וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מדינול מגישה כתב תביעה נגד בוסטון סיינטיפיק בשווי של מיליארדי דולרים

5.4.2001 / 20:20

"בוסטון תיכננה מזימה זדונית ומושחתת", אומרים בהנהלת מדינול; תובעת פיצויים בגין ניסיון של בוסטון לשלול את זכויותיה ולהשיג עצמאות בייצור הסטנטים

גיא ימין
ltpgt
פרק נוסף נפתח היום בסאגת היחסים בין מדינול לבוסטון סיינטיפיק - פרק שיחתום סופית את אפשרות הרכישה של מדינול ע"י בוסטון. והכותרת של הפרק הזה היא חריפה במיוחד. "מזימה מושחתת", "הונאה", "תוכנית סודית" - אלה רק חלק מהביטויים מאחורי כתב תביעה שמגישה מדינול היום כנגד בוסטון. במדינול מבקשים פיצויים בשווי של "מיליארדי דולרים", כאשר חלק גדול מהסכום נובע מפעילויות של בוסטון שנועדו לעכב את כניסת מדינול לשוק.
lt/pgt

ltpgt
העלילה שמגוללת היום בוסטון מזכירה ספרי ריגול בינלאומי יותר מאשר מערכת יחסים בין שתי חברות. בין עילות התביעה העיקריות ניתן למנות גניבת סודות מסחריים ופטנטים והפרת חוזה. לטענת מדינול, ניסתה בוסטון לבנות יכולת עצמאית לפיתוח סטנטים, מוצר הדגל של מדינול, וזאת על ידי שימוש במידע סודי ומסווג שהעבירה לה מדינול במהלך מערכת היחסים העסקית בין השתיים.
lt/pgt

ltpgt
במדינול טוענים כי בוסטון לא קידמה ולא הכניסה פיתוחים חדשים של מדינול לשוק, וזאת תוך כדי נסיונות פיתוח עצמאיים שיהוו תחליף למוצרי מדינול. דרך הפעולה היתה הקמת חברת קש בשם BBD (ראשי תיבות של Bring a better Deal, לבוסטון כמובן) תוך ניצול נכסי מדינול וזכויותיה.
lt/pgt

ltpgt
לטענת מדינול, ערכה בוסטון דו"חות כספיים כוזבים של BBD והסתירה את קשריה עימה - כך שתוכל להעתיק באופן לא חוקי את הסטנטים "ניר" של מדינול המוגנים בפטנטים. בוסטון החליטה לחקות את תהליכי הייצור על בסיס מכונות ייצור שסיפקה מדינול לבוסטון.
lt/pgt

ltpgt
מי שגילה את התרמית היה משרד רואי החשבון ארנסט אנד יאנג, שדרש מבוסטון לתקן את דו"חותיה הכספיים. רק כשראה ג'ים טובין, המנכ"ל הטרי של בוסטון אז, כי אין מנוס אלא לגלות למדינול את התרמית, חשפה בוסטון את העלילה בפני קובי ויהודית ריכטר, באפריל 2000.
lt/pgt

ltpgt
"כשגילו זאת בני הזוג ריכטר הם היו בהלם מוחלט. הם לא יכלו להאמין כי חברה בה בטחו במשך שנים ניסתה לנשל אותם ממה שיצרו במו ידיהם", אמר ל-TheMarker.com עו"ד של החברה, ד"ר ישראל לשם, בשיחה בעקבות הגשת כתב התביעה.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully