרים.
lt/pgt

ltpgt
לטענתם, העובדים הם המרוויחים הראשונים מהעסקה, "יהיו להם יותר אפשרויות התפתחות, תידרש שכבה ניהולית יותר רחבה ומגוונת, ובכלל - בימים אלו עדיף להשתייך לחברות גדולות וחזקות יותר".
lt/pgt

ltpgt
גם אחרי המיזוג לא התמתנה דעתו של סלונימסקי לגבי מגמת הקונסולידציה, ולהערכתו היא רק בתחילת דרכה. "השוק מתנהל כמו כדורי כספית - הכדורים הקטנים נמשכים למסה הגדולה יותר, ומתמזגים לתוכה. אנו יוצרים היום מסה קריטית, והאסטרטגיה היא בהחלט להביא להתרחבות נוספת, באמצעות צעדים דומים".
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully