וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: החגיגה נגמרה ירידות שערים בהובלת ענף השבבים

6.4.2001 / 15:50

יצרניות ציוד התקשורת מאבדות גובה לאחר אזהרות רווח של חברות בענף; אג'ילנט צוללת ב-17% לאחר אזהרת רווח

יהודה שויצר
ltpgt
"ולפעמים החגיגה נגמרת..." בוול סטריט של התקופה האחרונה החגיגות הן מעטות מאוד וקצרות מאוד. אתמול בוול סטריט השתוללה חגיגת קניות וההיסטריה עלתה למימדים חדשים. הנאסד"ק שנסק אתמול בכ-9% פתח את יום המסחר האחרון של השבוע בירידה של 3%. הדאו אתמול רשם זינוק היסטורי של 4% והיום, נמחקו אותות ליל אמש כמעט כליל ומדד הבלו צ'יפ יורד ב-1.6%.
lt/pgt

ltpgt
למרות העליות אתמול לאף אחד לא היו אשליות שהחגיגה תימשך. ככל שנוקף הזמן מצטברות יותר ויותר עדויות להאטה הכלכלית הקשה שעוברת על הכלכלה הגדולה בעולם. היום היו אלה נתוני התעסוקה לחודש מארס שנתנו את הטון.
lt/pgt

ltpgt
מנתוני משרד העבודה האמריקאי עולה כי לראשונה מזה שבעה חודשים מספר המשרות בארה"ב קטן ושיעור האבטלה עלה ל-4.3%, הרמה הגבוהה מזה שנה וחצי. הכלכלה האמריקאית קיצצה ב-86 אלף משרות בחודש מארס, לאחר שייצרה כ-140 אלף משרות חדשות בפברואר. הנתונים שפורסמו היום הפתיעו לא מעט כלכלנים שחזו כי הכלכלה יצרה כ-60 אלף משרות חדשות במארס. זהו קיצוץ המשרות החד ביותר בעשר שנים האחרונות, עת הכלכלה האמריקאית היתה במיתון.
ltbgt
אינטל - מאירופה תפתח הרעה
lt/bgt
נציבות המסחר האירופית החלה לחקור את הפעילות העסקית של אינטל . ובכך ממשיכה הליכי חקירה שהחלו בשנה הקודמת ע"י ועדת המסחר הפדרלית. החקירה של הנציבות האירופית מתמקדת בתמריצים שניתנו כחלק ממערכת השיווק של אינטל, ושל חברות ה"Intel Inside" - כך מסרו עורכי דין הקשורים לחקירה. תמריצים אלה, כך נטען, ניתנו לחברות שמשתמשות בשבבי אינטל באופן בלעדי, בעוד שעונשים ניתנו לחברות שהשתמשו בשבבים מתחרים. מניית ענקית המוליכים למחצה יורדת ב-2.2%.
lt/pgt

ltpgt
יתר מניות הענף שנסקו אתמול על כנפי האווירה החיובית, רושמות ירידות שערים. ברודקום (סימול BRCM) שנסקה אתמול ביותר מ-20% יורדת ב-4.7%, רמבוס (סימול RMBS) רושמת ירידה של 3.5% ומניית AMD (סימול AMD) המתחרה של אינטל יורדת ב-1.4%.
ltbgt
אזהרות רווח מכות במניות
lt/bgt
סיקמור (סימול SCMR), יצרנית ציוד התקשורת האופטית, מתרסקת ב-23% לאחר שפירסמה אתמול אזהרת רווח לאחר הסגירה. החברה שצופה כי רווחיה יהיו נמוכים ב-60% מהתחזיות, הודיעה על פיטורי 140 עובדים כחלק ממגמת הקיצוצים בחברה.
lt/pgt

ltpgt
יצרנית ציוד תקשורת נוספת אכזבה אתמול לאחר הסגירה עם אזהרת רווח. אקסטרים נטוורקס(סימול EXTR) הודיעה כי היא צופה שהרבעון הנוכחי יהיה חלש מהתחזיות. החברה לא סיפקה תחזיות חדשות והיא צוללת כעת ב-16%.
lt/pgt

ltpgt
אזהרות הרווח העבירו טלטלה במניות ציוד התקשורת. סיסקו יורדת ב-2.1%, לוסנט 10003648-MRQ מאבדת 4.7% ונורטל רושמת ירידה של 3.5%.
lt/pgt

ltpgt
חברת אג'ילנט (סימול A) מסרה אתמול שעקב הירידה החדה בביקוש למוצריה בששת השבועות האחרונים, תוצאות הרבעון השני יהיו נמוכות מהמצופה. החברה מסרה שהיא מתכוונת לבצע קיצוץ של 10% במשכורות עובדיה באופן זמני על מנת להקטין הוצאות תפעוליות. מניותיה צונחות ב-17% עם הפתיחה.
ltbgt
בוסטון ומדינול - שונאים סיפור אהבה
lt/bgt
בוסטון סיינטיפיק (סימול BSX) הגיבה היום לראשונה לתביעת מדינול שהוגשה אתמול לבית המשפט המחוזי בארה"ב כנגדה, בה מדינול מבקשת פיצויים בשווי מיליארדי דולרים. חלק גדול מהסכום נובע מפעילויות של בוסטון שנועדו לעכב את כניסת מדינול לשוק. ההודעה על התביעה הובילה את מניית בוסטון לירידה של כ-8% אתמול. המסחר במניה עדיין לא נפתח.
lt/pgt

ltpgt
"התביעה מתבססת על האשמות שווא חסרות בסיס", מסר דובר בוסטון, פול דונובן, בתגובה והדגיש כי כל מטרת התביעה היא לנפח את מחירה של מדינול מעבר למחיר האמיתי שלה. הדובר ציין כי בוסטון סיינטיפיק היתה מעוניינת לסיים את הפרשייה ברמה העסקית ולהשלים את הרכישה במחיר הוגן.
lt/pgt

ltpgt
לאחר המפלה המשפטית שספגו אשתקד, יכולות חברות הסיגריות האמריקאיות לסמן ניצחון ראשון בבית המשפט. בית המשפט במיאמי פסק כי החברות אינן נושאות באשמה בנוגע למצבה הרפואי של דיילת אוויר שתבעה אותן. משפט זה הוא הראשון מבין 3,200 תביעות שהוגשו כנגד החברות לאחר שהפסידו בתביעת ענק ייצוגית שהוגשה נגדן. למרות הניצחון בקרב המשפטי המלחמה של החברות עוד ארוכה. מניית פיליפ מוריס, יצרנית הסיגריות הגדולה בעולם, יורדת ב-1%.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully