וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בפרודנשל ממליצים בחום להיפטר מההחזקות באודיוקודס; מורידים את הדירוג למניה מ"צבור" ל"מכירה"

5.4.2001 / 19:13

המשמעות - אין אופטימיות לגבי המניה והיא אף צפויה לרדת; מחיר היעד למניה מעודכן כלפי מטה מ-21 דולר ל-4.5 דולרים - 42% מתחת למחירה אמש

גתית פנקס
ltpgt
כבר ב-15 במארס סיפקה חברת אודיוקודס 10003155-MRQ אזהרת רווח כואבת ביותר למשקיעיה, אך רק אמש נזכרו בבית ההשקעות פרודנשל לפרסם דו"ח על החברה בתגובה.
lt/pgt

ltpgt
נראה כי מדובר באחד מדו"חות האנליסטים הגרועים ביותר שפורסמו על החברה - אולי בכל תולדותיה - ובעיקר בעטיה של השורה התחתונה שלו: הורדת ההמלצה למניה מ"צבור" ל"מכירה".
lt/pgt

ltpgt
זוהי בהחלט לא המלצה שגרתית, ובמיוחד לא בימים אלה, שבהם מניות רבות נסחרות ברמות שפל היסטוריות, ומשמעותה של המלצה זו היא כי ברמות המחירים האלה, אין למניה יותר מדי לאן לעלות. נהפוך הוא: היא צפויה לרדת, ומי שלא ימכור אותה כעת, לא יוכל לזכות בתשואה חיובית על השקעתו.
lt/pgt

ltpgt
גם מחיר היעד של המניה עובר עדכון משמעותי כלפי מטה: מ-21 דולר למניה למחיר של 4.5 דולרים - נמוך ב-42% ממחירה ביום פרסום ההמלצה. לדברי האנליסטים רנדי שרגו וג'יי.פי סולפיזיו, המניה תיסחר בתקופה הקרובה בטווח מחירים של 8-4 דולרים, שישקף לחברה שווי שוק של 340-170 מיליון דולר, בעוד ששוויה היום הוא 331 מיליון דולר.
ltbrgt
lt/bgt אודיוקודס סובלת מביטולים מכל סוגי לקוחותיהltbgt
לדברי פרודנשל, אודיוקודס מוסיפה להיות מושפעת מביטולים ודחיות של הזמנות ממנה, הן מכיוון חברות גדולות והן מכיוון חברות קטנות, בכל האזורים הגיאוגרפיים. לדבריהם, החברה נפגעת גם מהחברות סיסקו ואלקטל (סימול ALA).
lt/pgt

ltpgt
וכך, אודיוקודס הודיעה כי הכנסותיה ורווחיה לרבעון הראשון יהיו נמוכים מן התחזיות. כעת, היא מצפה להכנסות של 15-13.5 מיליון דולר ברבעון, ולרווח של 7-5 סנטים למניה, ולאור הצפיות הנמוכה, היא לא סיפקה תחזיות לשנה כולה.
lt/pgt

ltpgt
בבית ההשקעות מדברים כעת על רווח של 5 סנט למניה ברבעון הראשון - בגבול התחתון לו קיוותה החברה. "אנו מורידים את התחזיות מאחר שיסודותיה של התעשייה בה פועלת החברה מידרדרים בטווח הקרוב, כמו גם התחזית הפיננסית לגבי החברה", הם אומרים. עם זאת, האנליסטים מאמינים כי ייתכן ששוק השבבים ל-VoIP יכול דווקא לעשות קאמבק במחצית הראשונה של 2002.
lt/pgt

ltpgt
אומנם החברה לא סיפקה תחזית לשנת 2001, אך בבית ההשקעות מתנדבים לעשות זאת עבורה: הכנסות של 46 מיליון דולר ב-2001 (קודם לכן הם ציפו להכנסות שנתיות של 93.8 מיליון דולר) ורווח של 22 סנט למניה (בעוד התחזית הקודמת היתה לרווח של לא פחות מ-70 סנט למניה).
lth5gt lthrgt
לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבראש העמוד
lt/pgt

ltpgt
lthrgt
lth5/gt
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully