וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פלוור ובריזקום מתמזגות

5.4.2001 / 19:02

וממהרות להנמיך את ציפיות ההכנסות; רווח צפוי ב-2002

אלון תבור
ltpgt
כשצבי סלונימסקי, מנכ"ל בריזקום, חזר וטען מעל גבי אמצעי התקשורת כי השוק שבו פועלת החברה צועד לקראת מהלכי קונסולידציה, היה כנראה צריך להבין שהוא לא רק מעלה הגיגים, אלא בכוונתו כנראה להצעיד את בריזקום בדרך זו, לקראת מיזוג עם שחקן או שחקנים מקבילים.
lt/pgt

ltpgt
סלונימסקי התבטא כי יש יותר מדי שחקנים בשוק זה, והוא כנראה צדק. למרות ההבדלים הטכנולוגיים והפרישה המגוונת של סוגי הלקוחות הפוטנציאליים, היה זה רק עניין של זמן לפני שייקלע ענף מערכות הגישה האלחוטיות בפס רחב לתופעה של מיזוגים ורכישות.
lt/pgt

ltpgt
היום הודיעו שתיים מבין השחקניות הישראליות הבולטות בשוק זה, בריזקום ופלוור , על החלטתם להתמזג בעסקת מניות, במטרה להמשיך ולפעול בפיתוח ובייצור של מערכות גישה Point-to-Multipoint.
lt/pgt

ltpgt
תחת תנאי המיזוג, תומר כל מנית פלוור ל-0.767 מניות בריזקום, מה שיביא ליצירת חברה ממוזגת בת כ-53.3 מיליון מניות. המחיר שנקבע למנית בריזקום בסיום המסחר אמש בבורסת הנאסד"ק עמד על 6 דולרים בדיוק, מה שיעמיד את שווי השוק התיאורטי של החברה הממוזגת על 320 מיליון דולר, כאשר בקופתה קיימות יתרות מזומנים של כ-220 מיליון דולר.
lttablegtlttrgtlttdgt
ltimg src="/ibo/images/graphs/breezcom_flawer.gif"gt
lt/tdgtlt/trgtlt/tablegtltp class="article1"gt
הגיוני ככל שיהיה המיזוג, הוא נערך לפי שוויים כה נמוכים יחסית למחירי השיא שמהן נהנו החברות בשנה שעברה, שרק הקטנה מבין החברות, פלוור, היתה שווה כבר בערך פי-3 משווי כל החברה הממוזגת.
lt/pgt

ltpgt
על פי יחס ההמרה, יחזיקו בעלי המניות של בריזקום כ-55% מהחברה הממוזגת, והיתר יוחזק על ידי בעלי פלוור. שני המנכ"לים, צבי סלונימסקי מבריזקום ואמנון יעקובי מפלוואר, ישמשו כמנכ"לים משותפים של החברה הממוזגת.
lt/pgt

ltpgt
יחס ההמרה של המניות הוצג לצרכים פרקטיים בלבד, ואין הדבר מרמז כי דווקא בריזקום היא המשתלטת על פלוור הקטנה יותר. המיזוג הוגדר כמיזוג בין שווים, והחברות הודיעו שליישות הממוזגת ייקבע שם חדש בעתיד הקרוב.
lt/pgt

ltpgt
העסקה דורשת כמובן גם אישור של אסיפת בעלי המניות של כל אחת מהחברות, והמיזוג כולו צפוי להסתיים להערכת החברות במהלך הרבעון השלישי של השנה.
lt/pgt

ltpgt
"המיזוג הוא מהלך הגיוני מכל הבחינות - אסטרטגית, פיננסית ותרבותית. יחד נצליח לפתח פתרונות שלמים ומקיפים יותר, ונחזיק בעמדה טובה יותר להרחיב את עסקינו ואת נוכחותנו בעולם", אמר צבי סלונימסקי.
lt/pgt

ltpgt
מבחינה טכנולוגית ומבחינת היצע קווי המוצרים, שתי החברות אכן פועלות בתחום הגישה האלחוטית, אך הן אכן משלימות זו את זו מבחינת שוקי היעד. בעוד בריזקום מכוונת את מוצריה בעיקר לשוק המגורים וה-SOHO (משרדים קטנים), פלוור מוכרת בעיקר לחברות וארגונים בינוניים וגדולים (SME) ולבניינים מרובי דיירים (MTU).
lt/pgt

ltpgt
שתי החברות אף מצאו את עצמן מוכרות ללקוחות משותפים. כך יצא ש-Datang הסינית למשל, ספקית התקשורת הרביעית בגודלה בסין, מצאה את עצמה רוכשת מבריזקום ומפלוור במקביל מערכות גישה, לצרכים ובמפרטים שונים כמובן.
lt/pgt

ltpgt
חברת התקשורת הישראלית אופק היא דוגמה נוספת ללקוח שהוא פוטנציאל מכירות עבור שתי החברות, שלאחר המיזוג עשויות להיות ממוצבות באופן טוב לספק לה פתרון כולל ויעיל יותר. זאת, מאחר שאופק הודיעה על כוונה לבחון הצטיידות גם בפתרונות Point-to-Multipoint בתחומי התדרים הנמוכים יחסית, שבהם פועלת בריזקום, וגם בתחומי התדרים הגבוהים של עד 26 גיגהרץ, שבהן פועלת פלוור.
lt/pgt

ltpgt
מבחינת הנוכחות הגלובלית, לבריזקום ארגון מכירות עם דגש חזק יחסית על ארה"ב ועל אמריקה הלטינית. בנוסף, לחברה יש גם פעילות מכירות עניפה בסקנדינוויה ומזרח אירופה, ולאחרונה אף החלה להגדיל את פעילותה באסיה.
lt/pgt

ltpgt
ערוץ המכירות העיקרי של פלוור הינה דרך telecom system integrators, ולה גם שותפות אסטרטגית עם חברת סימנס הגרמנית, אשר תחזיק יותר מ-10% ממניות החברה הממוזגת. שותפות זו איפשרה לפלוור למכור את מוצריה למספר רב של ספקי תקשורת חדשים בגרמניה, ספרד ופורטוגל, ובשאר אירופה. לפלוור מכירות גם באמריקה הלטינית ואסיה.
lt/pgt

ltpgt
לדבריו של אמנון יעקבי, מנכ"ל פלוור אשר יכהן כאמור כמנכ"ל משותף של החברה הממוזגת ויתמקד בעיקר בפיתוח העסקי, באסטרטגיה, בשיווק ובנושאים הקשורים בשוקי ההון, "אנו נעמיד לרשות הלקוחות פתרון כולל ונהיה one-stop-shop שישרת את צורכיהם בתחום הגישה האלחוטית רחבת הפס.
lt/pgt

ltpgt
"צוות המחקר והפיתוח המשותף יכלול מעל 250 מהנדסים. במקום לפתח מוצרים זהים במקביל, נוכל לווסת ולנצל באופן מקסימלי את המאגר האנושי לצורך פיתוח מגוון רב ורחב יותר של טכנולוגיות בנות הדור הבא והוספת מאפיינים חדשים לסל המוצרים הקיים".

עם סגירת העסקה, אהרון דברת, יו"ר בריזקום, יכהן כיו"ר מועצת המנהלים של החברה הממוזגת, וד"ר מאיר בראל, היו"ר הנוכחי של פלוור, יכהן כסגן היו"ר. צביקה פרידמן, נשיא ומנהל התפעול של פלוור, יכהן כנשיא החברה. דפנה גרובר, המכהנת כסמנכ"ל הכספים של בריזקום, תכהן כסגן נשיא לענייני כספים, בעוד שנפתלי (תלי) עידן, סמנכ"ל הכספים של פלוור, יכהן כסמנכ"ל כספים של החברה הממוזגת.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully