וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ג'יי.פי מורגן מנסה לסייע לאולטיקום, שנחתכה ב-55% מאז תחילת השנה: "החברה תפגוש את תחזיותינו לרבעון"

6.4.2001 / 20:52

האנליסטים: "החברה תמשיך לצמוח בהכנסות וברווחים במהלך השנים הקרובות ואנחנו דוחקים במשקיעים להשקיע, ועכשיו"

גתית פנקס
ltpgt
הרבעון הראשון של שנת 2001 כבר נסגר, אולם באולטיקום מקבוצת קומברס , הוא אינו מסתיים במארס, אלא באפריל. בבית ההשקעות ג'יי.פי מורגן מפרסמים היום המלצה, שניתן בהחלט להכתיר אותה כנלהבת ביותר ובה הם אומרים כי אולטיקום צפויה להמשיך ולהציג צמיחה בהכנסות וברווחים במהלך השנים הקרובות.
lt/pgt

ltpgt
אמירה לא שמרנית זו בולטת כיום במיוחד - תקופה בה מלת הקסם היא "צפיות נמוכה", ודווקא האנליסטים רג'ינל קינג ושיון קאנג יודעים לומר כי הצפיות של אולטיקום להמשכה של שנת 2001 רק הולכת ומשתפרת, וכי החברה מוסיפה לצבור מומנטום חיובי. ההסבר של האנליסטים הוא כי אומנם החברה חשה בהאטה מסוימת מחלק מלקוחותיה, אולם זו מפוצה על ידי לקוחות אחרים, שהחוזים איתם היו גדולים מן הצפוי.
lt/pgt

ltpgt
"אפילו בזמן כזה, בו התקציבים שמקצות החברות התקשורת לרכישת ציוד הולכים וקטנים", אומרים האנליסטים, "אנחנו מאמינים שדווקא התחום של שירותי ערך מוסף יהיה האחרון בו הם יקצצו", הם מסבירים. ושירותי ערך מוסף, זה בדיוק התחום בו עוסקת אולטיקום - שהיא ספקית של תוכנות למערכות תקשורת של מפעילי טלפוניה סלולרית וקווית ושירותי תקשורת לאינטרנט.
ltbrgt
lt/bgtג'יי.פי מורגן: אולטיקום היא הסטנדרט דה פקטוltbgt
"כמעט כל מי שדיברנו אתו מהתעשייה, מסכים ששירותי הקול המסורתיים הולכים ונעלמים", אומרים בבית ההשקעות, ומביאים כראיה את הירידה בהכנסות של החברות הגדולות, AT&T (סימול T) ו-וורלדקום (סימול WCOM), שעד לא מכבר, התפרנסו בצורה לא רעה ממתן שירותי שיחות בין עירוניות ובינלאומיות. האנליסטים אף מביאים ציטוט מפיו של מייקל ארמסטרונג, מנכ"ל AT&T, שאמר, כי עסקי הקול המסורתיים אינם מהווים כל "ביזנס" כיום מבחינת החברה.
lt/pgt

ltpgt
וכאן אולטיקום נכנסת לתמונה, אומרים האנליסטים ומסבירים כי היא הופכת לסטנדרט דה פקטו של תחום מערכות האיתות למפעילי טלפוניה. הם אף מציינים לטובה את יחסיה של החברה עם ספקיות פלטפורמות של תקשורת 'הדור הבא', כמו סונוס נטוורקס (סימול SONS), קוברג'נט ו-ipVerse.
lt/pgt

ltpgt
מעבר לכך, בסיס לקוחותיה כולל חברות מובילות כמו לוסנט , אלקטל (סימול ALA), סאן מיקרוסיסטמס ויבמ (סימול IBM). "כעת, מוצרי החברה מיושמים ביותר מ-90 מדינות, ומכסים יותר מ-80% מאוכלוסיית העולם! (סימן הקריאה במקור)", אומרים האנליסטים בהתלהבות מופגנת.
ltbrgt
lt/bgtדוחקים במשקיעים לרכוש את המניהltbgt
לדבריהם, גם פרישת רשתות ה-GPRS, רשתות הדור השלישי והסיבים האופטיים - מהלכים שלא ברור בשלב זה מתי יקרו - ישרתו את טובתה של אולטיקום, שכן יגדילו את השוק בו היא פועלת.
lt/pgt

ltpgt
הערכות האנליסטים כי ברבעון הראשון של השנה (שמסתיים, כאמור, באפריל עבור אולטיקום), החברה תציג רווח של 9 סנטים למניה, ותרשום הכנסות של 16.2 מיליון דולר. בשנת 2001 כולה - כך סבורים בג'יי.פי מורגן - החברה תדווח על רווח של 38 סנט למניה ועל הכנסות של 70.8 מיליון דולר.
lt/pgt

ltpgt
שווי השוק היום של אולטיקום הוא 610 מיליון דולר, בעוד שבשיא הוא היה 2.5 מיליארד דולר. מאז תחילת השנה המניה נחתכה ב-55%. "שווייה של החברה היום הוא נמוך", אומר צוות האנליסטים, "ואנחנו ממש דוחקים במשקיעים שמעוניינים בחברות עם צמיחה להשקיע באולטיקום, ועכשיו", הם מסכמים. המניה נסחרת היום במכפיל של 36 על בסיס הערכות האנליסטים לרווח של 44 סנט למניה בשנת 2002.
lth5gt lthrgt
לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבראש העמוד
lt/pgt

ltpgt
lthrgt
lth5/gt
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully