וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מיזם האינטרנט Loudcloud דיווח על הפסד נקי של 58.8 מיליון דולר ברבעון

5.4.2001 / 23:21

הכנסות הסטארט אפ של מייסד נטסקייפ הסתכמו בכ-9 מיליון דולר בלבד; החברה הונפקה לפני כחודש ומנייתה צללה ב-30% מאז

יהודה שויצר
ltpgt
Loudcloud, מיזם האינטרנט של מארק אנדרסן, מייסד נטסקייפ, דיווח על תוצאותיו לרבעון הרביעי של השנה הפיסקלית שהסתיימה ב-31 בינואר. ההפסד הנקי של החברה ברבעון הסתכם ב-58.8 מיליון דולר, והכנסותיה הסתכמו ב-8.9 מיליון דולר בלבד.
lt/pgt

ltpgt
Loudcloud הונפקה לפני כחודש בוול סטריט ומאז נחתכו מניותיה בקרוב ל-30%. "אני שבע רצון מהישגנו ברבעון הראשון כחברה ציבורית", אמר נשיא ומנכ"ל החברה, בן הורביץ. הורביץ ציין כי הישג זה בולט על רקע המצב הקשה בו נמצא השוק כעת.
lt/pgt

ltpgt
Loudcloud נוסדה בספטמבר 1999 על ידי מארק אנדרסן, והיא עוסקת באוטומציה של הקמת אתרי אינטרנט וניהולם. היתרון שמתיימרת החברה להעניק הוא מחזור הקמה מקוצר של עסקים באינטרנט של עד 4 שבועות במקום 6 חודשים כמקובל. הטכנולוגיה שמפתחת Loudcloud מאפשרת הקמה מהירה וניהול של אתרי אינטרנט, ומונעת נפילתם בשעה שיש תעבורה כבדה, באמצעות מחשבי גיבוי.
lt/pgt

ltpgt
ביוני 2000 גייס המיזם 120 מיליון דולר, לפי שווי של 600 מיליון דולר. ככל הנראה, הוצמד השווי הגבוה לחברה בזכות המוניטין של יו"ר החברה, אנדרסן בן ה-28, שעזב את נטסקייפ לאחר שנרכשה על ידי AOL -טיים וורנר 10003651-MRQ .
lt/pgt

ltpgt
בין המשקיעים בחברה נמצאים בנצ'מרק קפיטל, קפיטל ריסרץ' אנד מנג'מנט, אמרינדו אינווסטמנט, אורורה טכנולוג'י, אוקטן קפיטל, אינטגרל קפיטל פרטנרס, צ'רטר, ומשקיעים פרטיים (Angels ) .
lt/pgt

ltpgt
מקור הכנסותיה של Loudcloud הוא התשלומים החודשיים שמשלמים לה לקוחותיה - שיכולים לנוע בין 50 אלף דולר ל-500 אלף דולר לחודש.
lt/pgt

ltpgt
נכון לאוקטובר, Loudcloud חתמה על חוזים בשווי כולל של 76 מיליון דולר. בין לקוחותיה נמצאים ברוקייד (סימול BRCD), נייקי (סימול NKE), ופאני מיי (סימול FNM) - כלומר מתחומי תעשייה מגוונים, המבטיחים שגם אם ההאטה בתחום האינטרנט תימשך, החברה תוכל להמשיך לחיות.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully