וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ווקלטק סוגרת את הרבעון הראשון ומתריעה: לא הצלחנו לעמוד ביעדי ההכנסות; ההפסדים עמוקים משחשבנו

6.4.2001 / 15:13

קיוותה להכנסות של 12.3 מ' ד' ברבעון הראשון של 2001, אך כעת היא מאמינה שהן יהיו "לכל היותר" 11.8 מ' ד'; הפסד של 58-53 ס' למניה, לעומת תחזיות להפסד של 49 ס' למניה

גתית פנקס
ltpgt
אם נראה היה שאזהרת הרווח של רדוויז'ן אתמול לרבעון השני סימלה את סיומה של תקופת ההתרעות לגבי הרבעון הראשון של 2001 שכבר הסתיים רשמית, הסתבר היום שלא בהכרח. חברת טלפוניית ה-IP ווקלטק 10003206-MRQ הודיעה אמש לאחר סיום המסחר, כי מתוצאות ראשוניות לרבעון הראשון עולה כי גם היא לא הצליחה לפגוש את תחזיות וול סטריט, הן בשורת ההכנסות והן בשורת הרווח הנקי, שאצלה עדיין אינה חיובית.
lt/pgt

ltpgt
אולי לא מדובר באזהרת רווח מאוד חמורה ביחס להודעות קשות שסיפקו ישראליות אחרות מעבר לים, אך לא ברור אם זו אמורה להיות הנחמה עבור המשקיעים. וכך, ווקלטק הודיעה כי הכנסותיה לרבעון הראשון יהיו "לכל היותר" 11.8 מיליון דולר, בעוד ההדרכה הקודמת של החברה דיברה על הכנסות דומות לאלה של הרבעון הרביעי, קרי: 12.3 מיליון דולר.
lt/pgt

ltpgt
אומנם ווקלטק לא סיפקה תחזית הכנסות לשנה כולה, אך סביר להניח כי לא תצליח כעת להציג ב-2001 הכנסות של 75-65 מיליון דולר - מספר לו קיווה אילון גנור, מנכ"ל החברה, בשיחת הוועידה שקיים לאחר פרסום הדו"חות של הרבעון הרביעי.
ltbgt
ההפסדים ברבעון הראשון יועמקו
lt/bgt
גם בשורה התחתונה של התוצאות הכספיות, התמונה אינה כה משמחת. ווקלטק מעריכה כי הפסדיה לרבעון הראשון יהיו בטווח של 58-53 סנט למניה, בעוד בבית ההשקעות פייפר ג'פרי, למשל, קיוו להפסד נמוך יותר, של 49 סנט למניה.
lt/pgt

ltpgt
הפסד כזה גבוה למניה לא הציגה החברה באף רבעון של השנה החולפת, והוא ודאי יעכב בתקופה נוספת את המעבר של החברה לרווחיות - אקט שאמור היה להתבצע, לפי תחזיות האנליסטים, בחודשים הראשונים של 2002. את שנת 2001 כולה, אגב, החברה אמורה היתה לסיים עם הפסד של 1.16 דולר למניה, שצפוי היה להשתפר לרווח של 60 סנט בשנת 2002.
lt/pgt

ltpgt
הטכנולוגיה של ווקלטק מאפשרת העברת מספר סוגי מידע על קו רגיל אחד, והחברה אף מתמקדת בייצור gateways עבור חברות טלקום, כדי שיוכלו להציע שירותי טלפון דרך האינטרנט ודרך רשתות תקשורת נתונים אחרות.
lt/pgt

ltpgt
ווקלטק הקימה את חברת TrulyGlobal, שהיא חברה לשירותי טלפוניה באינטרנט, המאפשרת למשתמשים הגדרה אישית של תקשורת האינטרנט שלהם. החברה נסחרת בבורסת הנאסד"ק לפי שווי של 38.6 מיליון דולר, לעומת שווי של כ-600 מיליון דולר בימי השיא.
lt/pgt

ltpgt
ווקלטק לא ציינה את הסיבה לכך שלא הצליחה לסגור את הרבעון הראשון בצורה בה קיוותה - אך סביר להניח כי הסיבה לא תהיה שונה מהנאום שאנו שומעים מרוב החברות המזהירות, שתולה את האשם בהאטה בכלכלה, בצמצום בתקציבי ה-IT של חברות ובדחיות וביטולי חוזים. ווקלטק תספק את המספרים הרשמיים ב-24 באפריל, כאשר תפרסם את תוצאותיה הסופיות לרבעון הראשון.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully