וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מועצת הכבלים והלוויין לא תחייב את חברות הכבלים לספק טירינג למנויים האנלוגיים

5.4.2001 / 17:18

המועצה תפקח על השירות עד סוף השנה, ותחליט אם להתערב באכיפת העקרונות הקבועים בהחלטה

רוני קורן-דינר
ltpgt
בישיבת המועצה לשידורי כבלים ולוויין שהתקיימה היום, החליטה המועצה על העקרונות לפיהם יספקו חברות הכבלים למנויים מקבצי ערוצים נוספים בתשלום (טירינג).
lt/pgt

ltpgt
במרכז ההחלטה עומדת דרישת המועצה כי חברות הכבלים לא יתנו רכישת ערוצים מסויימים ברכישת ערוצים או חבילות אחרים. דורית ענבר, יו"ר המועצה, הדגישה כי היא מצפה מהחברות להציע למנוייהן חבילת בסיס זולה עד כמה שניתן, ולאפשר להם לרכוש ערוצים בודדים ולא רק חבילות.
lt/pgt

ltpgt
בהתאם לעמדה שהציגה המועצה לפני השימוע שערכה לאחרונה, היא לא תחייב את חברות הכבלים להציע טירינג בשידור האנלוגי, אלא רק בשידור הדיגיטלי. זאת, כדי להביא לפריסה מהירה ככול האפשר של השידורים הדיגיטליים. חברת YES, שהודיעה כי תפנה לבג"ץ אם חברות הכבלים לא יחויבו בטירינג גם למנויים האנלוגיים, העדיפה שלא להגיב בשלב זה. YES פועלת בעניין "בשם טובת הצרכן", כלשונה. על פי ההערכות, היא עושה זאת כדי להערים קשיים לוגיסטיים על חברות הכבלים וליהנות מבלעדיות ארוכה יותר כספקית שירות זה.
lt/pgt

ltpgt
המועצה תפקח על השירות עד סוף השנה, ותחליט אם להתערב באכיפת העקרונות הקבועים בהחלטה. אם תשתכנע כי מתקיימת תחרות אפקטיבית, היא תפקח רק על מחירי חבילות הבסיס ותצמצם ככל האפשר פיקוח על מחירי שידורים מוספים. עד אז, ממליצה המועצה לשר התקשורת להמשיך ולפקח על תעריפי חברות הכבלים. עתה, לאחר השלמת גיבוש המדיניות, תחל המועצה בבדיקת הבקשות שהגישו חברות הכבלים.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully