וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

דנה אינטרנשיונל תובעת את בזק בינלאומי ומשרד הפרסום אדלר חומסקי ורשבסקי

5.4.2001 / 18:10

מבקשת צו מניעה נגד קמפיין ה-ADSL או חלקים ממנו בטענה לשימוש בקניין רוחני; תובעת פירוט הכנסות בזק בינלאומי בתקופת הקמפיין ופיצויים של 5,000 שקל לשניית שידור

נורית שר
ltpgt
הזמרת דנה אינטרנשיונל הגישה היום תביעה בבית המשפט המחוזי בתל אביב, באמצעות משרד עורכי הדין חזקיה-כרמון, נגד בזק בינלאומי ומשרד הפרסום אדלר חומסקי ורשבסקי.
lt/pgt

ltpgt
דנה אינטרנשיונל הגישה בקשה לצו מניעה, מתן חשבונות ופיצויים בשל הפרת זכויותיה לצרכי קמפיין הפרסום "הפס הרחב - בכיף" שהעלתה בזק בינלאומי לשירותי ה-ADSL שלה בתחילת חודש מארס.
lt/pgt

ltpgt
על פי כתב התביעה, פנו הנתבעות אל הזמרת כבר בתחילת ינואר 2001 בהצעה כי היא תשתתף בקמפיין טלוויזיה של בזק בינלאומי. במסגרת המו"מ הוצע בפניה תסריט המבוסס על דמותה עם אייקון של חתולה שרה, בשילוב מאפיינים הקשורים לזכייתה באירוויזיון ולשיר "ישנן בנות".
lt/pgt

ltpgt
המו"מ הופסק מבלי שהצדדים הגיעו להסכמה, ובתחילת חודש מארס העלתה בזק בינלאומי קמפיין, הכולל את כל אמצעי המדיה, בהם טלוויזיה, אינטרנט, שלטי חוצות ועיתונות.
lt/pgt

ltpgt
אינטרנשיונל מציינת בכתב התביעה כי "רוח הקמפיין ומטרותיו תואמות במיוחד לזיהוי של דנה אינטרנשיונל עם החתולה-זמרת של בזק בינלאומי. הנתבעים נתנו לחתולה מראה כללי של דנה, ועל מנת לחזק את הרושם הכללי דאגו 'להגזים' את הדמות בפרטים".
lt/pgt

ltpgt
כדוגמה לכך מביאים התובעים את מיקומה של החתולה על במת האירווויזיון, שמלת הערב של החתולה, שהוצמד לה תוכי עם נוצות - בדומה לנוצות על שמלתה של הזמרת, חיקוי קולה של אינטרנשיונל ועוד.
lt/pgt

ltpgt
התובעים הדגישו כי במו"מ בין הצדדים נדונה עלות השתתפותה הפיסית של הזמרת בקמפיין. עבור יום וחצי צילומים לסרטון הטלוויזיה אמורה היתה לקבל אינטרנשיונל בתחילה 30 אלף דולר ולאחר מכן דובר על 15 אלף דולר. לטענת התביעה, המפרסם ומשרד הפרסום ניסו לחסוך בעלויות אלו ועל כן בחרו בדמות האנימציה.
lt/pgt

ltpgt
לאחר שהתובעים ראו את הקמפיין הם פנו אל אבשלום הרצוולף, שותף במשרד הפרסום אדלר חומסקי & ורשבסקי, שמסר להם בתגובה כי "לא מדובר בדנה אינטרנשיונל, אלא בחתולה מפלסטלינה".
lt/pgt

ltpgt
התובעת טוענת כי הנתבעים פעלו בחוסר תום לב והציגו מצגי שווא. הקמפיין, לטענתה, גרם לה עוגמת נפש רבה. על פי כתב התביעה, הנתבעים נקטו אמצעי חיקוי שיש בהם כדי להטעות את הציבור, וזאת לשם הפקת רווחים לעצמם. התובעת טוענת כי מעשי הנתבעים מהווים עוולה וגניבת עין, הפרת זכויות יוצרים והפרת זכויות מבצעים.
lt/pgt

ltpgt
התובעים מבקשים בכתב התביעה לאסור את השימוש בקמפיין או בחלקים ממנו. כמו כן, הם מבקשים כי כל אחד מהנתבעים יגיש דו"ח המאומת ע"י רואה חשבון, המפרט את התמורה שקיבל עבור כל פרסום בכל מדיה.
lt/pgt

ltpgt
עוד מבקשים התובעים כי בזק בינלאומי תפרט את הכנסותיה מהצטרפות מנויים חדשים לשירותי האינטרנט בפס הרחב בתקופת מסע הפרסום ובמהלך שנה מתום הקמפיין.
lt/pgt

ltpgt
התובעת מבקשת לקבל את כל הרווחים שהפיקו הנתבעים ממסע הפרסום, תמלוגים מהכנסות שהפיקו הנתבעים בשיעור שלא יפחת מ-15%, פיצויים לפי 5,000 שקל לשניית שידור בטלוויזיה ו-5,000 שקל ליום בכל אחד מאמצעי המדיה האחרים. בנוסף, מבקשת התובעת פיצויים עבור נזקי ממון ובגין עוגמת נפש.
lt/pgt

ltpgt
אינטרנט בזק בינלאומי העלתה בתחילת מארס קמפיין להשקת שירותי ה-ADSL, אינטרנט בפס רחב. הקמפיין עלה תחת הסיסמה: "גולשים בכיף בפס הכי רחב".
lt/pgt

ltpgt
עם עליית הקמפיין לאוויר פירסם משרד הפרסום כי ההשקעה בקמפיין נאמדת בכ-2.5 מיליון שקל. הרצוולף מסר ל-TheMarker.com כי כתב התביעה טרם הגיע לשולחנו ועל כן הוא מנוע מלהגיב.
lt/pgt

ltpgt
טרם הוגש כתב הגנה.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully