וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קונברג'יס השלימה את רכישת ז'נבה: "כעת אנו חברת שירותי הבילינג הגדולה בעולם"

6.4.2001 / 19:16

מתחרתה של אמדוקס לא מסרה את סכום הרכישה הסופי, אם כי מחיר מנייתה היום משקף שווי של 616 מ' ד'; אמדוקס אישרה בעבר לליהמן ברדרס שהרכישה תגדיל את היתרון התחרותי של קונברג'יס

גתית פנקס
ltpgt
חברת הבילינג קונברג'יס (סימול CVG), מתחרתה של חברת אמדוקס , הודיעה היום על השלמת הרכישה של מתחרה אחרת - חברת ז'נבה טכנולוגיות הבריטית, שבסיסה בקיימברידג'.
lt/pgt

ltpgt
במסגרת העסקה, בעלי המניות של ז'נבה קיבלו 17.6 מיליון מניות של קונברג'יס, בתמורה לכל החזקותיהם, בעסקת מניות שאינה חייבת במס. שתי החברות לא מסרו את שוויה הכולל של עסקת הרכישה, אולם ביום ההודעה עליה, מחיר מניית קונברג'יס שיקף לעסקה שווי של 692 מיליון דולר. מחיר הפתיחה של המניה היום משקף לז'נבה שווי של 616 מיליון דולר.
lt/pgt

ltpgt
בקונברגי'ס הביעו שביעות רצון מהעסקה ומסגירתה המהירה. "אנחנו מאמינים שהשילוב בין שתי החברות יסייע לנו להגדיל את צמיחת ההכנסות שלנו מעסקי ניהול המידע, ויסייע לנו לחדור בצורה טובה יותר לשווקים מחוץ לארה"ב", אמר היום ג'ים אור, יו"ר, נשיא ומנכ"ל קונברג'יס. לז'נבה נוכחות גם במדריד, פרנקפורט ופאריס.
ltbrgt
lt/bgt"קונברג'יס תהיה מובילה עולמית"ltbgt
את מוצריה של ז'נבה ניתן יהיה להשיג בנפרד, או כחלק מפתרונות כוללים של קונברג'יס. לדברי אור, החברה מרוצה ביותר ממיצובה הנוכחי בשוק הבילינג ל-IP. "השילוב בין הטכנולוגיות של קונברג'יס וז'נבה יהפוך אותנו למובילה העולמית בפתרונות לניהול וחיוב לקוחות מסוג 'הדור הבא'" - כך מלשון ההודעה.
lt/pgt

ltpgt
בבית ההשקעות ליהמן ברדרס העריכו לא מכבר כי מניית אמדוקס עלולה לסבול בתקופה הקרובה מלחץ מסוים לאור העסקה. מאז הפרסום הראשון על דבר הרכישה איבדה מניית אמדוקס, הנסחרת בבורסת ניו יורק, 32% מערכה, בעוד מדד מניות הטכנולוגיה איבד 19%.
lt/pgt

ltpgt
האנליסטים בריאן סקיבה ואליזבת ג'מיסו אמרו לפני כחודש כי בשיחה עם הנהלת אמדוקס היא אישרה שהיא מעריכה כי העמדה התחרותית של קונברג'יס תשתפר, שכן ז'נבה השלימה עבור קונברג'יס את יכולות האאוטסורסינג שלה, והכניסה אותה בצורה חזקה יותר לתחום הבילינג ל-IP. נזכיר, כי גם אמדוקס הרחיבה בזמנו את יכולותיה אלה באמצעות גידול חיצוני, כאשר רכשה את החברות ITDS וסולקט.
lt/pgt

ltpgt
"עם זאת, אנו מאמינים שיסודותיה של אמדוקס חזקים, ואנחנו ממשיכים 'לאהוב את הסיפור שלה'", אמרו בזמנו בבית ההשקעות, והותירו למניה המלצת "קנייה חזקה" ומחיר יעד של 108 דולר - 140% מעל למחיר המניה היום.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully