וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ממשלת יפאן תרכוש מניות בשווי 368 מיליארד דולר כדי לאפשר לבנקים למחוק חובות אבודים

6.4.2001 / 19:26

זאת שנתיים בלבד אחרי סיוע חירום ממשלתי לבנקים בהיקף של כ-64 מיליארד דולר, שלו קדמה הלוואה ממשלתית של כ-15 מיליארד דולר ב-1998

סוכנויות הידיעות
ltpgt
ממשלת יפאן הודיעה כי תשקיע 368 מיליארד דולר ברכישת מניות הנמצאות בידי בנקים, במטרה לסייע להם במחיקת חובות אבודים, במסגרת תוכנית סיוע חירום שלישית לבנקים יפאניים בשלוש השנים האחרונות.
lt/pgt

ltpgt
מספר בנקים גדולים, בהם מיצוהו הולדינגס, חייבים למחוק את חובותיהם האבודים הקשים ביותר, המסתכמים ב-110.5 מיליארד דולר, מסרה הממשלה. קרן ממשלתית חדשה שתגייס כסף דרך מכירת איגרות חוב, תרכוש מניות שהבנקים רכשו מלקוחות עסקיים שלהם בשנים האחרונות.
lt/pgt

ltpgt
במקביל נשמעת ביקורת בקרב משקיעים על התוכנית. שר השירותים הפיננסיים של יפאן, האקו יאנאגיסאווה, אמר בעקבות ההודעה על תוכנית הסיוע החדשה של יפאן, כי הסיוע הכספי המתמשך של הממשלה לבנקים מאפשר שוב ושוב לבנקים להימנע מלקיחת אחריות על החלטותיהם השגויות.
lt/pgt

ltpgt
חבילת הסיוע באה שנתיים בלבד אחרי סיוע חירום ממשלתי לבנקים, בהיקף של כ-64 מיליארד דולר, שלה קדמה הלוואה ממשלתית של כ-15 מיליארד דולר ב-1998.
lt/pgt

ltpgt
הבנקים דחו את מחיקת החובות האבודים שצברו במהלך השפל במחירי הקרקעות שנמשך זה עשור, בתקווה להתאוששות הכלכלה. אלא שההאטה נמשכה, ומדד הביטחון העסקי אף רשם ירידה ברבעון השני זו הפעם הראשונה זה שנתיים.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully