וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אינפיניטי גרופ: "מי שמשקיע בתקופה זו במניות של חברות יציבות, ירוויח יותר מכל אפיק השקעה סולידי אלטרנטיווי"

5.4.2001 / 15:10

עוד אומרים באינפיניטי: "בבוא העת, גם הסנטימנט יתחלף וגם התמחור הכלכלי יחזור לנורמלי"

גולן פרידנפלד
ltpgt
בית ההשקעות אינפיניטי גרופ סבור כי למשקיעים המצוידים בסבלנות ובאומץ ללכת כנגד המגמה השלילית בשוק ההון, זה בהחלט הזמן להיכנס להשקעה במניות באופן סלקטיווי. להערכתם, תיק ההשקעה בתקופה זו אמור לכלול השקעה של 50%-35% במניות, כשהדגש הוא על חברות המייצרות מזומנים, מחלקות דיווידנדים, בעלות צבר הזמנות גדול והמתומחרות בשוק בחסר.
lt/pgt

ltpgt
המשבר העולמי בשווקים הפיננסיים משקף האטה משמעותית הצפויה להתרחש בכלכלות הריאליות בחודשים הקרובים. להערכתם, עוצמתו החריגה של המשבר הפיננסי אינה זכורה אפילו לוותיקי שוק ההון, ואין ספק שמדובר בתהליך דרמטי הגורם לתופעות לוואי בהתנהגות משקי הבית, הפירמות ואף מדיניות ממשלתית בכל רחבי העולם.
lt/pgt

ltpgt
מצד שני, מציינים בבית ההשקעות כי האטה כלכלית עשויה לספק הזדמנויות יוצאות דופן עבור כל מי שבאפו אורך נשימה מחד גיסא וחוש ריח מסחרי מאידך גיסא. אין ספק כי במפולת כה משמעותית לא מופעלת חשיבה כלכלית רציונלית והמשקיעים פועלים כעדר - תופעה הנכונה לשפל, כמו גם בגיאות.
lt/pgt

ltpgt
למרות הכל, ואולי בגלל המצב, סבורים באינפיניטי כי אין ספק שרמת המחירים של החברות הישראליות הגדולות אטרקטיווית ואף זולה בהשוואה לפירמות דומות בעולם ועל פי פרמטרים כלכליים שונים. אפשר גם לומר, וזו אינה אמירה יומרנית, שישנו סיכוי גדול כי מי שמשקיע בתקופה זו במניות של חברות יציבות ומובילות, ירוויח יותר מכל אפיק השקעה סולידי אלטרנטיווי. זאת גם לאור העובדה שהריביות בכל האפיקים עתידות להמשיך לרדת כאקט חובה של הבנקים המרכזיים לתרום לעידוד המשקים והכלכלות המאטות עקב המשבר.
lt/pgt

ltpgt
כפי שקשה פסיכולוגית לצאת משווקים גואים ("פן נפספס את החגיגה"), כך קשה להיכנס לשווקים קורסים ("פן ניפגע"). המציאות תמיד הפוכה לפסיכולוגיה והיא בעצם מאוד לוגית. הרי השווקים מופעלים ומחירים נקבעים באמצעות היצע וביקוש, וברור שכאשר קיים לחץ פסיכולוגי להיכנס לשוק, כך מוזרם כסף פנימה - הדוחף את המחירים מעלה, ולהפך - כאשר קיים לחץ פסיכולוגי שלילי, אזי השקעות מעוניינות ל"נזל" עצמן למזומן - היוצא מהשווקים והדוחף את המחירים מטה. ההיסטוריה מלמדת כי פעילות השקעה כנגד המגמה יצרה רווחיות עודפת לאורך זמן, ולמרות זאת רק מיעוט היה חזק דיו בהיבט הפסיכולוגי כדי ליישמה.
lt/pgt

ltpgt
להערכת אינפיניטי, אין עדיין סיבה לרוץ ולהתנפל על שוק המניות בארץ ו/או בעולם, וזאת עקב אי יציבות שאינה מתאימה למשקיעים סולידיים. יחד עם זאת, משקיעים המפוזרים בהשקעותיהם, ואשר מסוגלים להקצות חלק מדוד מהונם להשקעה שפירותיה עשויה להניב רווחים בטווח של מספר חודשים ויותר, חייבים לשקול אופרטיווית הזרמת כספים להשקעות בפירמות הגדולות הנסחרות בתמחור כלכלי חסר ובסנטימנט שלילי. בבוא העת, מבטיחים באנפיניטי, הרווח יהיה כפול - גם הסנטימנט יתחלף וגם התמחור הכלכלי יחזור לנורמלי.
ltbrgt
lt/bgt האספקט הטכניltbgt
מבחינה טכנית, רמת התמיכה למדד המעוף ברמת 375 נקודות הוכיחה עצמה לעת עתה, דבר העשוי, בשלב ראשון, לציין התייצבות מסוימת בשוק המניות לטווח הקרוב. תופעת העדר של השווקים הביאה את מחירן של מניות חברות גדולות ומובילות לכך שהשקעה בהן אמורה להניב דיווידנד מזומן שנתי של מעל 10%. רמת מכפילי הרווח של המניות המובילות ובכלל עומדת סביב 10 ומשקפת תשואה ארוכת טווח של 10% שנתי.
lt/pgt

ltpgt
פרמטר זה בוודאי שאינו מתמטי, אולם משקף רמת מחירים כללית נמוכה היסטורית, ולכן כל המאמין במשק הישראלי לאורך זמן ואינו נכנע לטרנד הפסיכולוגי צפוי לעדנה בזמן.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully