וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אי.די.בי פיתוח בודקת אפשרות למיזוג מטות דסק"ש ואלרון

6.4.2001 / 10:17

מקורות במגזר הפרטי: לפני כמה שבועות פתחה החברה בבחינת השלכות המס של המיזוג, לצד השלכותיו על המאזן הכספי של החברות

הארץ
ltpgt
lt/bgtאורה קורן ומארק קוסטמןltbgt
חברת אי.די.בי פיתוח החלה בבדיקה ראשונית של אפשרות למזג את המטות של החברה הבת, דיסקונט השקעות (דסק"ש) , והחברה הנכדה, אלרון - כך אמרו מקורות במגזר הפרטי. לדבריהם, לפני כמה שבועות פתחה החברה בבחינת השלכות המס של המיזוג, לצד השלכותיו על המאזן הכספי של החברות. דובר דסק"ש אמר בתגובה כי לא ידוע לו דבר על כך.
lt/pgt

ltpgt
דסק"ש, הפועלת כחברת אחזקות בעיקר בתחומי ההיי-טק והסחר, מחזיקה בכ-42% מאלרון, שפועלת אף היא כחברת אחזקות בתחום ההיי-טק. המיזוג בין מטות השתיים, אם יתבצע, דומה להליך שהביא להחלטת אי.די.בי למזג את המטות של החברה הבת, כלל תעשיות (חברה אחות של דסק"ש), והחברה הנכדה, כלל תעשיות אלקטרוניקה, שאף היא פועלת כחברת אחזקות בתחום ההיי-טק.
lt/pgt

ltpgt
דסק"ש מחזיקה, בין השאר, בחברות סלקום, טלעד, תבל, גילת תקשורת , קרן ההון סיכון ג'מיני, שופרסל ונכסים ובניין . היא סיימה את 2000 בהפסד של 149 מיליון שקל, לאחר שביצעה מחיקה מאסיווית מהשקעותיה בתחום ההיי-טק, לעומת רווח בסך 276 מיליון שקל ב-1999.
lt/pgt

ltpgt
אלרון פועלת בתחום ההיי-טק, בעיקר בתחומי האלקטרוניקה הצבאית, תוכנה, תקשורת אלחוטית רחבת סרט ושירותי תקשורת. החברה מחזיקה, בין השאר, בחברות אלביט 768051-MRQ , אלביט מערכות , אלביט הדמיה רפואית , נטוויז'ן, מדיהגייט, אלרון סופטוור, אלרון טלסופט וקידום אלרון.
lt/pgt

ltpgt
אלרון סיימה את 2000 ברווח נקי של 30 מיליון דולר, לעומת רווח נקי בסך 43 מיליון דולר ב-1999. החזקותיה בתחום התוכנה הסבו לה הפסדים, ואולם לא הובילו למחיקת השקעות, בניגוד לחברות אחזקה אחרות בתחום. ב-2000 פעלה הנהלת החברה למיזוג בין אלביט מערכות לחברת אל אופ.
lt/pgt

ltpgt
דסק"ש מנוהלת ע"י יורם טורבוביץ ואלרון ע"י עמי אראל. יו"ר דסק"ש, אודי רקנאטי, הודיע לאחרונה על כוונתו לסיים את תפקידו, והמועמד המוביל להחליפו הוא ליאון רקנאטי, יו"ר אי.די.בי. אם רקנאטי יחליט לא לקחת על עצמו את התפקיד, צפויים להתמודד עליו המנכ"לים המשותפים של אי.די.בי, דליה לב ואלי כהן.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully