וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

רדוויז'ן מצפה לרווח של 2-1 סנט למניה ברבעון ה-2 - בפייפר ג'פרי מדברים על הפסד של 2 סנט

6.4.2001 / 17:32

בבית ההשקעות מורידים את ההמלצה מ"קנייה" ל"נייטרלי"; בסלומון סמית ברני מורידים את מחיר יעד המניה מ-18 דולר ל-13 דולר - 111% מעל מחיר הפתיחה

גתית פנקס
ltpgt
אמש הודיעה חברת רדוויז'ן , המתמחה בפיתוח טכנולוגיות להעברת קול, וידיאו ונתונים על גבי רשתות IP, כי תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון יצליחו פחות או יותר לקלוע לתחזיות האנליסטים. אולם באותה נשימה היא פירסמה אזהרת רווח לרבעון השני של השנה.
lt/pgt

ltpgt
בבית ההשקעות פייפר ג'פרי מורידים את ההמלצה למניית החברה מ"קנייה" ל"נייטרלי", יום לאחר פרסום אזהרת הרווח, ולמרות שהחברה מקווה לרווחיות סמלית יחסית בשורת הרווח למניה ברבעון השני, להערכת פייפר ג'פרי היא צפויה לשוב להפסדים.
lt/pgt

ltpgt
והמספרים: רדוויז'ן מעריכה, על בסיס תוצאות ראשוניות של הרבעון הראשון, כי רווחיה ברבעון הראשון יהיו 9-8 סנט למניה, וכי הכנסותיה יהיו 14.9-14.8 מיליון דולר - פחות או יותר הקונצנזוס בוול סטריט, ונראה כי בתקופה שכזו זה נחשב כהישג לא מבוטל לעמוד בתחזיות האנליסטים.
lt/pgt

ltpgt
עם זאת, ברבעון השני מדברת החברה על הכנסות של 12.5-11.5 מיליון דולר, בעוד שתחזית בית ההשקעות פייפר ג'פרי היתה להכנסות של 16 מיליון דולר ברבעון. הרווחים אליהם מקווה החברה להגיע ברבעון השני הם של 2-1 סנט למניה, בעוד תחזית האנליסטים אדוארד ג'קסון ודרק וויילדר היתה לרווח של לא פחות מ-10 סנט למניה.
ltbrgt
lt/bgt רדוויז'ן ב"חברה טובה"ltbgt
הסיבות לאזהרת הרווח של רדוויז'ן אינן שונות מאלה של חברות אחרות: חולשה מתמשכת ברמת המקרו וקיצוץ בתקציבי ה-IT של חברות גדולות - בעיקר בארה"ב, שהובילו לרמת הזמנות נמוכה מהתחזיות.
lt/pgt

ltpgt
אבל בית ההשקעות פייפר ג'פרי, שגם קודם התייחס להערכות רדוויז'ן בשמרנות יחסית, נזהר גם כעת שבעתיים. אומנם החברה מקווה לרווח של 2-1 סנט למניה ברבעון השני, אבל בבית ההשקעות מעריכים שהחברה תחזור להפסדים של 2 סנט למניה. ההכנסות יסתכמו ברבעון, לשיטת האנליסטים, ב-11.6 מיליון דולר, ברף התחתון של הגרף שהחברה סיפקה.
lt/pgt

ltpgt
גם התחזיות לשנת 2001 מעודכנות כלפי מטה, וכעת מצפים האנליסטים לרווח שנתי של 6 סנט בלבד למניה - בהחלט מכה כואבת, שכן התחזית הקודמת דיברה על רווח של 41 סנט למניה. ההכנסות השנה צפויות להסתכם ב-52.8 מיליון דולר - ירידה של 22% מהתחזית הקודמת של בית ההשקעות. עם זאת, האנליסטים מציינים כי מאחר שהחברה לא סיפקה תחזיות מעודכנות לשנה כולה, ייתכן שהם ייאלצו לתקן הערכות אלה בעת פרסום התוצאות הכספיות ברבעון השני.
ltbrgt
lt/bgt סלומון: ברבעונים השלישי והרביעי החברה לא תצמחltbgt
גם בבית ההשקעות סלומון סמית ברני מורידים את התחזיות לגבי רדוויז'ן. למעשה, אומרים האנליסטים ויקטור הלפרט ורובין נזרזדה, החברה כמעט שלא תצמח ברבעונים השלישי והרביעי, ותציג תוצאות זהות כמעט לאלה של הרבעון השני.
lt/pgt

ltpgt
לדברי האנליסטים, את עיקר הפגיעה החברה חווה במכירות מוצרי החומרה שלה, המהווים 60% ממכירותיה הכוללות. שותפותיה העסקיות, סיסקו ונורטל , סיפקו לא מכבר תחזיות פסימיות ביותר, והאנליסטים מאמינים כי החולשה קשורה בתעשייה כולה ולא במוצריה של החברה.
lt/pgt

ltpgt
החברה אף צפויה לעבור להפסד תפעולי שנתי של 3.5 מיליון דולר ב-2001, לעומת תחזית קודמת של סלומון סמית ברני לרווח תפעולי של 3 מיליון דולר. בבית ההשקעות מורידים את מחיר היעד של המניה מ-18 דולר ל-13 דולר - 111% מעל למחיר המניה היום, ומותירים למניה המלצת "קנייה" בסיכון גבוה.
lth5gt lthrgt
לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבראש העמוד
lt/pgt

ltpgt
lthrgt
lth5/gt
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully