וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הצעד הבא של בריזקום ופלאוור

6.4.2001 / 12:36

אפשרות למיזוג עם חברה מתחום ה-PTP

הארץ
ltpgt
lt/bgtיורם גביזוןltbgt
חברת בריזקום תרכוש את חברת פלאוור בעסקת מניות. שתי החברות מפתחות ומייצרות מערכות גישה אלחוטית לתקשורת רחבת פס בטכנולוגיה של נקודה לכמה נקודות (Point to Multi-point) .
lt/pgt

ltpgt
המיזוג, שאושר על ידי מועצות המנהלים של שתי החברות, יושלם אם יאושר על ידי בעלי המניות במהלך הרבעון השלישי של 2001. המיזוג יבוצע בשיטת הרכישה. זאת, על ידי הקצאת 0.767 מניה של בריזקום לכל מניית פלאוור, כך שהון המניות של החברה הממוזגת יהיה 53 מיליון מניות. מנכ"ל פלאוור, אמנון יעקובי, אמר כי שיטת הרכישה הועדפה על פני שיטת מיזוג העניינים (Pullingof Intrests) שכן היא אינה מטילה מגבלות על שינוי בהון המניות של החברה הממוזגת.
lt/pgt

ltpgt
בעלי המניות של בריזקום יחזיקו ב-55% מהחברה הממוזגת ובעלי המניות של פלאוור יחזיקו ב-45% ממניותיה. שווי השוק של החברה הממוזגת על פי מחיר הסגירה של בריזקום אמש הוא 320 מיליון דולר, כך שבריזקום תרכוש את פלאוור לפי שווי של 144 מיליון דולר - בפרמיה של 16% ביחס לשווי השוק הנוכחי שלה.
lt/pgt

ltpgt
מניית בריזקום הגיבה למיזוג ולהנמכת תחזית המכירות של החברה הממוזגת ב-12% ביחס לציפיות קודמות ל-2001 בירידה של 16%, ופלאוור הגיבה בירידה של 6%.
lt/pgt

ltpgt
מנכ"ל בריזקום, צבי סלונימסקי, ומנכ"ל פלאוור, אמנון יעקובי, אמרו שהמחיר נקבע על בסיס המחיר הממוצע ב-3 חודשים. מחיר העסקה אינו מגלם פרמיה ביחס למחיר הממוצע של פלאוור ב-3 החודשים האחרונים. לדבריהם, מחיר העסקה קבוע, כלומר בעלי המניות בפלאוור לא יקבלו פיצוי אם מחיר מניית בריזקום ייפול מסף קבוע מראש (collar). ביטול העסקה כרוך בקנס של 6 מיליון דולר.
lt/pgt

ltpgt
סלונימסקי העריך ב-6 החודשים האחרונים כי שוק התקשורת האלחוטית רחבת הפס עומד לפני קונסולידציה, ואמר כי בריזקום תהיה במרכזה של המגמה. אתמול אמר כי עצם העובדה שהחברה הממוזגת תהיה הגדולה בענף מגבירה את סיכוייה להתמזג עם חברות נוספות בפלחי שוק נוספים.
lt/pgt

ltpgt
יעקובי העריך כי אחת האפשרויות היא שהחברה הממוזגת תרכוש חברה שמפתחת מערכות גישה אלחוטית לתקשורת רחבת פס בטכנולוגיה של נקודה לנקודה (Point To Point) כדי להשלים את היצע הפתרונות שהחברה הממוזגת תציע לספקי שירות, כגון חברות תקשורת ותיקות וחברות תקשורת חדשות (Clecs). תקשורת אלחוטית מנקודה לנקודה מהווה תחליף לסיבים אופטיים, ומספקת תקשורת בקצב של עד 311 מגה-ביט לשנייה בתדרים של 38-15 ג'יגה-הרץ.
ltbrgt
lt/bgtנטרו עלולה להיות הנפגעת העיקרית מהמיזוגltbgt
יעקובי העריך כי הסיכוי שהחברה תתמזג עם חברת נטרו שמתמחה בתחום ה-LMDS אינו רב, מכיוון שלהערכתו קווי המוצרים של נטרו ופלאוור אינם משלימים, מכיוון שפלאוור מכסה טוב יותר את טווח האפליקציות שנטרו מספקת, וכן משום שפלאוור חזקה ממנה ובעלת מחזור מכירות גדול משלה בתחום ה-LMDS.
lt/pgt

ltpgt
לפי הערכות בענף, עלולה נטרו להיות הנפגעת העיקרית מהמיזוג, שכן היא החלה דרכה בתחום התדרים הגבוה ונכנסה באחרונה לתחום של 3.5 ג'יגה הרץ. הקמת חברה בעלת סל פתרונות מלא תקשה עליה, ולכן אין לשלול על הסף מיזוג בינה לבין אחת החברות המתמחות בתחום התדרים הנמוכים, כמו Vyyo.
lt/pgt

ltpgt
סלונימסקי אמר בשיחת ועידה שקוימה אתמול, כי שתי החברות אופטימיות ביחס לסיכויים של המיזוג להפוך לשילוב מנצח ומייצר ערך. הוא מנה כמה סיבות לאופטימיות שלו: השילוב יהפוך את החברה הממוזגת לספק הגדול בעולם של מערכות תקשורת אלחוטית רחבת פס בטכנולוגיה של נקודה לכמה נקודות. יעקובי צפה שהמחזור המאוחד פרופורמה יסתכם ב-200-190 מיליון דולר (הדו"חות של בריזקום ל-2001 יכללו 3 רבעונים של פעילות עצמאית ועוד רבעון של פעילות ממוזגת).
lt/pgt

ltpgt
יעקובי ציין שנתון זה נמוך מחיבור תחזית המכירות של שתי החברות בנפרד ל-2001 - סך של כ-215 מיליון דולר (95 מיליון דולר לפלאוור ו-120 מיליון דולר לבריזקום). הוא אמר כי אף שהמכירות של בריזקום ופלאוור ברבעון הראשון של 2001 יסתכמו ב-24 וב-20 מיליון דולר בהתאמה, הוא מעדיף למסור תחזית שמרנית בשל ההאטה בשוק האמריקאי והחשש מגלישת ההאטה בשוק זה גם לשוק האירופי.
lt/pgt

ltpgt
יעקובי אמר שהרווחיות הגולמית של החברה הממוזגת תהיה 32% ב-2001 ו-40% מהמחזור ב-2002, לעומת רווחיות גולמית של 43% ברבעון הרביעי של 2000. לדבריו, יעדי הרווחיות ארוכי הטווח של החברה הממוזגת הם רווח גולמי של 45% מהמחזור, הוצאות מו"פ של 14%-12% מהמחזור ורווח תפעולי של 12% מהמחזור.
lt/pgt

ltpgt
יעדים אלה יושגו לדבריו בתוך שנתיים על בסיס סינרגיות הקיימות בתחום השיווקי, וגם בתחום החיסכון בעלויות כתוצאה מכוח רכש גדול יותר והיכולת לצמוח מבלי לגייס כוח אדם נוסף. בריזקום מעסיקה 450 עובדים ופלאוור 250. סלונימסקי אמר ששתי החברות אינן מתכוונות לפטר עובדים, אך עקב המיזוג לא יגויסו עובדים נוספים.
ltbrgt
lt/bgtשתי החברות משלימות זו את זוltbgt
הסיבה השנייה לאופטימיות ביחס להצלחת המיזוג היא הערכה ששתי החברות משלימות זו את זו במונחים של מוצרים, פלחי שוק נוכחות גיאוגרפית וערוצי המכירות. מוצריה של בריזקום שהם בתדרים של 2.4, 3.5 ו-5.7 ג'יגה-הרץ, נחשבים חלופה למערכות DSL ולכבלים, והם מיועדים לשוק משקי הבית והמשרדים הקטנים והביתיים (soho) .
lt/pgt

ltpgt
פלאוור מחזיקה במוצרים בתדרים של 3.5 ג'יגה-הרץ, אבל גם בתדרים של 10.5 ו-26 ג'יגה-הרץ, והם חלופה לקווי נל"ן חכורים T1 ו-E1. פלאוור מתמקדת בשוק של עסקים קטנים ובינוניים (sme) ובניינים מרובי דיירים.
lt/pgt

ltpgt
השילוב בין בריזקום לפלאוור לספק קו מוצרים רחב בתדרים שבין 2.4 ל-26 ג'יגה-הרץ, ולהפוך את החברה הממוזגת לספק של פתרון כולל לחברות תקשורת שיוכלו לשרת מתחנת בסיס אחת את כל פלחי השוק מבלי להחליט מראש באיזה ספק לבחור ובאיזה פלח שוק להתמקד. יעקובי אמר ששתי החברות יחלו באינטגרציה של מוצר ה-BreezeAccess ושל מוצר ה-WalkAir 1000

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully