וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ענקית התקשורת ורייזון בקשיים: דירוג האשראי הורד וצמיחת חטיבת האלחוט נבלמת

5.4.2001 / 22:32

ירידה של 40% במספר המנויים החדשים של ורייזון וויילרס ברבעון הראשון

דפנה מאור
ltpgt
חברת התקשורת האמריקאית ורייזון (סימול VZ) ספגה היום שתי מהלומות. דירוג האשראי שלה הורד ל"שלילי" מ"יציב" על ידי מודי'ס. הסיבה: חובות הענק של ורייזון וחטיבותיה השונות, שתפחו ליותר מ-43 מיליארד דולר. בנוסף, דיווחה היום ורייזון וויירלס, חטיבת האלחוט, כי מספר המנויים החדשים שנוספו לה ברבעון הראשון של השנה היה קטן ב-40% מהתקופה המקבילה.
lt/pgt

ltpgt
שתי הידיעות קשורות זו בזו באופן ישיר. אחת הסיבות להורדת הדירוג שלה ע"י סוכנות דירוג האשראי מודי'ס היא הסיכויים הפוחתים של ורייזון להנפיק את ורייזון וויירלס. "תזרים המזומנים של החברה ומצבו השלילי המתמשך של השוק עלולים לפגוע בתוכניות של ורייזון להנפקה של ורייזון וויילרס (ש-55% ממנה מוחזקים על ידי ורייזון)", אמרה הסוכנות. סטנדרט אנד פור'ס הורידה כבר את הדירוג על ורייזון בפברואר ל-A+.
lt/pgt

ltpgt
הנפקת ורייזון וויירלס, מיזם משותף של ורייזון וחברת הסלולר הבריטית וודאפון, מתוכננת לאמצע השנה. אולם מעבר למצב האשראי הרעוע של ורייזון, מוטל עליה צל כבד יותר - צמיחה מואטת במידה ניכרת.
lt/pgt

ltpgt
ורייזון וויירלס דיווחה היום כי נוספו לה 518 אלף מנויים חדשים ברבעון הראשון של 2001, לעומת 870 אלף מנויים שנוספו בתקופה המקבילה בשנת 2000. זוהי האטה של 40% בקצב הצמיחה, ונתון מדאיג עבור החברה. בסה"כ משרתת ורייזון וויילרס 28 מיליון משתמשים. הצמיחה היתה נמוכה גם מתחזיות האנליסטים.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully