וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אירופה: עליות חדות בהובלת מניות הטלקום; הנויר מרקט מזנק בכ-7% לאחר שהתרסק השבוע לשפל חסר תקדים

5.4.2001 / 19:44

אריקסון עלתה ב-9% והובילה את העליות במגזר ציוד הטלקום; עליות שערים חדות במגזר השבבים

יהודה שויצר
ltpgt
לאחר ימים של מפח נפש שבאו לידי ביטוי בירידות שערים חדות, המדדים האירופיים הראו יום התאוששות מרשימה לאור חדשות טובות מיצרנית המחשבים דל והפתיחה החיובית בוול סטריט. לסנטימנט החיובי הוסיף הבנק המרכזי של אנגליה, שקיצץ את הריבית ב-0.25 נקודות אחוז לרמה של 5.5%.
lt/pgt

ltpgt
עליות שערים חדות במניות הטלקום הובילו את מדד ה-FTSE לעלייה של 1.6% בתום יום המסחר. מדד הטכנולוגיות הבריטי, ה-techMARK, זינק ב-4.1%. בפאריס עלה ה-CAC 40 ב-1.7%. בפרנקפורט מזנק הנויר מרקט בקרוב ל-7% לאחר שהתרסק השבוע לשפל של כל הזמנים.
lt/pgt

ltpgt
עליות שערים חדות נרשמו היום במגזר הטלקום האירופי. אורנג', ההנפקה הטרייה של פראנס טלקום, שאיבדה גובה מיום השקתה, קפצה ב-5.6% למחיר של 10.35 יורו, 8% מעל למחיר ההנפקה שלה.
lt/pgt

ltpgt
בריטיש טלקום עלתה ב-2.9% לאחר שדווח כי חברת הטלקום נמצאת במגעים למכירת חטיבת דפי זהב שלה, Yell, תמורת יותר מ-3 מיליארד ליש"ט. דויטשה טלקום רושמת עלייה של 3% לאחר דיווחים כי הרשות להגבלים עסקיים בארה"ב תאשר את הרכישה המתוכננת של VoiceStream לקראת סוף השבוע.
lt/pgt

ltpgt
וודאפון, מנגד, דיווחה על האטה בצמיחת מספר המנויים, ואמרה כי מגמה זו תימשך השנה. למפעילת הסלולר הגדולה בעולם הצטרפו 4.4 מיליון מנויים חדשים ברבעון שהסתיים ב-31 במארס, לעומת 7.9 מיליון מנויים חדשים ברבעון הקודם. מניית ירדה בשיעור קל של 0.1%.
lt/pgt

ltpgt
יצרניות ציוד התקשורת שנפלו השבוע התאוששו היום ורשמו עליות שערים חדות. את העליות משכה מניית אריקסון שזינקה ב-9%, נוקיה, המתחרה שנוגסת בנתח השוק של אריקסון בתחום רשתות הסלולר, עלתה ב-6%.
lt/pgt

ltpgt
יום חיובי במיוחד נרשם בקרב מניות המקורבות לענף המחשבים. יצרניות השבבים והמעבדים שצללו עקב החולשה בענף רשמו עליות נאות. ברודקום עלתה ב-9.5%, ארם הולדינגס עלתה ב-10% ובוקהאם טק זינקה ב-14% בתום יום המסחר.
lt/pgt

ltpgt
הולי בקר, אנליסטית ליהמן ברדרס, העלתה את המלצתה למניית יאהו ל"קנייה" מ"תשואת יתר" והקפיצה את המניה ב-20%. האנליסטית העלתה גם את מחיר היעד למניה ל-20 דולר, 65% מעל מחירה הנוכחי.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully